Zalman T8 - budżetowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Wśród konsumentów składających nowy zestaw komputerowy nie brakuje osób, którym zależy na jak najniższej cenie elementów niewpływających na wydajność peceta. Zalman T8 może stanowić dobry przykład obudowy dla oszczędnych, która przy okazji zaoferuje ciekawy wygląd i spełni swoje podstawowe zadania.
Zalman T8 to obudowa typu ATX Mid-Tower, w której pomieszczą się płyty główne w formacie ATX, mATX lub Mini-ITX. Producent chwali się, że cały produkt został wykonany ze stali platerowanej na czarno, która powinna zapewnić odpowiednią stabilność konstrukcji. Miłośnicy podświetlenia LED RGB powinni docenić fakt, że omawiany model został wyposażony w efekt Spectrum RGB mający dodawać całości luksusowego wyglądu.
Obudowa Zalman T8 została wyposażona w funkcjonalny panel zawierający przyciski włączania/wyłączania, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, a także trzy złącza USB, z czego jedno jest w standardzie 3.0 i oferuje prędkość przesyłu danych do 5 Gbps. Istotną zaletą produktu jest także preinstalowany wentylator o średnicy 120 mm, który domyślnie znajduje się w tylnej części obudowy.
Omawiany model zapewnia obsługę chłodzenia procesora o wysokości 160 mm, karty graficznej o długości do 295 mm, zasilacza o długości, a także czterech dysków SSD 2,5 cala, dwóch HDD 3,5 cala oraz napędu optycznego 5,25 cala. Użytkownik może też zainstalować w środku dodatkowe cztery wentylatory oraz dwa radiatory. Całość posiada siedem slotów rozszerzenia PCI.
Obudowa Zalman T8 jest dostępna w polskich sklepach w cenie od ok. 125 zł.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.