Henkel Polska wspiera grupy zawodowe dotknięte przez pandemię COVID-19
Henkel Polska łączy siły z partnerami, by pomóc zminimalizować wpływ pandemii na funkcjonowanie różnych grup zawodowych. Środki czystości i higieny osobistej trafią do kierowców i pracowników szpitalnych oddziałów ratunkowych.
Pandemia dotknęła wiele grup zawodowych. Są wśród nich między innymi pracownicy personelu medycznego, stojący na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, a także kierowcy ciężarówek, którzy transportują najpotrzebniejsze produkty.
Chcąc pomóc w rozwiązaniu ich problemów, Henkel Polska połączył siły z innymi uznanymi markami. We współpracy z Volvo Trucks Polska przygotowanych zostało 1,5 tys. zestawów zawierających kosmetyki do higieny osobistej marek Nature Box i Fa oraz środki do prania marki Persil. Zestawy trafiają do kierowców, którzy odwiedzają stacje serwisowe Volvo Trucks Polska. Henkel przyłączył się także do akcji #BoschwPogotowiu, w ramach której firma BSH przekazuje sprzęt AGD marki Bosch o wartości 1 mln zł, w tym pralki i pralko-suszarki szpitalom, SORom i stacjom ratownictwa medycznego. Persil przekaże środki do prania ponad 200 placówkom medycznym, zapewniając wsparcie ok. 7 000 ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Przekazanych środków czystości Persil wystarczy na 80 000 prań, co pozwoli zadbać o czystość ubrań medyków przez 3 miesiące.
Uważam, że w dobie COVID-19 jedne z najważniejszych rzeczy to solidarność i współpraca. Cieszę się więc, że mogliśmy połączyć siły z Volvo Trucks i Boschem i w tych dwóch akcjach przyczyniać się do pomocy tym, którzy albo są na pierwszej linii walki z wirusem, albo są narażeni na zachorowanie, gdyż nie mogą, jak inni, wykonywać swojej pracy zdalnie. Ważne jest to, że poprzez nasze działania możemy mieć realny wpływ na polepszenie warunków ich funkcjonowania w tej trudnej rzeczywistości – powiedział Krzysztof Brabander, Senior Brand Manager Laundry & Home Care w Henkel Polska.
Pandemia koronawirusa to duże wyzwanie dla branży. Każdego dnia setki kierowców wyjeżdżają w trasę, także po Europie. Tłumią obawy o swoje zdrowie i lęk o rodzinę. Unikają kontaktów, izolują się, nie wychodzą z samochodów. Pracują mimo niepewności i strachu przed nadchodzącym kryzysem. Te drobne gesty to nasze podziękowanie za ich odwagę i obowiązkowość, która – mimo wszystkich tych przeciwności – każdego dnia każe im stawić się w bazie – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że naszym medykom należy się teraz każde możliwe wsparcie. Zaczęło się od pomysłu i przekazania kilku zestawów pralek i suszarek do szpitali zakaźnych i stacji ratownictwa medycznego. Szybko dotarły do nas informacje, że zapotrzebowanie na nasze urządzenia jest o wiele większe. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy zaczęli zgłaszać się do nas lawinowo. Nie mogliśmy pozostawić ich próśb bez odpowiedzi. Nasza firma postanowiła przeznaczyć na ten cel część budżetu marketingowego* – mówi Hanna Stajuda, Dyrektor Działu Komunikacji w BSH.
*Pula przeznaczona na akcję jest ograniczona

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.