Godzina dla Ziemi: Atrium Biała po raz kolejny włącza się w akcję WWF
Jedno z powiedzeń głosi że, wielkie rzeczy powstają z małych czynów, dlatego troszcząc się o planetę, warto zacząć od siebie i od drobnych „kroków”, stosując je w domu i miejscach pracy. W myśl tej zasady Atrium Biała ponownie włącza się w Godzinę dla Ziemi WWF, dedykowaną w tym roku polskim rzekom. W geście poparcia akcji, 23 marca o godzinie 20.30 białostockie centrum handlowe na godzinę wygasi oświetlenie zewnętrzne, by wspólnie z całym światem chronić to, co mamy najcenniejsze – naszą planetę.
Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF w Polsce poświęcona jest rzekom. Rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To coś znacznie cenniejszego. To cały ekosystem, który tej wodzie towarzyszy: rośliny i zwierzęta żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te, które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. Rzeki to także dla wielu z nas miejsce do rekreacji. Są też naszym dziedzictwem, które pilnie potrzebuje ochrony. Przez wieloletnie przekształcenia oraz ingerencję człowieka, w dobrym stanie zostało zaledwie 1,1% polskich rzek. Polskie rzeki umierają i potrzebują naszego, ludzkiego wsparcia. Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki.
Na problem ochrony środowiska naturalnego zwraca uwagę największa ekologiczna akcja na świecie - Godzina dla Ziemi WWF. Kojarzona jest ona głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się w nią blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.
Po raz kolejny do akcji przyłącza się białostockie centrum handlowe Atrium Biała, które - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum, jak również przygasi neony i światła wewnątrz budynku. Do wydarzenia dołączą również lokale, w których zostanie wyłączone oświetlenie witryn. Godzina dla Ziemi WWF w Atrium Biała odbędzie się 23 marca o godzinie 20.30.
– „Godzina dla Ziemi” to coroczna akcja mająca skłonić nas wszystkich do refleksji na temat zmian klimatu. W ramach inicjatywy, w przedostatnią sobotę marca o wyznaczonej godzinie, każda osoba, które chce włączyć się w kampanię i której zależy na dobru naszej planety, może zgasić światło oraz wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. To symboliczny, ale ważny gest na rzecz ochrony środowiska i troski o planetę. Mamy nadzieję, że wyłączenie oświetlenia fasady Atrium Biała będzie bodźcem dla białostoczan do przystąpienia do akcji, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.