Komunikaty PR

Wyniki Grupy Murapol po pierwszym kwartale 2023 roku

2023-04-05  |  11:00
Biuro prasowe
  • 1 081 mieszkań w 15 miastach przekazanych klientom detalicznym – czyli o ponad 34% więcej r/r.
  • Sprzedaż netto na poziomie 862 lokali mieszkalnych, z czego 729 w oparciu o podpisane umowy deweloperskie i przedwstępne wobec 764 w analogicznym okresie ub.r.
  • Duży i regularnie odnawiany bank ziemi pod budowę blisko 20,6 tys. lokali. Wejście do nowej, 19. lokalizacji – Lublina.
  • Konsekwencja w realizacji sprawdzonej strategii biznesowej – kompaktowe i nowoczesne mieszkania w najszerszym segmencie rynku, przystępnym cenowo, ogólnopolski charakter działalności (1Q2023 – oferta mieszkaniowa aż w 15 miastach) oraz pionowo zintegrowany model biznesowy.

 

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ

Sprzedaż netto do klientów detalicznych GK Murapol, zrealizowana w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. wyniosła 862 lokale mieszkalne (umowy deweloperskie, przedwstępne i opłacone umowy rezerwacyjne po wyeliminowaniu rezygnacji). W tym, na dzień 31 marca 2023 r. GK Murapol podpisała 729 umów deweloperskich i przedwstępnych (spadek zaledwie o 4,6% r/r) i dodatkowo 133 aktywne umowy rezerwacyjne.

PRZEKAZANIA

W pierwszym kwartale 2023 GK Murapol przekazała klientom detalicznym klucze do 1 081 mieszkań wobec 805 lokali wydanych w analogicznym okresie ub. r. (wzrost o ponad 34%).

WPROWADZENIE DO OFERTY

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 GK Murapol wprowadziła do oferty 355 lokali mieszkalnych w kolejnych etapach realizowanych inwestycji. W tym czasie otrzymała decyzje o pozwoleniu na budowę blisko 1,4 tys. mieszkań w nowych inwestycjach m.in. w Gdańsku, Łodzi i Krakowie. W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa i komercjalizacji tych inwestycji.

LICZBA MIESZKAŃ W BUDOWIE

Na dzień 31 marca 2023 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 6 448 lokali w 59 budynkach powstających w ramach 20 projektów na terenie 12 miast Polski.

BANK ZIEMI

GK Murapol systematycznie odnawia i rozbudowuje aktywny bank ziemi. Tylko w pierwszym kwartale uzyskała decyzje o pozwoleniu na budowę blisko 1,4 tys. lokali mieszkalnych na gruntach w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Chorzowie i Toruniu. Na koniec pierwszego kwartału 2023 r. GK Murapol dysponowała aktywnym bankiem ziemi pod budowę blisko 20,6 tys. mieszkań.

- Początek roku to okres wytężonej pracy w każdym obszarze, począwszy od finalizacji projektów będących w procesie budowy, po stałą rozbudowę banku ziemi kończąc. W okresie sprawozdawczym przekazaliśmy klucze do blisko 1,1 tys. mieszkań, realizując tym samym plan w 100% i poprawiając ubiegłoroczny wynik o ponad jedną trzecią. Nie uszczupliło to naszego portfela projektów w budowie, gdyż równolegle rozpoczynaliśmy realizację kolejnych przedsięwzięć deweloperskich. Obecnie w budowie posiadamy blisko 6,5 tys. mieszkań. To pokazuje jak ułożoną, sprawną i działającą na wysokich obrotach organizacją jesteśmy. Aby utrzymać takie tempo równolegle rozbudowujemy i uzupełniamy aktywny bank ziemi. Miesiąc temu zakontraktowaliśmy pierwszy grunt w Lublinie, który jest 19. miastem na naszej mapie działalności. Na koniec kwartału nasz portfel projektów w przygotowaniu obejmował ponad 15,8 tys. mieszkań w 16 miastach. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA – W pierwszym kwartale nasze mieszkania wybrało ponad 860 klientów, zarówno osób szukających lokali w aglomeracjach, jak i mniejszych miastach. To potwierdza, że dywersyfikacja geograficzna działalności sprzyja stabilizacji prowadzonego biznesu – dodaje Nikodem Iskra.

W ciągu ponad 22 lat działalności GK Murapol zrealizowała 78 wieloetapowych inwestycji,
w ramach których powstało 390 budynków obejmujących łącznie ponad 25,2 tys. lokali
o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1,13 mln mkw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.