Komunikaty PR

CENTRA HANDLOWE INGKA CENTRES Z NOWĄ KAMPANIĄ „BANK KROKÓW” Z NAGRODAMI

2023-04-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Justyna Wrzosek
Questia

ul. Piękna 43/5
00-672 Warszawa
jwrzosek|questiapr.pl| |jwrzosek|questiapr.pl
+48 22 623 07 00
questiapr.pl

Wraz z nadejściem wiosny każdy ma ochotę na więcej aktywności fizycznej. Brakuje Ci motywacji? Zastanawiasz się od czego zacząć? Centra handlowe Ingka Centres przychodzą z pomocą już dzisiaj, 14 kwietnia, w Wola Park w Warszawie, SKENDE w Lublinie, Alei Bielany we Wrocławiu oraz Porcie Łódź zostaną otwarte tymczasowe punkty obsługi akcji konkursowej pod nazwą Bank Kroków. Podczas trwania kampanii centra handlowe nagrodzą aż kilkadziesiąt osób dziennie za najwyższą ilość kroków zrobionych w ciągu dnia. Wszystkie kroki uczestników akcji zostaną zsumowane w Banku Kroków, a za każdy zebrany milion kroków centra handlowe przekażą po 25 tys. zł na potrzeby Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Liczy się każdy krok!

Wytyczne WHO (World Health Organization) z 2020 roku wskazują, że osoby dorosłe powinny ruszać się w sposób umiarkowany przynajmniej 150 minut lub intensywnie przez 75 minut w tygodniu. Tymczasem według badań Eurostat z roku 2017 przeprowadzonych wśród 28 państw UE wynika że, liczba ludzi miedzy 15 a 69 rokiem życia, którzy są aktywni fizycznie wynosi 30%. W Polsce ten wskaźnik to jedynie 18%.

Dla wielu ludzi chodzenie jest często pierwszym krokiem na drodze do zdrowia i szansą na sprawność fizyczną. Ta prosta forma ruchu niesie niezaprzeczalne korzyści zdrowotne: poprawia nastrój, dodaje energii i łagodzi stres. Inicjatywa Bank Kroków ma na celu zainspirowanie odwiedzających centra handlowe Ingka Centres do częstszego podejmowania ruchu i dbania o dobre samopoczucie „krok po kroku”. By wziąć udział w zabawie trzeba odwiedzić dowolny Bank Kroków, zarejestrować się jako uczestnik konkursu i okazać ilość zrobionych kroków. Do ich liczenia można użyć smartfona, dowolnej aplikacji mobilnej lub krokomierza.

Obiekt Wola Park ma 320 m długości, co przekłada się na ok. 450 kroków podczas jednego przejścia po centrum handlowym. Z kolei, obwód galerii Port Łódź to 1500 m umożliwiające przejście aż ok. 2140 kroków. Zrobienie zaledwie kilku okrążeń wokół wybranego centrum handlowego Ingka Centres zwiększa szansę na wykonanie zalecanego przez WHO minimum 10 000 kroków dziennie. Podczas trwania kampanii centra handlowe będą oznakowane naklejkami na podłodze, które mają zachęcić uczestników do przemieszczania się we wskazanych kierunkach. Codziennie Lider Dnia, czyli osoba, która przejdzie najwięcej kroków otrzyma nagrodę specjalną − plecak STARTTID IKEA o pojemności 18l. Kolejne 20 osób w SKENDE Lublin, a 60 we wrocławskiej Alei Bielany, Wola Park w Warszawie i Porcie Łódź otrzyma tytuły Zwycięzców Dnia i dodatkowe nagrody w postaci butelek na wodę IKEA 365+ o pojemności 0,5 l.

− Akcja ma na celu popularyzację zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia poprzez wprowadzenie elementu zabawy do codziennej aktywności fizycznej. Wierzymy, że dbanie o zdrowie powinno być przepełnione zabawą i dostępne dla wszystkich – dlatego uruchomiliśmy program Bank Kroków w naszych Miejscach Spotkań. Mamy nadzieję, że odwiedzając nas goście postawią sobie wyzwanie dotyczące ilości kroków, a w zamian będą czerpać korzyści z bycia aktywnym – każdy krok się liczy! − powiedziała Dagmara Pozowska, Dyrektorka Operacyjna i Członkini Zarządu Ingka Centres Polska.

Udział w akcji Bank Kroków nie tylko niesie indywidualne korzyści zdrowotne, ale ma także dodatkowy charytatywny wymiar. Zdobywając razem każdy kolejny milion kroków uczestnicy wspierają podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, którzy otrzymują za te osiągnięcia darowizny od centrów handlowych Ingka Centres. Od ponad 30 lat poprzez wsparcie psychologiczne, psychiatryczne, medyczne, prawne i socjalne Fundacja zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom zagrożonym przemocą i doświadczającym jej. Fundacja pełni również rolę koordynatora sieci Centrów Pomocy Dzieciom w Polsce pod kątem organizacyjnym i merytorycznym. Po zakończeniu programu Bank Kroków centra handlowe przekażą zebrane środki na lokalnie realizowane przez Fundację kampanie w ramach projektu „Pierwszy krok w kierunku lepszego dzieciństwa”. Projekt zapewni około 80 dzieciom, które doświadczyły przemocy, postawienie wstępnej diagnozy obejmującej pierwszy kontakt z opiekunem prawnym oraz konsultację psychologiczną, psychiatryczną i prawną. Ten pierwszy krok jest kluczowy by najmłodsi mogli rozpocząć drogę do odzyskania wiary w dorosłych i bezpiecznego dzieciństwa.

Ingka Centres poprzez swoje wielopłaszczyznowe działania dba nie tylko o zdrowie i potrzeby konsumentów, ale także o dobrostan najbardziej potrzebujących ludzi w lokalnych społecznościach. Warto już dzisiaj zrobić pierwszy krok. Banki Kroków będą działać w dni robocze w godzinach 14:00 – 20:00 oraz w soboty i niedziele handlowe między 12:00 a 20:00 w okresie od 14 do 30 kwietnia.

 

Ingka Centres

Spółka Ingka Centres należy do Grupy Ingka (obejmującej również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ingka Ceners ma ponad 40 lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Aktualnie współpracuje z 3000 markami, obecnymi w 45 obiektach handlowych firmy na 15 światowych rynkach, które rocznie odwiedza 370 milionów osób. Ingka Centres tworzy miejsca spotkań we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, dbając o zachowanie emocjonalnego charakteru miejsc, który wnosi wartość i buduje więzi między ludźmi.

 

Więcej na temat Ingka Centres: www.ingkacentres.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Questia
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.