Komunikaty PR

Autoklawy produkowane w Polsce wsparciem dla szpitali w walce z koronawirusem

2020-03-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania doc ( 0.1 MB )

Autoklawy to sprzęt medyczny do sterylizacji narzędzi, niezbędny w każdym szpitalu. W czasie epidemii urządzenia te są szczególnie potrzebne w wielu rejonach Europy. Dlatego szwajcarska firma, produkująca te urządzenia również w Polsce, zadeklarowała pomoc, w ramach której przekaże do europejskich szpitali (w tym także polskich) 100 nowoczesnych autoklawów o łącznej wartości 100 000 euro.

Autoklawy służą do sterylizacji narzędzi medycznych i są wymagane w każdej placówce ochrony zdrowia. Sterylizowanie narzędzi to bezwzględna konieczność, a obecnie w czasie stanu epidemicznego czynność ta musi być wykonywana zdecydowanie częściej, ponieważ lekarze pracują na „pełnych obrotach”. Zazwyczaj szpitale posiadają bardzo duże autoklawy lub wydzielone, główne sterylizatornie, w których sterylizuje się narzędzia. Jednak w czasach walki z wirusem, kiedy liczy się każda minuta, potrzebne są szybkie i przenośne urządzenia, które pozwalają zdecydowanie sprawniej wysterylizować narzędzia. Tak właśnie zrodziła się inicjatywa szwajcarskiej firmy Enbio, produkującej autoklawy m.in. w naszym kraju (w Dębogórzu). Dzięki niej do najbardziej potrzebujących szpitali trafi wysoko specjalistyczny sprzęt medyczny, niezbędny w walce z epidemią.

Urządzenia, które przekażemy m.in. do polskich, niemieckich i włoskich szpitali to aktualnie najmniejsze oraz najszybciej pracujące autoklawy parowe dostępne na rynku. Dzięki ich niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzą się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, a w razie konieczności mogą być błyskawicznie przetransportowane do innych, potrzebujących placówek medycznych. Ponadto dużą korzyścią w kontekście walki z epidemią koronawirusa jest fakt, że przekazane autoklawy posiadają najszybsze cykle sterylizacyjne – z których najkrótszy trwa zaledwie 7 minut. W czasach, gdy każda minuta jest na wagę życia, autoklawy zdecydowanie przyspieszają czas, w którym pacjentom zostaje udzielone niezbędne wsparcie medyczne. Nasza pomoc dotyczy nie tylko szpitali polskich, niemieckich i włoskich – jesteśmy gotowi wspierać każdy kraj i każdą placówkę, która tego potrzebuje – komentuje Kamil Sikorski, Business Development Director w Enbio.

Autoklawy Enbio S pozwalają na jednoczesne sterylizowanie ośmiu pakietów narzędzi medycznych w jednym cyklu sterylizacyjnym.

Niebawem przekażemy autoklawy do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii, który prowadzi badania nad identyfikacją wirusa SARS-CoV-2. Dodatkowo kolejne autoklawy są przekazywane do szpitala w Lombardii oraz oczekujemy na odpowiedź ponad 30 włoskich szpitali, które obecnie określają swoje zapotrzebowanie na ten sprzęt medyczny. Nawiązujemy również kontakt ze szpitalami m.in. w Niemczech i Hiszpanii, którym zaoferowaliśmy naszą pomoc. Ponadto utrzymujemy kontakt z koordynatorem szpitali zakaźnych w Polsce, dedykowanych walce z koronawirusem – dodaje Kamil Sikorski, Business Development Director w Enbio.

Firma Enbio deklaruje pomoc wszystkim instytucjom, które zaangażowane są w walkę z epidemią Covid-19 i potrzebują autoklawów do sterylizacji narzędzi. 

Jeśli jakaś instytucja lub szpital potrzebuje autoklawów parowych do szybkiej sterylizacji, proszona jest o kontakt pod adresem mailowym: info@enbio-group.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.