Firma Nutricia obejmuje opieką żywieniową pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

Weronika Rudecka
MSL Group
Wołoska 9
02-583 Warszawa
weronika.rudecka|mslgroup.com| |weronika.rudecka|mslgroup.com
533533869
www.mslgroup.pl/
Nutricia, producent żywienia medycznego oraz żywności dla niemowląt i małych dzieci, przekazała medyczne wsparcie żywieniowe do szpitali zakaźnych w całej Polsce. Jednocześnie firma zachęca społeczeństwo do dołączenia do wspólnych podziękowań dla przedstawicieli środowiska medycznego, którzy walczą na pierwszym froncie z epidemią SARS-CoV-2. W ramach akcji prowadzonej w mediach społecznościowych pod hasłem #DziękujemyBohaterom swoją wdzięczność w formie spotu wyrazili już pracownicy.
– Dziękuję za to, że walczysz o moje zdrowie, za Twoją troskę, opiekę, za codzienną odwagę. Dziękuję, że narażasz się dla mnie i mimo strachu o siebie i swoich bliskich troszczysz się o innych. Dziękuję, że codziennie wychodzisz z domu, kiedy inni w nim zostają. Dziękuję za Twoją cierpliwość, zachowanie spokoju, gdy cały świat wokół jest przerażony. Dziękuję za to, że dajesz mi poczucie bezpieczeństwa, za to, że jesteś moją siłą w walce z chorobą – w tych słowach swoje podziękowania wyrażają pracownicy Nutricia w spocie #DziękujemyBohaterom.
Do akcji może dołączyć każdy, udostępniając spot i dołączając swoje podziękowania z hashtagiem #DziękujemyBohaterom. Twórcy akcji mają nadzieję, że zapoczątkowana inicjatywa, wzbogacona o wiele głosów w mediach społecznościowych, pomoże w dotarciu ze słowami wdzięczności do personelu medycznego – osób, które z dala od swoich rodzin, narażając zdrowie własne i najbliższych, walczą z epidemią SARS-CoV-2.
Wsparcie w praktycznym wymiarze firma wyraża poprzez przekazanie do szpitali zakaźnych w całej Polsce preparatów do żywienia medycznego. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) na całym świecie, m.in. Amerykańskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Jelitowego (ASPEN) przypomina, że opieka żywieniowa jest niezbędna, szczególnie u pacjentów z infekcjami. O roli prawidłowego odżywienia organizmu w lżejszym przebiegu choroby informuje także Polska Akademia Nauk. Żywienie medyczne stanowi rozwiązanie, które pozwala dostarczyć odpowiednich ilości energii i składników odżywczych w bezpieczny sposób.
– Naszą misją jest służenie ludziom najlepszą opieką żywieniową w najwrażliwszych momentach ich życia, także takich jak ten, dzisiaj. Jako społeczność Nutricia swoje wsparcie okazujemy w sposób zarówno praktyczny, jak i symboliczny. Przekazujemy 30 000 preparatów do żywienia medycznego do szpitali zakaźnych, dzięki czemu pacjenci dotknięci wirusem SARS-CoV-2 otrzymają bezpieczne i pełnowartościowe posiłki w walce z chorobą. Natomiast w ramach inicjatywy #DziękujemyBohaterom wyrażamy swoją wdzięczność wobec personelu medycznego za ich opiekę nad chorymi na koronawirusa i zachęcamy do tego całe społeczeństwo – poinformował Paweł Piątek, Dyrektor Generalny Nutricia Polska Sp. z o.o.
Partnerem akcji przekazania darowizny szpitalom jest Bank Żywności SOS w Warszawie. Każdy dzień podczas epidemii COVID-19 stawia przed nami nowe wyzwania. Tym razem pomogliśmy firmie NUTRICIA w przekazaniu do szpitali zakaźnych preparaty do żywienia medycznego, które pozwolą na bezpieczne i skuteczne wsparcie żywieniowe pacjentów dotkniętych epidemią koronawirusa w całej Polsce – dodaje Magdalena Krajewska, Prezes Zarządu Banku Żywności SOS w Warszawie.
Spot #DziękujemyBohaterom jest dostępny: https://youtu.be/QBsC5UlaXm0.
***
O NUTRICIA
NUTRICIA Polska Sp. z o. o. oferuje rozwiązania żywieniowe, dopasowane do potrzeb konsumentów i pacjentów na różnych etapach życia i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb żywieniowych. Nasze innowacyjne rozwiązania oparte są na najnowszych osiągnięciach naukowych oraz szerokiej wiedzy na temat składników odżywczych i ich roli w organizmie.
Nasza żywność specjalistyczna odpowiada na szczególne potrzeby żywieniowe:
- niemowląt i małych dzieci, bo 1000 pierwszych dni życia, czyli czas od poczęcia przez pierwsze lata to okres najintensywniejszego rozwoju i wzrostu organizmu.
- osób wymagających specjalnej diety, bo wierzymy, że żywienie medyczne powinno stanowić integralny element opieki nad chorymi.
Służymy ludziom najlepszą opieką żywieniową w kluczowych momentach ich życia.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.