Adam Giza prezenter TVP, z tytułem "Mistrz Telewizyjnego Przekazu"
Prezenter programów medycznych Telewizji Polskiej - "Info Med" sobota 16.45 TVP Info, oraz "Zacznij od zdrowia" niedziela 17:30 TVP2 został uhonorowany najwyższym odznaczeniem "Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia" - "Mistrz Telewizyjnego Przekazu". Giza rok wcześniej otrzymał tytuł "Medyczny Dziennikarz Roku 2021", a w 2020 roku za programy informacyjne "Koronawirus Poradnik" oraz "Koronawirus Szczepionka" otrzymał pierwszą nagrodę w tym konkursie. Adam Giza w minionym roku otrzymał także główną nagrodę kongresu "Zdrowie Polaków" z rąk organizatora, światowej sławy otolaryngologa profesora Henryka Skarżyńskiego.
"Wszystkie te nagrody, to nagrody personalnie dla mnie, ale mam pełną świadomość, że to laury dla całego zespołu Telewizji Polskiej, który ze mną pracuje! Dziękuje każdemu za wsparcie i nieśmiało proszę o więcej! Cieszę się, że nasze programy - zwłaszcza "Info Med", z którego jestem bardzo dumny zyskują wysokie oceny jury różnych konkursów. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż trafiają do szerokiej publiczności, publiczności, która mam nadzieję będzie coraz bardziej zmotywowana do badań profilaktycznych!".
Emitowany w każdą sobotę, przed "Teelexpressem" w TVP Info program "Info Med" to 15 minutowa audycja, w której Giza gości wybitnych profesorów medycyny oraz sam poddaje się licznym testom i badaniom.
Wśród wyemitowanych od 4 czerwca odcinków najwyższą średnią oglądalnością wg. AGB Nielssen cieszył się ten z 19 listopada, który śledziło średnio 460 669 widzów.
19.11.22 r. 460669
20.08.22 r. 370008
07.01.23 r. 367753
10.09.22 r. 351705
03.12.22 r. 350439
W emitowanym 21 stycznia odcinku (średnia widownia 320 811) Adam Giza w rozmowie z psychiatrą dr n. med Jackiem Koprowiczem przyznał się, że sam boryka się z depresją, czym wywołał spore zainteresowanie internautów i organizacji pomagającym pacjentom w walce z tą chorobą.
"Uznałem, że to odpowiedni moment aby dać świadectwo, iż warto sięgać po pomoc... w programie opowiedziałem o moich problemach i o tym dlaczego tak długo bałem się udać do specjalisty. Mam nadzieję, że dla moich widzów, dzięki mojemu wyznaniu decyzja o leczeniu będzie prostsza".
https://www.youtube.com/watch?v=uYDvK3EZmb8
Adam Giza poza programami medycznymi prowadzi w TVP Info
"Wstaje dzień", "O tym się mówi", "Portal Info Flesz". Sporadycznie widywany jest także w "Info Raporcie" i "Info Dniu". Jest także częstym ekspertem ds. zdrowia "Pytania na śniadanie".
Przykładowy odcinek "Info Med"
https://www.youtube.com/watch?v=dD5qvHKpyb4

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.