Komunikaty PR

Bruksizm - choroba cywilizacyjna. Jak się z nią uporać?

2024-01-05  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Cegielska
JONA Terapia Twarzy

ul. Oławska 51
55-220 Jelcz - Laskowice
jonaterapiatwarzy|gmail.com| |jonaterapiatwarzy|gmail.com
+48505154409
https://www.facebook.com/JONAterapiatwarzy

Bruksizm można nazwać „zmorą naszych czasów”. Coraz więcej ludzi się z nim zmaga, ale co jest przyczyną tej dolegliwości? Szybkie i stresujące życie, ciągła presja, problemy ze snem i brak wystarczającego odpoczynku to tylko niektóre z powodów. Czym jest bruksizm? Jest uważany za chorobę psychosomatyczną objawiającą się nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Najczęściej pojawia się w nocy nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. W efekcie tego budzimy się rano z bólem żuchwy, często również bólem głowy. Na domiar złego konsekwencją zgrzytania jest szybsze ścieranie i pękanie zębów, trzaski i przeskakiwanie żuchwy.

Jak leczyć bruksizm? Stomatolodzy zalecają stosowanie szyn relaksacyjnych, które zakłada się na noc. Przeciwdziałają one ścieraniu się zębów. Jest to jednak leczenie objawowe, które nie likwiduje przyczyny problemu. Często o pomoc należy się zwrócić do psychoterapeuty, psychiatry, neurologa lub fizykoterapeuty.

Toksyna botulinowa jest jedną z metod obniżenia napięcia żwaczy, natomiast ilość iniekcji jest ustalana indywidualnie od kilku do kilkunastu w ustalonych odstępach czasu.

Natomiast inną naturalną, bezpieczną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z problemami napiętych mięśni twarzy jest masaż transbukalny.

Masaż ten oprócz działania terapeutycznego ma działanie odmładzające a połączony np. z masażem KOBIDO tworzy niezwykle skuteczne kombo o działaniu terapeutyczno - liftingującym.

Masaż Transbukalny w odróżnieniu od innych masaży to masaż wewnętrzny twarzy. Oddziałuje na mięśnie i okoliczne struktury od strony jamy ustnej. Z powodzeniem zastępuje niemal każdy masaż głęboki twarzy.

Ta metoda obustronnej stymulacji twarzy może służyć każdemu, ale wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są:

  • neurologiczne objawy zwiększonego napięcia twarzy
  • paraliż po porażeniu
  • uwidocznione blizny
  • zmarszczki mimiczne spowodowane starzeniem się skóry

Efekty terapii:

  • regeneracja tkanek i odbudowa mięśni
  • uwolnienie od napięć i przywrócenie objętości i elastyczności mięśni głębokich w obszarze ust, policzków, bruzdy nosowo - wargowej
  • niweluje mimiczne zaciski
  • poprawa owalu i ujędrnienie środkowej i dolnej części twarzy
  • spłycenie bruzdy nosowo-wargowej
  • skóra twarzy staje się bardziej zaróżowiona i promienna oraz nabiera jędrności
  • kontury polików unoszą się
  • poprawia się krążenie krwi i przepływ limfy
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Zabieg wykonywany w gabinecie to dodatkowa korzyść, ponieważ pacjent podczas zabiegu może się zrelaksować przy nastrojowej muzyce w otoczeniu aromatycznych świec. To bez wątpienia wzmacnia terapeutyczny wymiar zabiegu.

W gabinecie JONA Terapia Twarzy terapeuta wykonuje zarówno MASAŻ TRANSBUKALNY jak również FACEMODELLING, który jest kombinacją masażu TRANSBUKALNEGO i KOBIDO PLUS.

Terapeutyczno – odmładzające działanie ma również masaż KOBIDO SUPREME, który jest połączeniem masażu TRANSBUKALNEGO, KOBIDO PLUS, bańki chińskiej oraz Gua – Sha. W gabinecie wykonywany jest również kinezjotaping twarzy.

Gabinet JONA Terapia Twarzy

Ul. Oławska 51

Jelcz -Laskowice

Kom. 505 154 409

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: JONA Terapia Twarzy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.