Zanzibar dołącza do rozkładu lotów z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Dobre informacje dla miłośników egzotycznych kierunków wakacyjnych. W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiły się loty czarterowe na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Można już rezerwować wczasy. Bez testów ani kwarantanny. To nie koniec pozytywnych wieści.
Czarterowe rejsy z Wrocławia na Zanzibar będą realizowane w okresie od 27 grudnia do 7 marca. Tygodniowe wakacje organizuje biuro podróży Itaka, a połączenie obsługuje linia lotnicza Enter Air. Wyloty z Wrocławia są zaplanowane na niedziele na godzinę 6.30. Lądowanie na Zanzibarze o godzinie 18.55 czasu lokalnego. Powroty także w niedziele. Wyloty z Zanzibaru o godz. 19.50, lądowania we Wrocławiu o godz. 4.25 w poniedziałki.
Czartery na Zanzibar znalazły się w zimowym rozkładzie po raz trzeci z rzędu. – Ten kierunek cieszy się zwykle dużą popularnością, dlatego jesteśmy zadowoleni, że wraca do rozkładu. Wiele osób tęskni za zorganizowanymi wyjazdami w piękne miejsca, więc przypuszczamy, że skorzystają z okazji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Powrót czarterów pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z nadzieją przyjmujemy każde pozytywne wieści dotyczące opanowywania pandemii i podobnie jak pasażerowie liczymy na to, że do rozkładu systematycznie będą wracały kolejne połączenia. Musimy jednak być cierpliwi, ponieważ sytuacja wciąż jest wymagająca – dodaje.
Powrót Turcji i Egiptu
Tej zimy można polecieć z Wrocławia czarterem nie tylko na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Do rozkładu dołączają także dwa inne kierunki: Antalya w Turcji oraz Marsa Alam i Hurghada w Egipcie. Pierwszy rejs do Turcji jest zaplanowany na 19 grudnia, z kolei do Egiptu na 23 grudnia. Można więc zdążyć na święta pod palmami.
Ani na Zanzibarze w Tanzanii, ani w Turcji nie są wymagane testy na obecność koronawirusa i nie ma obowiązku poddania się kwarantannie. Wszystkie osoby przylatujące do Turcji zobowiązane są jedynie do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego. Inaczej wygląda sytuacja w Egipcie, gdzie od 1 września 2020 r. wszyscy przyjezdni zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w ciągu 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu.
Test na COVID-19 można wykonać na trenie Portu Lotniczego Wrocław – w specjalnym punkcie na parkingu B przed terminalem (od poniedziałku do piątku w od godz. 8.00 do 12.00). Wynik uzyskuje się do 48 godzin. Jest możliwość przetłumaczenia na język angielski.
– Procedury i sposób organizacji zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, pasażerom oraz pracownikom lotniska. Całkowicie bezpiecznie jest także w terminalu, gdzie przestrzegamy wszystkich wytycznych sanitarnych. Cały czas obowiązują specjalne zasady: pomiar temperatury, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i zalecana częsta dezynfekcja rąk – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
Odbudowa siatki przebiega stopniowo
W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znajdują się także połączenia obsługiwane przez tanie linie lotnicze – Ryanair i Wizz Air – oraz przez kilku przewoźników sieciowych. Wśród niskokosztowych: kilka na Wyspy Brytyjskie, do Norwegii, Holandii czy do Włoch. Z kolei wśród sieciowych: Warszawa (PLL LOT), Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa) i Amsterdam (KLM).

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.