Henkel Polska wspiera grupy zawodowe dotknięte przez pandemię COVID-19
Henkel Polska łączy siły z partnerami, by pomóc zminimalizować wpływ pandemii na funkcjonowanie różnych grup zawodowych. Środki czystości i higieny osobistej trafią do kierowców i pracowników szpitalnych oddziałów ratunkowych.
Pandemia dotknęła wiele grup zawodowych. Są wśród nich między innymi pracownicy personelu medycznego, stojący na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, a także kierowcy ciężarówek, którzy transportują najpotrzebniejsze produkty.
Chcąc pomóc w rozwiązaniu ich problemów, Henkel Polska połączył siły z innymi uznanymi markami. We współpracy z Volvo Trucks Polska przygotowanych zostało 1,5 tys. zestawów zawierających kosmetyki do higieny osobistej marek Nature Box i Fa oraz środki do prania marki Persil. Zestawy trafiają do kierowców, którzy odwiedzają stacje serwisowe Volvo Trucks Polska. Henkel przyłączył się także do akcji #BoschwPogotowiu, w ramach której firma BSH przekazuje sprzęt AGD marki Bosch o wartości 1 mln zł, w tym pralki i pralko-suszarki szpitalom, SORom i stacjom ratownictwa medycznego. Persil przekaże środki do prania ponad 200 placówkom medycznym, zapewniając wsparcie ok. 7 000 ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Przekazanych środków czystości Persil wystarczy na 80 000 prań, co pozwoli zadbać o czystość ubrań medyków przez 3 miesiące.
Uważam, że w dobie COVID-19 jedne z najważniejszych rzeczy to solidarność i współpraca. Cieszę się więc, że mogliśmy połączyć siły z Volvo Trucks i Boschem i w tych dwóch akcjach przyczyniać się do pomocy tym, którzy albo są na pierwszej linii walki z wirusem, albo są narażeni na zachorowanie, gdyż nie mogą, jak inni, wykonywać swojej pracy zdalnie. Ważne jest to, że poprzez nasze działania możemy mieć realny wpływ na polepszenie warunków ich funkcjonowania w tej trudnej rzeczywistości – powiedział Krzysztof Brabander, Senior Brand Manager Laundry & Home Care w Henkel Polska.
Pandemia koronawirusa to duże wyzwanie dla branży. Każdego dnia setki kierowców wyjeżdżają w trasę, także po Europie. Tłumią obawy o swoje zdrowie i lęk o rodzinę. Unikają kontaktów, izolują się, nie wychodzą z samochodów. Pracują mimo niepewności i strachu przed nadchodzącym kryzysem. Te drobne gesty to nasze podziękowanie za ich odwagę i obowiązkowość, która – mimo wszystkich tych przeciwności – każdego dnia każe im stawić się w bazie – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że naszym medykom należy się teraz każde możliwe wsparcie. Zaczęło się od pomysłu i przekazania kilku zestawów pralek i suszarek do szpitali zakaźnych i stacji ratownictwa medycznego. Szybko dotarły do nas informacje, że zapotrzebowanie na nasze urządzenia jest o wiele większe. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy zaczęli zgłaszać się do nas lawinowo. Nie mogliśmy pozostawić ich próśb bez odpowiedzi. Nasza firma postanowiła przeznaczyć na ten cel część budżetu marketingowego* – mówi Hanna Stajuda, Dyrektor Działu Komunikacji w BSH.
*Pula przeznaczona na akcję jest ograniczona
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.