Komunikaty PR

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

2024-07-31  |  12:30
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9

 

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu. To kolejna realizacja firmy EKOINBUD – lidera drewnianego budownictwa modułowego w Polsce.

Zespół żłobkowo-przedszkolny w Trzebielu (woj. lubuskie) uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jest to kolejna ekologiczna placówka oświatowa przygotowana przez grupę EKOINBUD. Dzięki zastosowaniu technologii prefabrykowanych modułów drewnianych obiekt został zrealizowany w zaledwie 13 miesięcy.

 

Nowo wybudowana placówka jest budynkiem parterowym z płaskim dachem o całkowitej powierzchni zabudowy wynoszącej 1680 mkw. Wygospodarowano tu 71 pomieszczeń o zróżnicowanych funkcjach m.in. 5 oddziałów przedszkolnych, 2 oddziały żłobkowe, gabinety logopedy i pedagoga, salę wielofunkcyjną o pow. 134 m2, stołówkę, pralnię czy pomieszczenia kuchenne.

 

Głównym założeniem przygotowanego przez nas projektu było funkcjonalne uniezależnienie części żłobkowej i przedszkolnej w obrębie jednego budynku  - mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Obiekt został zaprojektowany w technologii prefabrykowanych modułów w konstrukcji drewnianej, co w znacznym stopniu skróciło czas jego wznoszenia. Pewnym utrudnieniem był fakt, że teren inwestycji znajdował się na niekorzystnych geologicznie gruntach, co wymagało zastosowania niestandardowych rozwiązań w zakresie zagospodarowania terenu.

 

Proekologicznym i prozdrowotnym uzupełnieniem drewnianej konstrukcji było wykorzystanie wełny drzewnej jako materiału izolacyjnego ścian wewnętrznych i stropu. Dzięki temu obiekt cechują doskonałe parametry dyfuzyjne, tak potrzebne w placówce przeznaczonej dla najmłodszych dzieci. Porowatość ścian pozwala zapewnić doskonałą jakość powietrza, optymalną wilgotność i warunki termiczne zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych. Zastosowano tu również rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynku, poprzez zaprojektowanie przegród zewnętrznych o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej oraz implementację systemu ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Na dachu budynku znalazła się natomiast instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp.

 

To już kolejna placówka edukacyjna, jaką zrealizowaliśmy na terenie Polski - mówi Tomasz Balcerowski. Naszą technologię budowy zdrowych, ekologicznych żłobków, przedszkoli i szkół dopracowaliśmy w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu powstające obiekty nie dość, że powstają w terminach całkowicie nieosiągalnych dla technologii tradycyjnych, to jeszcze jesteśmy w stanie zapewnić znacznie wyższą efektywność energetyczną, zdrowy klimat wewnątrz budynków, które mają znaczenie w szpitalach, szkołach, przedszkolach i innych obiektach użyteczności publicznej, w której się specjalizujemy jako firma od 9 lat. Otwieramy się także na inne segmenty rynku, jak obiekty biurowe i mieszkalne czy nawet tak skomplikowane obiekty jak centra badawczo-rozwojowe o doskonałych parametrach ognioodporności.

 

W ramach realizacji nowej placówki, grupa EKOINBUD była również odpowiedzialna za zagospodarowanie działki o powierzchni przekraczającej 11 tys. mkw.:

 

W ramach zagospodarowania okolicznego terenu przygotowaliśmy drogi dojazdowe, parkingi i ciągi piesze o łącznej powierzchni 1600 mkw. – mówi Michał Buczyński, project manager EKOINBUD. Powstały tu także dwa niezależne place zabaw – po jednym dla części przedszkolnej i części żłobkowej. Co ciekawe na potrzeby zajęć dydaktycznych na terenie placówki powstał także ogród skrzynkowy, w którym dzieci będą mogły poznawać rozmaite gatunki warzyw, kwiatów i ziół, zasady ich uprawy i pielęgnacji. Na pozostałym terenie zostały wykonane ogrody deszczowe, trawniki i nasadzenia zielni oraz w części został zachowany istniejący drzewostan. Całość stworzyła spójną zieloną przestrzeń z którą doskonale skomponował się budynek.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu

W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.