Zalman i3 NEO - niedroga obudowa z podświetleniem RGB dostępna w sprzedaży
Zalman i3 NEO to przestronna obudowa oferująca wiele praktycznych i nowoczesnych rozwiązań. Model został zaprezentowany w 2021 roku, jednak dopiero teraz staje się w pełni dostępny dla konsumentów.
Zalman i3 NEO jest konstrukcją zaprojektowaną z myślą o efektywnej wentylacji, co widać już po przednim panelu typu mesh czy bocznych wlotach powietrza. Na pokładzie znalazły się cztery fabryczne wentylatory z podświetleniem LED RGB, do których można dołożyć kolejne cztery. Obudowa posiada duże, bezramkowe okno wykonane ze szkła hartowanego. Model cechuje się też specjalnym systemem aranżacji okablowania i filtry przeciwkurzowe (w tym magnetyczny na górnej ściance), dzięki którym łatwo zadbać o porządek we wnętrzu.
W środku zmieszczą się płyty główne o maksymalnym formacie ATX, tradycyjne coolery procesora o wysokości do 160 mm i karty graficzne o długości do 355 mm. Jest też przestrzeń na pięć dysków, w tym dwa 3,5” montowane beznarzędziowo. Obudowa oferuje także siedem slotów na karty PCIe, opcję pionowego montażu GPU oraz trzy sloty na chłodnice cieczy.
Zalman i3 NEO wyróżnia się też panelem I/O, który obejmuje trzy porty USB (w tym dwa w wersji 3.0) oraz osobne złącza audio dla mikrofonu i słuchawek. Do zestawu producent dorzuca splitter, który pozwala na podłączenie trzech wentylatorów do pojedynczego gniazda na płycie głównej.
Obudowa Zalman i3 NEO jest już w ofercie wielu polskich sklepów i kosztuje ok. 300 zł.
Dane techniczne:
- model: i3 NEO
- format: ATX midi tower
- materiał: plastik, szkło, metal
- waga: 5,6 kg
- wymiary: 422 x 219 x 484 mm
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 160 mm
- maks. długość karty graficznej: 355 mm
- maks. długość zasilacza: 210 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 3 + 2 typu combo (3,5” lub 2,5”)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowane 3 x 120 mm z podświetleniem RGB)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany, z podświetleniem RGB)
- 2 x 120 mm na dolnym panelu
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm z przodu
- do 240 mm na górze
- do 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.