Komunikaty PR

63 miliony złotych – imponująca wartość zakupów aptek należących do AiP Group

2023-10-17  |  12:20
Biuro prasowe

Warszawa, 17 października br. – Pomimo trudności, jakie branża farmaceutyczna napotkała od początku tego roku, do spółki AiP Group dołączyło 18 nowych aptek, dzięki czemu w programie partnerskim AIP Group są już 193 apteki. Wartość zakupów, których wszystkie apteki AiP Group dokonały w hurtowniach za pośrednictwem firmy w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy 2023 r., wyniosła 63 mln złotych, co oznacza wzrost aż o 13 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku.

Ten rok dla branży farmaceutycznej nie należy do najłatwiejszych. W ostatnich 12 miesiącach br. branża urosła wprawdzie wartościowo o 8 proc. rdr., jednak ilościowo spadła o 2 proc. rdr. Wbrew pozorom zaostrzenie przepisów w kraju („Apteka dla aptekarza”), przy rosnących kosztach utrzymania apteki, sprawiają, że rynek staje się coraz mniej przyjazny dla niezależnych aptekarzy. Rozwiązaniem może być dołączenie do franczyzy, by zyskać większą stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Na polskim rynku taką spółką jest AiP Group, która zapewnia aptekarzom kompleksową opiekę, fachowe wsparcie na wielu płaszczyznach oraz dostęp do korzystnych ofert i promocji. Od początku tego roku spośród 18 nowych aptek w programie partnerskim AIP Group, 7 z nich zdecydowało się na rebranding i zmianę szyldu na AIP Group.

„Celem naszej spółki jest budowanie niezależności polskich aptek oraz wzmacnianie ich pozycji na rodzimym rynku” – komentuje Paweł Rozesłaniec, prezes zarządu AiP Group. „Za naszym pośrednictwem, od początku roku apteki zrobiły zakupy o wartości 63 milionów złotych, czyli o 13 proc. więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku. To pokazuje, że nasza spółka prężnie się rozwija i jest gwarancją stabilności. To szczególnie ważne w czasach dużej konkurencyjności i zaostrzania przepisów. Cały czas przyjmujemy pod swoje skrzydła nowe placówki, zapewniając jednocześnie gwarancję terytorialności. Dokładamy starań, by współpracujący z nami aptekarze czuli się bezpiecznie w niestabilnych czasach” – dodaje Paweł Rozesłaniec.

Działanie w ramach aptek sieciowych przynosi wiele korzyści – dane pokazują, że ich obrót jest prawie dwukrotnie wyższy od obrotu indywidualnych placówek. Dzięki pomocy i doświadczeniu fachowców spółki, farmaceuci mogą rozwijać swoje apteki i osiągać lepsze wyniki finansowe.

„W dzisiejszych czasach prowadzenie apteki bez udziału w programie partnerskim jest trudne” – mówi Marcin Znamirowski, właściciel Apteki Rodzinnej w Janikowie. „Od początku funkcjonowania apteki, czyli od 2015 roku, współpracujemy z AiP Group i widzimy w tym same korzyści. Mamy dostęp do większej liczby produktów rabatowanych, a jednocześnie nie musimy kupować dużej liczby towaru i korzystać z usług tylko jednej hurtowni. AiP daje nam dużą swobodę – to my decydujemy o tym, co dzieje się w naszej aptece i z których narzędzi spółki korzystamy. Dużym plusem jest również ogromne wsparcie całego zespołu” – podsumowuje Marcin Znamirowski.

AiP Group stawia na rozwój polskich przedsiębiorców i chce stale zwiększać ich konkurencyjność w niełatwej branży farmaceutycznej. Celem spółki jest utrzymanie wolumenów sprzedaży, a także ciągły rozwój marki. Wszystko z myślą o rodzimych farmaceutach i współpracujących producentach leków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju

Wzrost liczby czworonogów w gospodarstwach domowych oznacza więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych. Właściciele lecznic będą musieli przygotować się na
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.