Cersanit pomaga szpitalom w walce z koronawirusem
Do pomocy w walce z koronawirusem zaangażowała się marka Cersanit, przekazując szpitalom najpotrzebniejsze środki ochrony. Do kilkunastu placówek medycznych w okolicy Kielc, Opoczna i Krasnegostawu trafiły maseczki ochronne, płyny dezynfekujące, a także wyposażenie do łazienek – w tym m.in. umywalki i płytki.
Produkty Cersanit dla szpitali
W ramach wsparcia pracowników służby medycznej za pracę na rzecz pacjentów, marka Cersanit przekazała środki ochrony osobistej, a także wyposażenie łazienek do kilkunastu szpitali w okolicach Kielc, Opoczna i Krasnegostawu. Maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji trafiły m.in. do placówek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiego Szpitalu Zespolonego w Kielcach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie oraz Szpitala w Starachowicach.
Do placówek w Opocznie i okolicach w tym do Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego trafiły również nowe umywalki, kompakty wc wraz z deskami toaletowymi oraz płytki ścienne i podłogowe.
Zaangażowanie marki Cersanit pomoże szpitalom działać w sposób bezpieczny zarówno dla pacjentów, jak i pracowników. Marka cały czas prowadzi rozmowy z przedstawicielami placówek medycznych, które potrzebują wsparcia.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.