Cynkomet wspiera medyków w walce z koronawirusem
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej przekazał 300 maseczek i 50 litrów płynu dezynfekującego szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku.
W związku z koronawirusem w Polsce drastycznie wzrosło zapotrzebowanie placówek medycznych na podstawowy sprzęt ochronny, niezbędny w czasie zagrożenia. Pomoc Cynkometu jest odpowiedzią na apel białostockiego szpitala MSWiA, borykającego się z brakiem maseczek i środków do dezynfekcji.
- Nigdy nie odmawialiśmy pomocy potrzebującym i dziś - choć sami doświadczamy wielu trudności w funkcjonowaniu firmy - nie możemy przejść obojętnie nad potrzebami służby zdrowia w walce z koronawirusem. Dlatego wykonaliśmy ten drobny gest wobec szpitala, który w naszym województwie stoi na pierwszej linii frontu w walce z tym niewidzialnym wrogiem – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.
Firma zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród swoich pracowników biurowych na zakup 300 maseczek ochronnych, a z własnych środków sfinansowała 50 litrów płynu dezynfekcyjnego. W środę pomoc trafiła do szpitala.
- To też forma podziękowania dla tych ludzi, którzy w swojej codziennej pracy narażają zdrowie i życie, abyśmy my mogli czuć się bezpieczniej. Mamy również nadzieję, że ta wyjątkowa sytuacja uświadomi nam, że pracownicy szeroko pojętej służby zdrowia powinni być zauważeni nie tylko w tak dramatycznej sytuacji, jaką jest epidemia, ale również podczas ich codziennej pracy w normalnych warunkach - dodaje prezes Dąbrowski.
Cynkomet dba też o zdrowie swoich pracowników - firma wprowadziła rygorystyczne procedury dotyczące higieny i przeciwdziałania zakażeniu; wprowadziła zdalny system pracy, dla tych, którzy mogą pracować z domu i zasady bezpiecznego komunikowania się z klientami, kierowcami oraz z załogą.
Kolejne obostrzenia czekają pracowników Cynkometu po Świętach – spółka wprowadza obowiązek noszenia maseczek ochronnych na terenie całego zakładu i we wszystkich lokalizacjach firmy; będzie to dotyczyć także wszystkich kierowców, znajdujących się na ich terenie.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.