Komunikaty PR

#CEBioForum2023 – wielkie spotkanie branży biotech już lada dzień!

2023-04-14  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Blisko 200 uczestników z kilkunastu krajów potwierdziło dotychczas udział w 21. edycji CEBioForum 2023, które w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędą się w Warszawie. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez 2 ministrów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej: Aušrinė Armonaitė, Minister Gospodarki i Innowacji Republiki Litwy oraz Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii Rzeczypospolitej Polskiej.

CEBioForum to wydarzenie, które już od ponad 20 lat łączy przedstawicieli różnych środowisk, dla których wspólnym pierwiastkiem jest sektor biotechnologii. Już w najbliższych dniach w Cambridge Innovation Center w Warszawie, przy ul. Chmielnej 73, odbędzie się 21. edycja największej tego typu konferencji branży biotech w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczny event będzie miał szczególny akcent międzynarodowy – jak dotychczas udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele firm i instytucji z takich państw, jak np. Szwecja, Litwa, Węgry, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i innych. Co więcej, wśród gości honorowych znajdzie się kierująca litewskim Ministerstwem Gospodarki i Innowacji Aušrinė Armonaitė oraz szef polskiego resortu rozwoju i technologii – minister Waldemar Buda.

- Udział tak wysokich rangą przedstawicieli administracji publicznej z Polski i Litwy w naszym wydarzeniu potwierdza siłę marki CEBioForum. Od lat tworzymy przestrzeń do dyskusji zarówno na bieżące jak i strategiczne tematy w obszarze biotechnologii. Rozwój tego sektora ma istotne znaczenie dla całej gospodarki i cieszymy się, że dostrzegają to również przedstawiciele instytucji rządowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie CEBioForum eksperci świata biznesu, nauki i administracji publicznej mają okazję wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i przemyśleniami, by wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju sektora biotech – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

W odniesieniu do świata biznesu, również należy podkreślić rosnące zainteresowanie udziałem w CEBioForum wśród przedstawicieli międzynarodowych firm sektora biotechnologii. W dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center można będzie spotkać przedstawicieli takich przedsiębiorstw, jak np. Polpharma Biologics, A4Bee, JJP, Unico, Constructive.bio czy Lunaphore.

- Naszym celem, obok dyskusji o wyzwaniach stojących przed sektorem biotechnologicznym w naszym regionie i całej Unii Europejskiej, jest również prezentacja niezwykle interesujących pod kątem technologicznym spółek czy start-upów. Wiele z nich pracuje nad fascynującymi rozwiązaniami, które, nie waham się użyć tak mocnych słów, mogą odmienić życie społeczeństw w przyszłości. Co więcej, staramy się stworzyć im możliwość znalezienia partnerów biznesowych do dalszego rozwoju. Stąd również cieszy mnie liczna reprezentacja w gronie zainteresowanych uczestników przedstawicieli podmiotów specjalizujących się w inwestycjach w przedsięwzięcia biotechnologiczne jak np.: Pareto, McDermott Will & Emery, Crido, N50, TWITI Investments, i&i Biotech Fund czy mBank – podkreśla dr Magdalena Kulczycka.

Wydarzenia w ramach CEBioForum 2023 podzielone zostały na 2 dni. Pierwszego dnia, oprócz oficjalnego otwarcia z udziałem ministrów Aušrinė Armonaitė i Waldemar Budy, odbędzie się Key Note Speech dra Michaela Soldana CEO, Polpharma Biologics Group, a także 5 paneli dyskusyjnych poświęconych m.in. inwestycjom, potencjałowi i rozwojowi branży biotech w Polsce i Europie, nowym technologiom czy wpływowi ESG na sektor biotechnologiczny. Jednocześnie na drugiej scenie odbywać się będą prezentacje rozwiązań i firm z branży biotech i spotkania inwestorskie. Wieczorem pierwszego dnia wydarzenia podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody CEBioForum Awards 2023. Drugi dzień wydarzenia został poświęcony wykładom i prelekcjom prowadzonym przez przedstawicieli wybranych firm biorących udział w wydarzeniu.

CEBioForum 2023 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.