Festiwal Kwiatów z Zamku Książ przyleciał na lotnisko
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Z jaką walizką podróżowałaby księżna Daisy? Jak kwiatami przywitać podróżnych przylatujących do Wrocławia? Jak poczuć odrobinę egzotyki przed długą podróżą? Wystarczy odwiedzić wrocławskie lotnisko. Dzięki współpracy Portu Lotniczego Wrocław z Zamkiem Książ można tam poczuć klimat Festiwalu Kwiatów i Sztuki.
Festiwal Kwiatów i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co roku na Zamku Książ. Jego XXXIII edycja rusza w sobotę, 29 kwietnia i potrwa do środy, 3 maja. Tym razem jest ona poświęcona najsłynniejszej mieszkance Zamku Książ – księżnej Daisy von Pless. Inspiracją dla mistrzów florystyki tworzących kreatywne kwiatowe aranżacje są w tym roku zapiski z pamiętników księżnej i jej sekretny ogród. Nowością będzie możliwość zwiedzania piątego piętra zamku, gdzie powstanie kwiatowa aranżacja „Ma Fantaisie”. Będzie ona nawiązywać do jednego z ulubionych miejsc wypoczynku księżnej Daisy, a stworzą ją profesjonaliści z Międzynarodowego Instytutu Florystycznego.
Promocji tego wydarzenia poświęcone było dzisiejsze spotkanie na wrocławskim lotnisku. Wzięli w nim udział: Anna Żabska, prezeska Zamku Książ, Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD oraz Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Podczas spotkania po raz pierwszy zaprezentowane zostały unikalne kompozycje kwiatowe, które pasażerowie będą mogli przez cały tydzień oglądać, odlatując i przylatując do Wrocławia. - Nie ma lepszego miejsca na promocję takich wydarzeń jak Festiwal Kwiatów i Sztuki niż wrocławskie lotnisko – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Chcemy zainspirować podróżnych i pokazać, że atrakcje są nie tylko w miejscach, do których można polecieć z Wrocławia, ale piękne wrażenia czekają nas także na Dolnym Śląsku. Dzięki tym kwiatowym aranżacjom ich namiastkę możemy poczuć już właśnie w naszym terminalu – dodaje.
Kwiatowe aranżacje z wykorzystaniem świeżych kwiatów oraz suszu przygotował mistrz florystyki Maciej Krzus wraz z zaprzyjaźnionymi florystkami i florystami. Jedno ukwiecone przejście to nawiązanie do egzotycznych klimatów, a drugie — z białymi akcentami — jest symbolicznym powitaniem w Polsce i na Dolnym Śląsku. Dodatkowo w hali bagażowej przygotowane zostały walizki wypełnione kwiatami.
Jakie atrakcje czekają jeszcze na gości Festiwalu Kwiatów i Sztuki? To przede wszystkim ponad 30 sal udekorowanych barwnymi, kwiatowymi kompozycjami, strefa dla dzieci, w której odbywać się będą warsztaty florystyczne, gry i zabawy z animatorami, a także konkursy z nagrodami. Nie zabraknie też wykładów prowadzonych przez Dział Muzealno-Edukacyjny Zamku Książ, mistrzów florystyki i zaproszonych gości. Na tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, czeka Nocne Zwiedzanie z duchami, czyli pełne adrenaliny przejście przez skąpany w ciemnościach Zamek Książ.
– Festiwal Kwiatów i Sztuki to uczta dla zmysłów i niesamowite wydarzenie, na które zapraszamy całe rodziny. Oprócz podziwiania niesamowitych prac profesjonalnych florystów i florystek będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza produktów i roślin, które zaoferują nasi wystawcy, a także oferty gastronomicznej oraz strefy zabaw dla dzieci – mówi Anna Żabska, prezeska Zamku Książ.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.