Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika – bezpłatny webinar dla fizjoterapeutów
Jakie jest prawne otoczenie wykonywania zawodu Fizjoterapeuty i w jaki sposób bezpiecznie, z punktu widzenia prawa, wykonywać ten zawód, aby minimalizować potencjalne roszczenia pacjentów, zwłaszcza w czasie epidemii – to główne tematy bezpłatnego webinaru ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika” organizowanego przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska wraz z INTER Polska, który odbędzie się 24 czerwca 2020 roku o godz. 20:00.
Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń INTER Polska przygotowały bezpłatny webinar ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika”, którego celem jest dostarczenie merytorycznej i fachowej wiedzy pozwalającej na bezpieczne wykonywanie zawodu w świetle obowiązujących przepisów i obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoV-2.
Stan epidemii na prawie dwa miesiące praktycznie wyłączył możliwość udzielania świadczeń z zakresu fizjoterapii. Przywracanie zabiegów rehabilitacyjnych zbiegło się w czasie z wprowadzeniem ważnej dla fizjoterapeutów regulacji prawnej – 6 kwietnia 2020 r. zostało wydane, a od 15 kwietnia obowiązuje, nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.
O czym opowiedzą eksperci w trakcie webinaru?
- W jaki sposób prowadzić dokumentację medyczną w świetle nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia z 6 kwietnia 2020 roku w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania
- Co obejmuje zgoda pacjenta na zabieg i jak ją rozbudować w czasie epidemii
- Jakie wpisy w dokumentacji pomagają fizjoterapeucie w sporach z pacjentami
- Jakie kroki podjąć gdy pacjent występuje z roszczeniem
- Jakie wsparcie otrzymuje Fizjoterapeuta w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej
Webinar ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika” to nie tylko fachowa i merytoryczna wiedza podana w pigułce, ale przede wszystkim możliwość zadania pytań doświadczonym ekspertom ze świata prawniczego i ubezpieczeniowego. Eksperci wskażą rozwiązania pozwalające fizjoterapeucie ograniczyć potencjalne problemy prawne związane z pracą zawodową. Przedstawią podstawowe prawa pacjenta i ich rolę w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych przez fizjoterapeutów. Omówią konsekwencje związane z naruszeniem tych praw. Pokażą jak można zwiększyć bezpieczeństwo w zawodzie fizjoterapeuty stosując się do przepisów prawa i korzystając z ochrony ubezpieczeniowej przewidzianej dla tej grupy zawodowej, zwłaszcza z ochrony i asysty prawnej świadczonej 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu w ramach polisy INTER Ochrona Prawna dla zawodów medycznych. Jest to jedyne na rynku ubezpieczenie oferujące porady prawne na piśmie sygnowane przez radcę prawnego oraz pokrycie kosztów obecności adwokata w prokuraturze podczas przesłuchań.
Wśród prelegentów znajdą się:
- Mecenas Paweł Strzelec, radca prawny, wieloletni wykładowca akademicki. Specjalizuje się w obszarze prawa medycznego, szczególnie w problematyce ochrony prawnej podmiotów leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne. Od 2000 r. regularnie prowadzi autorskie szkolenia z prawa medycznego dla przedstawicieli zawodów medycznych oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa medycznego, prawa ubezpieczeń, postępowania karnego. W Medical Tribune Stomatologia prowadzi stałą rubrykę Poznaj paragrafy. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.
- Andrzej Twardowski, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC TU INTER Polska. Ekspert rynku ubezpieczeniowego tworzący produkty ochronne dla rynku ochrony zdrowia. Wykładowca podczas konferencji dla przedstawicieli zawodów medycznych, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z ochroną i ryzykiem w zawodach medycznych.
Webinar ,,Bezpieczny Fizjoterapeuta okiem prawnika”:
- Kiedy: Środa, 24 Czerwca 2020 start godzina 20:00
- Zapisy na stronie Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska: https://bit.ly/WebinarSFP10
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.