Komunikaty PR

Adam Giza prezenter TVP, z tytułem "Mistrz Telewizyjnego Przekazu"

2023-02-07  |  11:00
Biuro prasowe

Prezenter programów medycznych Telewizji Polskiej - "Info Med" sobota 16.45 TVP Info, oraz "Zacznij od zdrowia" niedziela 17:30 TVP2 został uhonorowany najwyższym odznaczeniem "Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia" - "Mistrz Telewizyjnego Przekazu". Giza rok wcześniej otrzymał tytuł "Medyczny Dziennikarz Roku 2021", a w 2020 roku za programy informacyjne "Koronawirus Poradnik" oraz "Koronawirus Szczepionka" otrzymał pierwszą nagrodę w tym konkursie. Adam Giza w minionym roku otrzymał także główną nagrodę kongresu "Zdrowie Polaków" z rąk organizatora, światowej sławy otolaryngologa profesora Henryka Skarżyńskiego.  

 

"Wszystkie te nagrody, to nagrody personalnie dla mnie, ale mam pełną świadomość, że to laury dla całego zespołu Telewizji Polskiej, który ze mną pracuje! Dziękuje każdemu za wsparcie i nieśmiało proszę o więcej! Cieszę się, że nasze programy - zwłaszcza "Info Med", z którego jestem bardzo dumny zyskują wysokie oceny jury różnych konkursów. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż trafiają do szerokiej publiczności, publiczności, która mam nadzieję będzie coraz bardziej zmotywowana do badań profilaktycznych!". 

 

Emitowany w każdą sobotę, przed "Teelexpressem" w TVP Info program "Info Med" to 15 minutowa audycja, w której Giza gości wybitnych profesorów medycyny oraz sam poddaje się licznym testom i badaniom.  

Wśród wyemitowanych od 4 czerwca odcinków najwyższą średnią oglądalnością wg. AGB Nielssen cieszył się ten z 19 listopada, który śledziło średnio 460 669 widzów.  

 
 

19.11.22 r. 460669 

20.08.22 r. 370008 

07.01.23 r. 367753 

10.09.22 r. 351705  

03.12.22 r. 350439 
 

W emitowanym 21 stycznia odcinku (średnia widownia 320 811) Adam Giza w rozmowie z psychiatrą dr n. med Jackiem Koprowiczem przyznał się, że sam boryka się z depresją, czym wywołał spore zainteresowanie internautów i organizacji pomagającym pacjentom w walce z tą chorobą.  

"Uznałem, że to odpowiedni moment aby dać świadectwo, iż warto sięgać po pomoc... w programie opowiedziałem o moich problemach i o tym dlaczego tak długo bałem się udać do specjalisty. Mam nadzieję, że dla moich widzów, dzięki mojemu wyznaniu decyzja o leczeniu będzie prostsza".  

https://www.youtube.com/watch?v=uYDvK3EZmb8 
 
 

Adam Giza poza programami medycznymi prowadzi w TVP Info 

"Wstaje dzień", "O tym się mówi", "Portal Info Flesz". Sporadycznie widywany jest także w "Info Raporcie" i "Info Dniu". Jest także częstym ekspertem ds. zdrowia "Pytania na śniadanie".  
 

Przykładowy odcinek "Info Med"  

https://www.youtube.com/watch?v=dD5qvHKpyb4 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami? Biuro prasowe
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na
Zdrowie SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.
2024-06-06 | 11:40

SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Ponad 60 tysięcy osób korzysta już z opaski telemedycznej, aplikacji oraz systemu opracowanego przez polski startup SiDLY. Rozwiązanie umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.