enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Centrum Medyczne ENEL-MED po raz kolejny wspiera rozwój zawodowy lekarzy, organizując wielodyscyplinarne projekty edukacyjne. Ostatnia konferencja „VITAzdrowie. O prewencji chorób oraz roli makro- i mikroskładników” zgromadziła ponad trzystu uczestników, umożliwiając im poszerzenie wiedzy na temat najnowszych trendów w prewencji zdrowia oraz farmakologicznym leczeniu chorób.
– W enel-med na co dzień pacjentami opiekuje się ponad dwa tysiące lekarzy. Będąc ich partnerem chcemy nie tylko zapewniać jak najlepsze warunki pracy takie jak prestiżowe placówki czy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, ale również proponować im inicjatywy wspierające ich rozwój zawodowy. Dlatego regularnie organizujemy konferencje, webinary, warsztaty, ponieważ wiemy, jak kluczowe są szkolenia i edukacja w ich pracy. To nie tylko szansa na zdobycie najnowszej wiedzy, ale również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, co przekłada się na rozwijanie nowych pomysłów i podnoszenie jakości opieki nad pacjentami. Wysoka frekwencja spotkania VITAzdrowie, kilkaset lekarzy w jednym miejscu, potwierdza, że robimy to dobrze – mówi Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.
Holistyczne podejście
Podczas tegorocznej październikowej konferencji „VITAzdrowie. O prewencji chorób oraz roli makro- i mikroskładników” poruszono kluczowe zagadnienia dotyczące zapobiegania chorobom, leczenia farmakologicznego oraz znaczenia witamin i minerałów w zdrowiu pacjentów. Celem wydarzenia było zainicjowanie dyskusji na temat powiązań między różnymi aspektami zdrowia, a także ich wpływu na dobrostan pacjentów i przebieg terapii. Konferencja składała się z pięciu sesji, które dotyczyły różnych układów organizmu, takich jak gruczoły dokrewne, układ krwionośny, układ odpornościowy, tkanka tłuszczowa oraz układ nerwowy. W programie znalazły się ważne tematy, takie jak nowoczesne terapie cukrzycy typu 2, leczenie niedokrwistości, metody szczepień, a także skuteczne podejścia do otyłości i personalizacji terapii depresji. Uczestnicy dyskutowali o związku między emocjami a jedzeniem oraz o suplementacji witaminą D.
Dodatkowo, konferencję wzbogaciły warsztaty ultrasonograficzne, podczas których lekarze zdobywali praktyczne umiejętności w diagnostyce wspomaganej przez sztuczną inteligencję, koncentrując się na USG tarczycy, piersi i jamy brzusznej.
Konferencja odbyła się 5 października 2024 roku w hotelu Crowne Plaza Warsaw przy Rondzie Daszyńskiego 2 w Warszawie. Wydarzenie miało charakter bezpłatny i zgromadziło 316 lekarzy.
Znakomici eksperci
Wśród panelistów znaleźli się eksperci zajmujący się różnymi dziedzinami medycyny, od internistów, przez ginekologów, po ortopedów. Uczestnicy konferencji mogli posłuchać m.in.: dr n. med. Monikę Łukasiewicz (spec. położnictwo i ginekologia), prof. dr hab. n. med. Pawła Balsama (spec. kardiologia), prof. dr hab. n. med. Alinę Kuryłowicz (spec. endokrynologia i diabetologia), prof. dr hab. n. med. Iwonę Hus (spec. hematologia), dr hab. n. med. Ernesta Kuchara (spec. pediatria i medycyna sportowa), prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Anetę Nitsch-Osuch (spec. epidemiologia i pediatria), dr hab. n. med. Annę Popławską-Kitę (spec. endokrynologia) i wielu innych.
Lekarze oceniają enel-med wysoko
Lekarze doceniają warunki pracy oraz projekty edukacyjno-informacyjne organizowane przez enel-med, wynika z badania satysfakcji realizowanego przez cały rok wśród lekarzy sieci. Ogólny wynik ich satysfakcji z pracy w przychodniach sieci wynosi 5,38 w skali 1-6. W szczególności specjaliści wysoko oceniają warunki pracy (gabinety i wyposażenie – 5,54) oraz codzienne wsparcie zespołu administracyjnego (5,64) i medycznego nielekarskiego (5,68).
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.