Grupa American Heart of Poland wznawia przyjęcia planowe
Zarząd AHP podjął decyzję o wznowieniu przyjęć planowych w oddziałach szpitalnych, poradniach oraz pracowniach diagnostyki obrazowej. Wyjątkiem są trzy placówki Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu), które zostały oddelegowane do walki z koronawirusem i do odwołania funkcjonują jako oddziały kardiologiczne o profilu zakaźnym.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, Grupa American Heart of Poland w marcu bieżącego roku ograniczyła udzielanie świadczeń planowych we wszystkich oddziałach. Jednak przez cały okres trwania pandemii, nieprzerwanie realizowano przyjęcia w stanach nagłych i pilnych przyspieszonych, ponadto zadbano o dostępność telekonsultacji w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, porad recepturowych i usług zdalnej opieki kardiologicznej.
- Podjęliśmy decyzję o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z wyłączeniem trzech ośrodków w Tychach, Kędzierzynie-Koźlu i Zgierzu, oddelegowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19. Nasze placówki są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, personel medyczny jest przeszkolony i wie, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem, a także jak postępować z osobą zainfekowaną koronawirusem - komentuje Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu American Heart of Poland.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem wewnętrznym, wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych i poradni będą musieli przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Rejestracja będzie odbywać się zdalnie, a pacjenci będą umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych. W przypadku przyjęć na teren szpitala bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta zostaną przeprowadzone badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi, kontrola oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział będzie podejmował lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której oceni pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. We wszystkich wymagających tego przypadkach będzie wykonana również diagnostyka zakażenia SARS-CoV-2. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji.
- Zadbaliśmy o wdrożenie niezbędnych zasad bezpieczeństwa, tak, aby zminimalizować ryzyko infekcji wirusowej na terenie naszych oddziałów podczas przyjęć planowych. Każdy potencjalny pacjent oddziałów szpitalnych, oprócz weryfikacji ankietowej i badań będzie obowiązkowo poddany szybkim testom przesiewowym wykrywającym przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 klasy IgM i IgG, a także testom w kierunku grypy. W uzasadnionych przypadkach będziemy również przeprowadzać diagnostykę PCR. Wszyscy pacjenci, zarówno w poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych zobowiązani są do cały czas do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu American Heart of Poland.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.