Artykuł eksperta NIVEA MEN – prawidłowa pielęgnacja mężczyzn!
Męska skóra czy włosy wymagają dobrze dobranej pielęgnacji. Zadbaj więc o prawidłowy dobór kosmetyków codziennego użytku, które pozwolą Ci zachować zdrowy wygląd i przywrócą komfort skórze. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej łazience.
Formuła kosmetyków dla mężczyzn jest opracowana w taki sposób, aby spełniać specyficzne potrzeby skóry panów. Dlaczego? Bo różni się ona od cery kobiet, co jest uwarunkowane predyspozycjami biologicznymi.
Zatem zanim zaczniesz kompletować męską kosmetyczkę, dowiedz się jaka tak właściwie jest skóra mężczyzn:
- jest grubsza od kobiecej – natura przygotowała ją w ten sposób przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony środowiska, ale także... potencjalnego golenia zrostu na twarzy;
- jest bardziej tłusta – odpowiednio natłuszczona skóra jest naturalnie nawilżona, co okazuje się przydatne podczas golenia włosków;
- znajduje się na niej więcej włosów – dodatkowo są one grubsze,jest to spowodowane wydzielaniem testosteronu, stymulującego wzrost włosów na powierzchni twarzy;
- ma większe zagęszczenie naczyń krwionośnych – najwięcej z nich znajduje się w obszarze kości policzkowych;
- ma bardziej obfitą powłokę hydrolipidową – na męskiej skórze znajduje się więcej gruczołów łojowych i potowych, które w porównaniu do kobiecych są większe i bardziej aktywne.
By dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn, należy zdiagnozować problemy skóry. U panów najczęściej spotykane są przesuszenie cery, wrastające włoski czy podrażnienia i zaczerwienienia. Pojawić może się również nadmierna produkcja sebum, która objawia się błyszczeniem niektórych partii twarzy, a ponadto rozszerzone pory, zaskórniki czy wypryski.I choć niektóre z wymienionych niedoskonałości kojarzą się raczej z okresem dojrzewania, ze względu na wspomnianą większą tłustość skóry, mogą dotyczyć także osób dorosłych.
ETAP PIERWSZY – OCZYSZCZANIE
Podstawowym elementem pielęgnacji męskiej twarzy jest jej oczyszczanie – najlepiej przy użyciu przeznaczonego do tego preparatu. W Twojej łazience nie może zatem zabraknąć żelu do mycia twarzy dla mężczyzn, który dokładnie usunie nagromadzone na jej powierzchni zanieczyszczenia, dogłębnie oczyści skórę, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości. Świetną propozycją, zwłaszcza dla panów noszących brodę czy wąsy, jest NIVEA MEN Deep żel do mycia twarzy i zarostu.
PIELEGNACJA SKÓRY
Oczyszczona skóra jest gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. By odpowiednio się o nią zatroszczyć, potrzebny Ci będzie dobry krem do twarzy dla mężczyzn. Niestety, stosowanie tego kosmetyku jest najczęściej pomijanym przez panów etapem pielęgnacji. Tymczasem właściwie dobrany, pomoże Ci nawilżyć cerę, złagodzić podrażnienia, uregulować pracę gruczołów łojowych czy zapobiegać powstawaniu zmian skórnych. Jaki krem do twarzy dla mężczyzn będzie najlepszy? W jego składzie szukaj między innymi: aloesu, cynku, kwasy hialuronowego, korzenia łopianu czy filtrów przeciwsłonecznych.
Należy oczywiście pamiętać o specyficznych potrzebach konkretnych rodzajów cery – a takie ma między innymi skóra wrażliwa, która potrzebuje szczególnej pielęgnacji. W tym przypadku doskonale sprawdzi się na przykład NIVEA Łagodzący krem Sensitive. To męski krem do twarzy, który zawiera wyciąg z lukrecji i rumianku oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie i ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych czy podrażnieniami.
ZAROST ZAROSTOWI NIERÓWNY
Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Niektórzy robią to z wygody, by uniknąć codziennego golenia, inni chcą w ten sposób podkreślić swój styl. Wciąż jednak nie brakuje panów, którzy regularnie, nawet każdego poranka, sięgają po maszynkę i usuwają zarost z twarzy. Po tym zabiegu u wielu z nich pojawiają się podrażnienia, uczucie pieczenia czy dyskomfortu, które utrzymują się przez długi czas.
Niedogodności te można skutecznie zniwelować stosując prawidłowo dobrane kosmetyki do golenia. W zależności od Twoich własnych preferencji oraz potrzeb Twojej skóry, możesz zdecydować się na piankę, żel lub krem do golenia dla mężczyzn. Nawilżająca pianka do golenia NIVEA MEN Protect & Care zapewnia dokładne i wygodne usuwanie zarostu, bez względu na rodzaj skóry. Żel do golenia NIVEA MEN Silver Protect ułatwia precyzyjne usuwanie zarostu, a za sprawą zaawansowanej formuły z jonami srebra, zapewnia skórze ochronę przeciwbakteryjną.
W Twojej łazience nie powinno zabraknąć także kosmetyku po goleniu dla mężczyzn. W zależności od potrzeb Twojej skóry, możesz zdecydować się między innymi na nawilżający balsam po goleniu NIVEA MEN Protect & Care o delikatnej, łatwo wchłaniającej się konsystencji. Balsam zawiera witaminę E oraz prowitaminę B5, dzięki czemu zapewnia cerze długotrwałe nawilżenie i zapobiega podrażnieniom.
Golenie ciała jest już dla wielu mężczyzn codziennym nawykiem. Współczesny mężczyzna coraz częściej sięga po maszynkę do golenia, nie tylko po to by zgolić wąsy czy brodę, ale by zadbać o całe ciało. Sięgnij po ochronny sztyft do golenia ciała NIVEA MEN Protect&Care oraz ochronny balsam po goleniu z tej samej linii, który natychmiastowo łagodzi oraz pomaga chronić skórę przed podrażnieniami i zaczerwieniami.
WŁOSY
Odpowiedniej troski i uwagi wymagają również Twoje włosy. Właściwie dobrane kosmetyki do włosów dla mężczyzn to takie, które skutecznie oczyszczą je z gromadzących się na nich zanieczyszczeń, zadbają o ich właściwe nawilżenie, a w przypadku preparatów do układania kosmyków, takich jak spraye modelujący czy żele, ułatwią Ci ich modelowanie, jednocześnie zapewniając optymalną pielęgnację. Jeśli masz problemy z łupieżem – sięgnij po szampon przeciwłupieżowy NIVEA MEN. Mycie włosów przypadkowym szamponem to dość często powielany przez panów błąd. Twoje włosy, podobnie jak skóra, również mają swoje potrzeby, które pomogą Ci spełnić wyłącznie dobrze dobrane kosmetyki. Dbaj o nie!
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.