Adam Giza prezenter TVP, z tytułem "Mistrz Telewizyjnego Przekazu"
Prezenter programów medycznych Telewizji Polskiej - "Info Med" sobota 16.45 TVP Info, oraz "Zacznij od zdrowia" niedziela 17:30 TVP2 został uhonorowany najwyższym odznaczeniem "Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia" - "Mistrz Telewizyjnego Przekazu". Giza rok wcześniej otrzymał tytuł "Medyczny Dziennikarz Roku 2021", a w 2020 roku za programy informacyjne "Koronawirus Poradnik" oraz "Koronawirus Szczepionka" otrzymał pierwszą nagrodę w tym konkursie. Adam Giza w minionym roku otrzymał także główną nagrodę kongresu "Zdrowie Polaków" z rąk organizatora, światowej sławy otolaryngologa profesora Henryka Skarżyńskiego.
"Wszystkie te nagrody, to nagrody personalnie dla mnie, ale mam pełną świadomość, że to laury dla całego zespołu Telewizji Polskiej, który ze mną pracuje! Dziękuje każdemu za wsparcie i nieśmiało proszę o więcej! Cieszę się, że nasze programy - zwłaszcza "Info Med", z którego jestem bardzo dumny zyskują wysokie oceny jury różnych konkursów. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż trafiają do szerokiej publiczności, publiczności, która mam nadzieję będzie coraz bardziej zmotywowana do badań profilaktycznych!".
Emitowany w każdą sobotę, przed "Teelexpressem" w TVP Info program "Info Med" to 15 minutowa audycja, w której Giza gości wybitnych profesorów medycyny oraz sam poddaje się licznym testom i badaniom.
Wśród wyemitowanych od 4 czerwca odcinków najwyższą średnią oglądalnością wg. AGB Nielssen cieszył się ten z 19 listopada, który śledziło średnio 460 669 widzów.
19.11.22 r. 460669
20.08.22 r. 370008
07.01.23 r. 367753
10.09.22 r. 351705
03.12.22 r. 350439
W emitowanym 21 stycznia odcinku (średnia widownia 320 811) Adam Giza w rozmowie z psychiatrą dr n. med Jackiem Koprowiczem przyznał się, że sam boryka się z depresją, czym wywołał spore zainteresowanie internautów i organizacji pomagającym pacjentom w walce z tą chorobą.
"Uznałem, że to odpowiedni moment aby dać świadectwo, iż warto sięgać po pomoc... w programie opowiedziałem o moich problemach i o tym dlaczego tak długo bałem się udać do specjalisty. Mam nadzieję, że dla moich widzów, dzięki mojemu wyznaniu decyzja o leczeniu będzie prostsza".
https://www.youtube.com/watch?v=uYDvK3EZmb8
Adam Giza poza programami medycznymi prowadzi w TVP Info
"Wstaje dzień", "O tym się mówi", "Portal Info Flesz". Sporadycznie widywany jest także w "Info Raporcie" i "Info Dniu". Jest także częstym ekspertem ds. zdrowia "Pytania na śniadanie".
Przykładowy odcinek "Info Med"
https://www.youtube.com/watch?v=dD5qvHKpyb4
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.