Komunikaty PR

Bruksizm - choroba cywilizacyjna. Jak się z nią uporać?

2024-01-05  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Cegielska
JONA Terapia Twarzy

ul. Oławska 51
55-220 Jelcz - Laskowice
jonaterapiatwarzy|gmail.com| |jonaterapiatwarzy|gmail.com
+48505154409
https://www.facebook.com/JONAterapiatwarzy

Bruksizm można nazwać „zmorą naszych czasów”. Coraz więcej ludzi się z nim zmaga, ale co jest przyczyną tej dolegliwości? Szybkie i stresujące życie, ciągła presja, problemy ze snem i brak wystarczającego odpoczynku to tylko niektóre z powodów. Czym jest bruksizm? Jest uważany za chorobę psychosomatyczną objawiającą się nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Najczęściej pojawia się w nocy nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. W efekcie tego budzimy się rano z bólem żuchwy, często również bólem głowy. Na domiar złego konsekwencją zgrzytania jest szybsze ścieranie i pękanie zębów, trzaski i przeskakiwanie żuchwy.

Jak leczyć bruksizm? Stomatolodzy zalecają stosowanie szyn relaksacyjnych, które zakłada się na noc. Przeciwdziałają one ścieraniu się zębów. Jest to jednak leczenie objawowe, które nie likwiduje przyczyny problemu. Często o pomoc należy się zwrócić do psychoterapeuty, psychiatry, neurologa lub fizykoterapeuty.

Toksyna botulinowa jest jedną z metod obniżenia napięcia żwaczy, natomiast ilość iniekcji jest ustalana indywidualnie od kilku do kilkunastu w ustalonych odstępach czasu.

Natomiast inną naturalną, bezpieczną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z problemami napiętych mięśni twarzy jest masaż transbukalny.

Masaż ten oprócz działania terapeutycznego ma działanie odmładzające a połączony np. z masażem KOBIDO tworzy niezwykle skuteczne kombo o działaniu terapeutyczno - liftingującym.

Masaż Transbukalny w odróżnieniu od innych masaży to masaż wewnętrzny twarzy. Oddziałuje na mięśnie i okoliczne struktury od strony jamy ustnej. Z powodzeniem zastępuje niemal każdy masaż głęboki twarzy.

Ta metoda obustronnej stymulacji twarzy może służyć każdemu, ale wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są:

  • neurologiczne objawy zwiększonego napięcia twarzy
  • paraliż po porażeniu
  • uwidocznione blizny
  • zmarszczki mimiczne spowodowane starzeniem się skóry

Efekty terapii:

  • regeneracja tkanek i odbudowa mięśni
  • uwolnienie od napięć i przywrócenie objętości i elastyczności mięśni głębokich w obszarze ust, policzków, bruzdy nosowo - wargowej
  • niweluje mimiczne zaciski
  • poprawa owalu i ujędrnienie środkowej i dolnej części twarzy
  • spłycenie bruzdy nosowo-wargowej
  • skóra twarzy staje się bardziej zaróżowiona i promienna oraz nabiera jędrności
  • kontury polików unoszą się
  • poprawia się krążenie krwi i przepływ limfy
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Zabieg wykonywany w gabinecie to dodatkowa korzyść, ponieważ pacjent podczas zabiegu może się zrelaksować przy nastrojowej muzyce w otoczeniu aromatycznych świec. To bez wątpienia wzmacnia terapeutyczny wymiar zabiegu.

W gabinecie JONA Terapia Twarzy terapeuta wykonuje zarówno MASAŻ TRANSBUKALNY jak również FACEMODELLING, który jest kombinacją masażu TRANSBUKALNEGO i KOBIDO PLUS.

Terapeutyczno – odmładzające działanie ma również masaż KOBIDO SUPREME, który jest połączeniem masażu TRANSBUKALNEGO, KOBIDO PLUS, bańki chińskiej oraz Gua – Sha. W gabinecie wykonywany jest również kinezjotaping twarzy.

Gabinet JONA Terapia Twarzy

Ul. Oławska 51

Jelcz -Laskowice

Kom. 505 154 409

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: JONA Terapia Twarzy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.