Wycieczka tramwajowa Westfield Mokotów i Westfield Arkadia oraz PoWarszawsku
Mokotów, Śródmieście, Wola i Praga – ciekawostki z tych czterech warszawskich dzielnic będzie można poznać podczas wydarzenia „Westfield i PoWarszawsku łączą dzielnice...zabytkowym tramwajem!”. Będzie to także okazja do poznania historii transportu publicznego i taksówek w dawnej Warszawie. Wycieczki zabytkowym tramwajem z 1940 roku organizują centra handlowe Westfield Arkadia i Westfield Mokotów we współpracy z partnerem – PoWarszawsku.
– Podczas tegorocznego projektu „Spacery z PoWarszawsku i Westfield Mokotów” po raz pierwszy zaprosiliśmy uczestników do zwiedzania Mokotowa i Służewa zabytkowym tramwajem. Pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów, a zapisy zamknęły się w ciągu kilku godzin. Dlatego też, tym razem, wspólnie z Westfield Arkadia, postanowiliśmy jeszcze raz zaprosić miłośników opowieści sprzed lat na tramwajowe zwiedzanie miasta – mówi Izabela Wójcik, dyrektorka centrum handlowego Westfield Mokotów.
W czasie wycieczek zabytkowym tramwajem z Westfield do Westfield uczestnicy poznają ciekawostki i historie dotyczące miejsc i obiektów, które będą mijać na trasie. W roli przewodnika wystąpi Łukasz Ostoja-Kasprzycki, pomysłodawca projektu PoWarszawsku i rodowity warszawiak. Opowie między innymi o tym, czym były lektyki i czy były popularne w Warszawie, gdzie zamontowano pierwszy taksometr, jak brzmiała gwara dorożkarzy oraz czy to prawda, że kiedyś w Warszawie jeździły najbardziej luksusowe autobusy na świecie. Wycieczki są zaplanowane na sobotę oraz niedzielę, 9 i 10 września. W każdy z tych dni będą zorganizowane po dwa przejazdy rozpoczynające się o godzinie 12.00 i 14.00, które potrwają około 1,5 godziny.
Plan wycieczki jest wyjątkowy – główne punkty na trasie to: PKP Służewiec, ul. Marynarska, Rondo Unii Europejskiej (Westfield Mokotów), ul. Wołoska, Aleja Niepodległości, Dworzec Centralny, Aleja Jana Pawła II, Rondo Radosława (Westfield Arkadia), Most Gdański, Rondo Starzyńskiego, ul. Jagiellońska, Dworzec Wileński, Most Śląsko-Dąbrowski, Stare Miasto, Plac Bankowy, ul. Marszałkowska, Plac Zbawiciela, Plac Unii Lubelskiej, ul. Puławska, Królikarnia, ul. Woronicza i ul. Wołoska. Wycieczka zakończy się w miejscu jej startu, tj. na przystanku PKP Służewiec.
– Podobnie jak Westfield Mokotów w ubiegłym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy naszych klientów na spacery po okolicznych dzielnicach. Projekt kontynuowaliśmy w tym roku w sierpniu. Wszyscy chętni mogli poznać ciekawostki z zakresu sportu, gastronomii, gwary warszawskiej oraz zagadki kryminalne stolicy. Chcemy zaskakiwać naszych klientów, dlatego na zakończenie wakacji zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i zaprosić wszystkich chętnych na wycieczkę zabytkowym tramwajem trasą łączącą oba warszawskie centra Westfield – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
Udział w wycieczkach „Westfield i PoWarszawsku łączą dzielnice...zabytkowym tramwajem!” jest bezpłatny, jednak obowiązują na nie zapisy. W każdej wycieczce może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Liczba miejsc jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa oraz w celu zapewnienia maksymalnego komfortu uczestników. Zapisy ruszyły 4 września za pośrednictwem strony: https://evenea.pl/pl/katalog-wydarzen?q[name][prefix]=westfield.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.