Grupa American Heart of Poland wznawia przyjęcia planowe
Zarząd AHP podjął decyzję o wznowieniu przyjęć planowych w oddziałach szpitalnych, poradniach oraz pracowniach diagnostyki obrazowej. Wyjątkiem są trzy placówki Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu), które zostały oddelegowane do walki z koronawirusem i do odwołania funkcjonują jako oddziały kardiologiczne o profilu zakaźnym.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, Grupa American Heart of Poland w marcu bieżącego roku ograniczyła udzielanie świadczeń planowych we wszystkich oddziałach. Jednak przez cały okres trwania pandemii, nieprzerwanie realizowano przyjęcia w stanach nagłych i pilnych przyspieszonych, ponadto zadbano o dostępność telekonsultacji w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, porad recepturowych i usług zdalnej opieki kardiologicznej.
- Podjęliśmy decyzję o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z wyłączeniem trzech ośrodków w Tychach, Kędzierzynie-Koźlu i Zgierzu, oddelegowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19. Nasze placówki są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, personel medyczny jest przeszkolony i wie, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem, a także jak postępować z osobą zainfekowaną koronawirusem - komentuje Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu American Heart of Poland.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem wewnętrznym, wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych i poradni będą musieli przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Rejestracja będzie odbywać się zdalnie, a pacjenci będą umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych. W przypadku przyjęć na teren szpitala bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta zostaną przeprowadzone badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi, kontrola oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział będzie podejmował lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której oceni pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. We wszystkich wymagających tego przypadkach będzie wykonana również diagnostyka zakażenia SARS-CoV-2. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji.
- Zadbaliśmy o wdrożenie niezbędnych zasad bezpieczeństwa, tak, aby zminimalizować ryzyko infekcji wirusowej na terenie naszych oddziałów podczas przyjęć planowych. Każdy potencjalny pacjent oddziałów szpitalnych, oprócz weryfikacji ankietowej i badań będzie obowiązkowo poddany szybkim testom przesiewowym wykrywającym przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 klasy IgM i IgG, a także testom w kierunku grypy. W uzasadnionych przypadkach będziemy również przeprowadzać diagnostykę PCR. Wszyscy pacjenci, zarówno w poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych zobowiązani są do cały czas do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu American Heart of Poland.
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.