Zalman S3 - elegancka i przestronna obudowa w atrakcyjnej cenie
W sklepach z częściami komputerowymi znaleźć można wiele konkurencyjnych budżetowych obudów. Firma Zalman stara się ułatwić konsumentom wybór za sprawą modelu S3, który wydaje się oferować rozsądny kompromis pomiędzy ceną a możliwościami.
Zalman S3 to obudowa wykonana w formacie ATX Mid-Tower, co oznacza, że w jej wnętrzu zamontować można płyty głównej w rozmiarze ATX, mATX lub Mini-ITX. Na froncie znalazł się panel wykończony szczotkowanym metalem, który uzupełniony jest dwoma wlotami powietrza. Z boku umieszczono zaś pełny, akrylowy panel boczny, który pozwoli wyeksponować najważniejsze komponenty komputerowe wraz z podświetleniem LED RGB. Warto wspomnieć też o górnym panelu zawierającym nie tylko przyciski zasilania, lecz również gniazdo mikrofonowe oraz trzy porty USB (w tym jedno w standardzie 3.0).
Obudowa Zalman S3 może być ciekawą propozycją dla osób wymagających odpowiednio dużej przestrzeni dla podzespołów. Produkt pomieści chłodzenie procesora o wysokości do 156 mm oraz kartę graficzną o długości do 330 mm. Co więcej, na dole obudowy znalazła się specjalnie wydzielona przestrzeń dla zasilacza o maksymalnej długości do 180 mm. Jeśli chodzi o pamięć masową, Zalman S3 oferuje miejsce na dwa dyski SSD 2,5 cala oraz dwa dyski 3,5 cala. Warto wspomnieć także o siedmiu dostępnych slotach PCI.
Producent nie zapomniał także o odpowiedniej wentylacji obudowy. Omawiany model wyposażony został w pojedynczy wentylator 120 mm umieszczony z tyłu, jednak użytkownik w razie potrzeby może dodać aż siedem rotorów oraz dwa opcjonalne radiatory. Co więcej, na górze i na dole obudowy znajdują się filtry przeciwkurzowe, które powinny przyczynić się do poprawy cyrkulacji powietrza w środku.
Obudowa Zalman S3 jest dostępna w polskich sklepach w cenie od ok. 169 zł.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.