Zalman P30 Air — niewielka obudowa dla wymagających estetów
Do oferty Zalman zawitała właśnie obudowa dla entuzjastów, którzy wymagają eleganckiej i przewiewnej „skrzynki” o niewielkich gabarytach. Nowy model P30 Air z miejsca staje się jednym z najciekawszych produktów w swojej klasie.
P30 Air to obudowa z segmentu premium, która na wyróżnia się bardzo prostym, wręcz minimalistycznym designem. Całość została przystosowana do montażu płyt głównych w formacie mATX i Mini-ITX. Produkt cechuje się wymiarami 452 x 235 x 420 mm i wagą 7,6 kg.
Mimo niewielkich gabarytów nabywcy i tak mogą liczyć na niskie temperatury panujące w środku obudowy. Model P30 Air posiada bowiem filtrowane panele u góry, z boku oraz na froncie, a poza tym w środku od razu znajdują się trzy wydajne i efektownie wyglądające wentylatory ARGB o średnicy 140 mm (dwa na froncie i jeden z tyłu).
Z boku umieszczono 4-milimetrowy panel boczny ze szkła hartowanego, który umożliwia szybki wgląd na zainstalowane wewnątrz podzespoły. Co istotne, panel ten też można bardzo łatwo zdemontować bez użycia narzędzi, a dzięki licznym gumowym zaślepkom, specjalnym paskom i dodatkowej przestrzeni za płytą główną można łatwo i wygodnie poprowadzić wszystkie przewody.
Warto też dodać, że obudowa Zalman P30 Air jest kompatybilna z płytami głównymi BTF (ze złączami z tyłu), umożliwia montaż płyty w obróconej pozycji, a ponadto posiada od razu zainstalowany wspornik dla GPU.
Omawiana obudowa pomieści wewnątrz aż do 9 wentylatorów, do 5 dysków SSD 2,5 cala, chłodzenie CPU o wysokości 181 mm, kartę graficzną o długości 392 mm, a także zasilacz o długości 226 mm.
Całość z pewnością spełni więc wymagania nawet najbardziej wymagających entuzjastów. Wart uwagi jest tutaj również funkcjonalny panel I/O ulokowany na górze obudowy, który obejmuje przycisk zasilania i reset, a także złącze USB 3.0, USB-C i złącze słuchawkowe/mikrofonowe.
Obudowa Zalman P30 Air jest już dostępna w sprzedaży w cenie od ok. 450 zł. W sklepach można znaleźć czarny oraz biały wariant kolorystyczny.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.