63 miliony złotych – imponująca wartość zakupów aptek należących do AiP Group
Warszawa, 17 października br. – Pomimo trudności, jakie branża farmaceutyczna napotkała od początku tego roku, do spółki AiP Group dołączyło 18 nowych aptek, dzięki czemu w programie partnerskim AIP Group są już 193 apteki. Wartość zakupów, których wszystkie apteki AiP Group dokonały w hurtowniach za pośrednictwem firmy w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy 2023 r., wyniosła 63 mln złotych, co oznacza wzrost aż o 13 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku.
Ten rok dla branży farmaceutycznej nie należy do najłatwiejszych. W ostatnich 12 miesiącach br. branża urosła wprawdzie wartościowo o 8 proc. rdr., jednak ilościowo spadła o 2 proc. rdr. Wbrew pozorom zaostrzenie przepisów w kraju („Apteka dla aptekarza”), przy rosnących kosztach utrzymania apteki, sprawiają, że rynek staje się coraz mniej przyjazny dla niezależnych aptekarzy. Rozwiązaniem może być dołączenie do franczyzy, by zyskać większą stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Na polskim rynku taką spółką jest AiP Group, która zapewnia aptekarzom kompleksową opiekę, fachowe wsparcie na wielu płaszczyznach oraz dostęp do korzystnych ofert i promocji. Od początku tego roku spośród 18 nowych aptek w programie partnerskim AIP Group, 7 z nich zdecydowało się na rebranding i zmianę szyldu na AIP Group.
„Celem naszej spółki jest budowanie niezależności polskich aptek oraz wzmacnianie ich pozycji na rodzimym rynku” – komentuje Paweł Rozesłaniec, prezes zarządu AiP Group. „Za naszym pośrednictwem, od początku roku apteki zrobiły zakupy o wartości 63 milionów złotych, czyli o 13 proc. więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku. To pokazuje, że nasza spółka prężnie się rozwija i jest gwarancją stabilności. To szczególnie ważne w czasach dużej konkurencyjności i zaostrzania przepisów. Cały czas przyjmujemy pod swoje skrzydła nowe placówki, zapewniając jednocześnie gwarancję terytorialności. Dokładamy starań, by współpracujący z nami aptekarze czuli się bezpiecznie w niestabilnych czasach” – dodaje Paweł Rozesłaniec.
Działanie w ramach aptek sieciowych przynosi wiele korzyści – dane pokazują, że ich obrót jest prawie dwukrotnie wyższy od obrotu indywidualnych placówek. Dzięki pomocy i doświadczeniu fachowców spółki, farmaceuci mogą rozwijać swoje apteki i osiągać lepsze wyniki finansowe.
„W dzisiejszych czasach prowadzenie apteki bez udziału w programie partnerskim jest trudne” – mówi Marcin Znamirowski, właściciel Apteki Rodzinnej w Janikowie. „Od początku funkcjonowania apteki, czyli od 2015 roku, współpracujemy z AiP Group i widzimy w tym same korzyści. Mamy dostęp do większej liczby produktów rabatowanych, a jednocześnie nie musimy kupować dużej liczby towaru i korzystać z usług tylko jednej hurtowni. AiP daje nam dużą swobodę – to my decydujemy o tym, co dzieje się w naszej aptece i z których narzędzi spółki korzystamy. Dużym plusem jest również ogromne wsparcie całego zespołu” – podsumowuje Marcin Znamirowski.
AiP Group stawia na rozwój polskich przedsiębiorców i chce stale zwiększać ich konkurencyjność w niełatwej branży farmaceutycznej. Celem spółki jest utrzymanie wolumenów sprzedaży, a także ciągły rozwój marki. Wszystko z myślą o rodzimych farmaceutach i współpracujących producentach leków.
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.