#CEBioForum2023 – wielkie spotkanie branży biotech już lada dzień!
Public Policy
Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl
Blisko 200 uczestników z kilkunastu krajów potwierdziło dotychczas udział w 21. edycji CEBioForum 2023, które w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędą się w Warszawie. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez 2 ministrów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej: Aušrinė Armonaitė, Minister Gospodarki i Innowacji Republiki Litwy oraz Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii Rzeczypospolitej Polskiej.
CEBioForum to wydarzenie, które już od ponad 20 lat łączy przedstawicieli różnych środowisk, dla których wspólnym pierwiastkiem jest sektor biotechnologii. Już w najbliższych dniach w Cambridge Innovation Center w Warszawie, przy ul. Chmielnej 73, odbędzie się 21. edycja największej tego typu konferencji branży biotech w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczny event będzie miał szczególny akcent międzynarodowy – jak dotychczas udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele firm i instytucji z takich państw, jak np. Szwecja, Litwa, Węgry, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i innych. Co więcej, wśród gości honorowych znajdzie się kierująca litewskim Ministerstwem Gospodarki i Innowacji Aušrinė Armonaitė oraz szef polskiego resortu rozwoju i technologii – minister Waldemar Buda.
- Udział tak wysokich rangą przedstawicieli administracji publicznej z Polski i Litwy w naszym wydarzeniu potwierdza siłę marki CEBioForum. Od lat tworzymy przestrzeń do dyskusji zarówno na bieżące jak i strategiczne tematy w obszarze biotechnologii. Rozwój tego sektora ma istotne znaczenie dla całej gospodarki i cieszymy się, że dostrzegają to również przedstawiciele instytucji rządowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie CEBioForum eksperci świata biznesu, nauki i administracji publicznej mają okazję wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i przemyśleniami, by wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju sektora biotech – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.
W odniesieniu do świata biznesu, również należy podkreślić rosnące zainteresowanie udziałem w CEBioForum wśród przedstawicieli międzynarodowych firm sektora biotechnologii. W dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center można będzie spotkać przedstawicieli takich przedsiębiorstw, jak np. Polpharma Biologics, A4Bee, JJP, Unico, Constructive.bio czy Lunaphore.
- Naszym celem, obok dyskusji o wyzwaniach stojących przed sektorem biotechnologicznym w naszym regionie i całej Unii Europejskiej, jest również prezentacja niezwykle interesujących pod kątem technologicznym spółek czy start-upów. Wiele z nich pracuje nad fascynującymi rozwiązaniami, które, nie waham się użyć tak mocnych słów, mogą odmienić życie społeczeństw w przyszłości. Co więcej, staramy się stworzyć im możliwość znalezienia partnerów biznesowych do dalszego rozwoju. Stąd również cieszy mnie liczna reprezentacja w gronie zainteresowanych uczestników przedstawicieli podmiotów specjalizujących się w inwestycjach w przedsięwzięcia biotechnologiczne jak np.: Pareto, McDermott Will & Emery, Crido, N50, TWITI Investments, i&i Biotech Fund czy mBank – podkreśla dr Magdalena Kulczycka.
Wydarzenia w ramach CEBioForum 2023 podzielone zostały na 2 dni. Pierwszego dnia, oprócz oficjalnego otwarcia z udziałem ministrów Aušrinė Armonaitė i Waldemar Budy, odbędzie się Key Note Speech dra Michaela Soldana CEO, Polpharma Biologics Group, a także 5 paneli dyskusyjnych poświęconych m.in. inwestycjom, potencjałowi i rozwojowi branży biotech w Polsce i Europie, nowym technologiom czy wpływowi ESG na sektor biotechnologiczny. Jednocześnie na drugiej scenie odbywać się będą prezentacje rozwiązań i firm z branży biotech i spotkania inwestorskie. Wieczorem pierwszego dnia wydarzenia podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody CEBioForum Awards 2023. Drugi dzień wydarzenia został poświęcony wykładom i prelekcjom prowadzonym przez przedstawicieli wybranych firm biorących udział w wydarzeniu.
CEBioForum 2023 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.