Wrocław Business Run 2020 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć
9. edycja charytatywnej sztafety Wrocław Business Run już w najbliższą niedzielę, 6 września. Tym razem event odbędzie się w nowej, bezpiecznej formule. Każdy z 19 tys. zapisanych biegaczy pokona dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, sam lub z kolegami z firmy, a uzyskany wynik wgra do specjalnej aplikacji.
W związku z sytuacją epidemiologiczną bieg w tradycyjnej formie nie może się odbyć, dlatego organizatorzy zaproponowali wirtualną odsłonę sztafety. Wyjątkowo pobiec można wszędzie, w kraju i za granicą.
6 września każdy biegacz powinien przebiec odcinek 4 km najpóźniej do godz. 18:00. Można wystartować samodzielnie lub z całą drużyną, jednocześnie lub po kolei, przekazując sobie wirtualną pałeczkę. Swój czas należy zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS (np. Endomondo, Strava) i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Jak przekazać uzyskany wynik organizatorom?
– To proste. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację Poland Business Run w swoim telefonie. Można ją pobrać już dziś z Google Play lub App Store. Później należy kliknąć przycisk "Dodaj wynik", a następnie wgrać zrzut ekranu z aplikacji sportowej, wpisać swój adres e-mail (podany przy rejestracji do biegu) i na koniec uzyskany czas – tłumaczy Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run.
Warto pamiętać, że opcja udostępnienia swojego wyniku pojawi się w aplikacji dopiero w dniu biegu. Osiągnięty czas należy wpisać do aplikacji w formacie 00:00:00 (godziny, minuty, sekundy) i kliknąć “Zapisz”. Trzeba to zrobić do godz. 19:00. Przesłane rezultaty zostaną następnie zweryfikowane, a gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej drużyny ukończą bieg i udostępnią organizatorom swoje czasy, wynik całego teamu ukaże się w klasyfikacji generalnej.
– W tym roku dopuszczamy bieg z zegarkiem sportowym zamiast aplikacji w telefonie, a także pokonanie dystansu Poland Business Run 2020 na bieżni stacjonarnej. To istotne zwłaszcza dla naszych biegaczy z bardzo gorących części świata, gdzie bieg na zewnątrz mógłby okazać się bardzo męczący lub niemożliwy. W tym przypadku zamiast screenshota z aplikacji, należy wykonać i udostępnić zdjęcie ekranu bieżni z wynikiem – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.
Pracownicy firm i korporacji biorący udziału w biegu pomogą w sumie ponad 55 osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.
Michał czeka na Waszą pomoc!
W gronie beneficjentów nie brakuje również osób z okolic Wrocławia. Wśród nich jest m.in. 32-letni Michał Martka. W 2016 r. uległ wypadkowi motocyklowemu, którego konsekwencją była utrata lewej nogi, rozległe obrażenia głowy, połamane ręce oraz miednica. Dzięki biegaczom Wrocław Business Run 2018, Michałowi udało się zakupić upragnioną protezę nogi. W międzyczasie zmagał się jednak z kolejnymi problemami zdrowotnymi i dopiero od niedawna porusza się w nowej protezie. Przed wypadkiem bardzo chętnie uprawiał różne sporty. Jego marzeniem jest założenie własnej firmy i powrót do zajęć ruchowych. Turnus rehabilitacyjny z nauką chodu o protezie pozwoli mu na zwiększenie sprawności i łatwiejsze realizowanie codziennych obowiązków.
– Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny, uprawiałem sport. Dziś mam protezę i uczę się chodzić na nowo, jak dziecko. Moim największym marzeniem jest powrót do sprawności i prowadzenia samochodu, co pozwoli mi na większą niezależność i nowe aktywności. Dziękuję biegaczom Poland Business Run za możliwość odbycia turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu. Choć przede mną jeszcze wiele pracy, wierzę, że się uda – mówi Michał Martka.
Do godz. 12:00 6 września trwa jeszcze akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Poland Business Run. Wystarczy wejść na stronę: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams i przelać datek za pośrednictwem jednej z drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zbierze na rzecz potrzebujących największą kwotę, otrzyma Żółte Koszulki Lidera. Do tej pory udało się w ten sposób zebrać prawie 40 tys. złotych.
Więcej informacji na www.polandbusinessrun.pl.
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.