Bezpieczne testowanie i kwalifikacja pacjentów podstawą w efektywnym leczeniu
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Reagując na powstałą w związku z pandemią koronawirusa sytuację, firma BEP MED CENTER, opracowała i skonstruowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych. To najnowocześniejsze rozwiązanie dla rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Jednym z możliwych zastosowań Jednostek, jest stworzenie dodatkowych pomieszczeń do tzw. triage’u, tj. testowania i kwalifikacji pacjentów przy oddziale SOR, jeszcze przed wejściem do szpitala. Dzięki temu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć transmisję wirusa i zabezpieczyć szpitale przed ewentualnym zamknięciem. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wyzwań związanych z nagłym wzrostem zachorowań, jak i przygotowaniem systemu lecznictwa na wszelkie zagrożenia w przyszłości.
COVID-19 i spowodowana wzrostem zakażeń wirusem pandemia, uwypukliła wiele problemów, z którymi borykają się służby medyczne w Polsce i na świecie. Mając odpowiednią wiedzę i zasoby postanowiliśmy wyjść naprzeciw wyzwaniu i opracowaliśmy koncepcję modułowego szpitala specjalistycznego, która w pełni odpowiada na wymagania związane m.in. z epidemią. W pełni autonomiczny, stworzony przez naszych polskich konstruktorów i konsultantów system pozwala w bardzo szybkim czasie stworzyć szpital z dowolnym układem oddziałów o praktycznie każdej specjalizacji. Rozwiązanie to znacznie podwyższa efektywności leczenia, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu BEP.
Minimalizacja ryzyka zakażeniem
Modułowe Jednostki Medyczne zaprojektowane są w taki sposób, że stanowią remedium na problem prowadzenia badań wstępnych pod kątem zakażenia przed wejściem na SOR. Dzięki prostemu i powtarzalnemu systemowi izolatek dla osób chorych i zakażonych, z możliwością zastosowania systemu filtrowania powietrza i komunikacji dwustronnej wideo, zmniejszają liczbę bezpośrednich kontaktów między chorymi i personelem medycznym do niezbędnego minimum.
Pomieszczenie poczekalni wyposażone jest w klimatyzację bądź systemy wentylacji powietrza wyposażone w filtry HEPA. Dodatkowo, dzięki zainstalowanym przegrodom pomiędzy oczekującymi pacjentami i systemowi dwustronnej komunikacji wideo, możliwe jest zdalne porozumiewanie się i przeprowadzanie wywiadu z pacjentem, co ogranicza do minimum ryzyko transmisji zakażeń wirusowych na oddziale SOR. Izolatki natomiast posiadają możliwość instalowanie indywidualnych klimatyzatorów oraz systemów wentylacji.
Najnowsza technologia w służbie ochrony zdrowia
Możliwość zainstalowania systemu audio i wideo komunikacji dwustronnej z pacjentami w izolatkach dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów. Monitory instalowane są również w poczekalni do celów przekazywania komunikatów.
Co więcej, standaryzacja wyposażenia, inteligentne rozwiązania, optymalizacja procesów, gwarantują wyjątkowo niskie koszty stworzenia szpitala per 1 łóżko szpitalne. Szacuje się, że koszt jednego miejsca jest o 1/3 niższy niż na klasycznym oddziale. Jednostkę taką, spółka BEP MED CENTER może zbudować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą w krótkim czasie.
Więcej informacji:
Ewelina Kolad
Starszy Specjalista ds. PR
AHAVA PR Sp. z o.o.
tel: +48 510 291 250
email: ewelina.kolad@ahavapr.pl
Biomass Energy Project S.A. to spółka powołana została początkowo powołana do działań w obszarze związanych z biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami do ich innowacyjnych zastosowań. W okresie ostatnich 2-3 lat jej profil uległ zmianie i aktualnie pracowała głównie nad nowymi innowacyjnymi technologiami szczególnie w zakresie związanym z elektromobilnością oraz kontynuowała prace związane ze wzrostem potencjału badawczego. Od 2011 notowana na New Connect.
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend.
enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.