Żabka partnerem strategicznym, “Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosp
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowany przez Fundację Avalon to ważna inicjatywa dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami, ale również dla tych, którzy na co dzień wspierają je w drodze do aktywności w każdej sferze życia.
Partnerem strategicznym Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon została Grupa Żabka, która w ramach swojego zaangażowania realizuje szereg działań. Emitowane w maju reklamy telewizyjne Żabki są tłumaczone na polski język migowy przez Jakuba Stanisławczyka – jednego z bohaterów spotu Fundacji Avalon. Jest to ważna inicjatywa wskazująca na niedostępność przekazu telewizyjnego dla osób Głuchych czy niedosłyszących. Żabka organizuje też działania edukacyjne skierowane do franczyzobiorców, przybliżające im problemy i trudności z jakimi spotykają się OzN w codziennym życiu, podejmowaniu aktywności zawodowej, podczas korzystania z rożnego rodzaju usług czy robienia zakupów. Szkolenia obejmują więc takie kwestie jak zatrudnianie pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności, dostępność punktów sprzedażowych czy obsługa klienta z niepełnosprawnością zarówno ruchową jak i sensoryczną. Grupa Żabka wspiera komunikacyjnie przez cały maj działania Fundacji Avalon, publikując artykuły dedykowane akcji. Zaangażowanie w Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami to początek współpracy Grupy Żabka i Fundacji Avalon, która w kolejnych miesiącach prowadzić będzie do systemowego zwiększenia otwartości Żabki na klientów, ale także pracowników z niepełnosprawnościami.
„Szanuję. Nie Dyskryminuję!” – podpisz Deklarację Fundacji Avalon
Od 5 maja (Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych) na stronie internetowej Fundacji Avalon każdy może podpisać Deklarację “Szanuję. Nie dyskryminuję!” i w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Deklaracja jest wyrazem 16 letniego doświadczenia Organizacji pracy na rzecz OzN a także badań, jakie przeprowadziła Organizacja na przełomie marca i kwietnia. Raport z badań zostanie opublikowany na stronie internetowej Fundacji Avalon w dni 24 maja. Na start działań, Fundacja opublikowała także spot video podejmujący temat codziennych trudności i przejawów dyskryminacji, na jakie narażone są OzN, a które uniemożliwiają im realizację życiowej aktywności na równych zasadach.
Zakończeniem wszystkich działań będzie Piknik Fundacji Avalon, na który Organizacja zaprasza w niedzielę 28 maja do Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. Podczas całodziennej imprezy przewidziano masę atrakcji sportowych, edukacyjnych i kulturalnych, w których udział może każda osoba niezależnie od wieku czy poziomu sprawności. Podczas Pikniku Fundacji Avalon jej pracownicy, ambasadorzy i przyjaciele będą uwrażliwiać na kwestię szacunku wobec OzN i ich równego traktowania. Więcej informacji o akcji oraz możliwość podpisania Deklaracji znajdują się na stronie: www.fundacjaavalon.pl/szanuje-nie-dyskryminuje

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.