Komunikaty PR

#CEBioForum2023 – wielkie spotkanie branży biotech już lada dzień!

2023-04-14  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Blisko 200 uczestników z kilkunastu krajów potwierdziło dotychczas udział w 21. edycji CEBioForum 2023, które w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędą się w Warszawie. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez 2 ministrów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej: Aušrinė Armonaitė, Minister Gospodarki i Innowacji Republiki Litwy oraz Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii Rzeczypospolitej Polskiej.

CEBioForum to wydarzenie, które już od ponad 20 lat łączy przedstawicieli różnych środowisk, dla których wspólnym pierwiastkiem jest sektor biotechnologii. Już w najbliższych dniach w Cambridge Innovation Center w Warszawie, przy ul. Chmielnej 73, odbędzie się 21. edycja największej tego typu konferencji branży biotech w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczny event będzie miał szczególny akcent międzynarodowy – jak dotychczas udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele firm i instytucji z takich państw, jak np. Szwecja, Litwa, Węgry, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i innych. Co więcej, wśród gości honorowych znajdzie się kierująca litewskim Ministerstwem Gospodarki i Innowacji Aušrinė Armonaitė oraz szef polskiego resortu rozwoju i technologii – minister Waldemar Buda.

- Udział tak wysokich rangą przedstawicieli administracji publicznej z Polski i Litwy w naszym wydarzeniu potwierdza siłę marki CEBioForum. Od lat tworzymy przestrzeń do dyskusji zarówno na bieżące jak i strategiczne tematy w obszarze biotechnologii. Rozwój tego sektora ma istotne znaczenie dla całej gospodarki i cieszymy się, że dostrzegają to również przedstawiciele instytucji rządowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie CEBioForum eksperci świata biznesu, nauki i administracji publicznej mają okazję wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i przemyśleniami, by wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju sektora biotech – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

W odniesieniu do świata biznesu, również należy podkreślić rosnące zainteresowanie udziałem w CEBioForum wśród przedstawicieli międzynarodowych firm sektora biotechnologii. W dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center można będzie spotkać przedstawicieli takich przedsiębiorstw, jak np. Polpharma Biologics, A4Bee, JJP, Unico, Constructive.bio czy Lunaphore.

- Naszym celem, obok dyskusji o wyzwaniach stojących przed sektorem biotechnologicznym w naszym regionie i całej Unii Europejskiej, jest również prezentacja niezwykle interesujących pod kątem technologicznym spółek czy start-upów. Wiele z nich pracuje nad fascynującymi rozwiązaniami, które, nie waham się użyć tak mocnych słów, mogą odmienić życie społeczeństw w przyszłości. Co więcej, staramy się stworzyć im możliwość znalezienia partnerów biznesowych do dalszego rozwoju. Stąd również cieszy mnie liczna reprezentacja w gronie zainteresowanych uczestników przedstawicieli podmiotów specjalizujących się w inwestycjach w przedsięwzięcia biotechnologiczne jak np.: Pareto, McDermott Will & Emery, Crido, N50, TWITI Investments, i&i Biotech Fund czy mBank – podkreśla dr Magdalena Kulczycka.

Wydarzenia w ramach CEBioForum 2023 podzielone zostały na 2 dni. Pierwszego dnia, oprócz oficjalnego otwarcia z udziałem ministrów Aušrinė Armonaitė i Waldemar Budy, odbędzie się Key Note Speech dra Michaela Soldana CEO, Polpharma Biologics Group, a także 5 paneli dyskusyjnych poświęconych m.in. inwestycjom, potencjałowi i rozwojowi branży biotech w Polsce i Europie, nowym technologiom czy wpływowi ESG na sektor biotechnologiczny. Jednocześnie na drugiej scenie odbywać się będą prezentacje rozwiązań i firm z branży biotech i spotkania inwestorskie. Wieczorem pierwszego dnia wydarzenia podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody CEBioForum Awards 2023. Drugi dzień wydarzenia został poświęcony wykładom i prelekcjom prowadzonym przez przedstawicieli wybranych firm biorących udział w wydarzeniu.

CEBioForum 2023 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska Biuro prasowe
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na
Zdrowie SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.
2024-06-06 | 11:40

SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Ponad 60 tysięcy osób korzysta już z opaski telemedycznej, aplikacji oraz systemu opracowanego przez polski startup SiDLY. Rozwiązanie umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie
Zdrowie Polakom przestaje być do śmiechu. Bezzębie odbiera Polakom pewność siebie
2024-05-28 | 13:00

Polakom przestaje być do śmiechu. Bezzębie odbiera Polakom pewność siebie

Szeroki uśmiech z wiekiem coraz bardziej gaśnie, a zaciśnięte usta wstydliwie skrywają „dziurawy” problem. Ponad połowa Polaków ma braki w uzębieniu, zarówno

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Finanse

Polska w światowej czołówce najchętniej wybieranych lokalizacji dla centrów usług wspólnych oraz ośrodków BPO. Generują one 4,5 proc. polskiego PKB

Sektor usług biznesowych jest jedną z wizytówek polskiej gospodarki i wciąż pozostaje bardzo konkurencyjny w globalnej skali – w Polsce działa już ponad 1,8 tys. centrów usług BPO, SSC/GBS, IT i R&D, a prognozowane zatrudnienie w sektorze w tym roku ma sięgnąć 465 tys. osób. Za ponad 80 proc. tych miejsc pracy odpowiadają inwestorzy zagraniczni, ale po usługi centrów usług biznesowych coraz chętniej sięgają również polskie firmy, które szukają oszczędności w dobie wysokich kosztów. Outsourcing procesów biznesowych pozwala im się skupić na strategicznych procesach i wyzwaniach, a przy tym zmniejszyć koszty nawet o ponad 20 proc.

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.