WSP „Społem” inwestuje w przyszłość – nowoczesna hala podwoi wydajność
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Producent Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę infrastruktury, co umożliwi znaczący rozwój zakładu oraz wdrożenie rozwiązań technologicznych najnowszej generacji. Prace budowlane rozpoczną się w maju 2025 roku i potrwają 24 miesięcy. Zakończenie inwestycji, obejmujące odbiory techniczne, montaż i uruchomienie nowych linii, zaplanowano na połowę 2027 roku.
Nowa hala przeznaczona będzie wyłącznie do produkcji Majonezu Kieleckiego, a na całą inwestycję składają się: dwukondygnacyjny obiekt obejmujący zarówno przestrzenie produkcyjne, jak i zaplecze socjalne oraz techniczne o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8000 m², a także infrastruktura niezbędna do funkcjonowania zakładu. Jej koszt to ok. 62 mln PLN, z czego połowa (ok. 31 mln zł) jest finansowana ze środków własnych, a pozostała część pochodzi z kredytu inwestycyjnego. Dzięki wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji (PSI), po uruchomieniu produkcji możliwe będzie odzyskanie części poniesionych nakładów, w formie zwolnienia z konieczności odprowadzania podatku dochodowego w wysokości do 50% wartości.
Rozbudowa i modernizacja przyczynią się do podwojenia wydajności, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na produkty WSP „Społem”, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Będzie to możliwe dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii takich, jak: automatyzacja, robotyzacja i sztuczna inteligencja. Rozwiązania te pozwolą nie tylko na większą elastyczność produkcji, ale również na wytwarzanie różnych wariantów pojemnościowych i smakowych Kieleckiego. Dodatkowo, zastosowanie sztucznej inteligencji w procesach kontroli zagwarantuje utrzymanie najwyższych standardów jakości.
- Inwestycja w rozbudowę hali to dla nas milowy krok w rozwoju firmy. Dzięki temu projektowi możemy zwiększyć moce produkcyjne oraz skuteczniej odpowiadać na potrzeby rynku. Jednocześnie pozwoli on ugruntować naszą pozycję jako jednego z liderów polskiego rynku FMCG, a także ważnego pracodawcy, zapewniającego stabilne zatrudnienie i wspierającego lokalną gospodarkę - mówi Adam Jamróz, Prezes Zarządu WSP „Społem”.
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, które towarzyszą rozbudowie hali pozwolą firmie zwiększyć efektywność. Co ważne, wprowadzenie nowoczesnych technologii nie wpłynie na redukcję etatów – obecny zespół zachowa swoje miejsca pracy, a pracownicy będą mogli rozwijać swoje kompetencje w nowych obszarach. Dodatkowo planowane jest przyjęcie specjalistów takich, jak: automatycy, chemicy, mikrobiolodzy czy pracownicy laboratoriów, co znacząco wpłynie na rozwój lokalnego rynku pracy.
Majonez Kielecki trafia do konsumentów na całym świecie – od Europy po Kanadę, USA i Australię. Jego roczna produkcja wystarczyłaby na wypełnienie około 400 dużych cystern samochodowych, a liczba wytwarzanych słoiczków mogłaby utworzyć linię od Kielc aż za Casablankę w Maroku. Inwestycja pozwoli WSP „Społem” jeszcze skuteczniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku, jednocześnie zachowując wysoką jakość i unikalny charakter produktu.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.