Komunikaty PR

Higiena jest coraz ważniejsza w domu

2020-04-15  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Czech
Sfera Group

ul. Sudecka 96 lok. 39
53-129 Wrocław
a.czech|sfera-group.pl| |a.czech|sfera-group.pl
605248210
www.sfera-group.pl

Częste mycie rąk, utrzymywanie dystansu i zakrywanie ust podczas kichania – ostrożne zachowanie w miejscach publicznych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jednak świadomość higieny wzrosła również w domu. Reprezentatywne badanie przeprowadzone przez markę Freudenberg Vileda w Niemczech i we Włoszech pokazuje, że ze względu na obecną sytuację higiena jest szczególnie ważna w tym roku, nie tylko w miejscach publicznych, ale także w sprzątaniu domów. Zgodnie z ankietą Vileda powierzchnie toaletowe, łazienkowe i kuchenne są szczególnie dokładnie czyszczone. Zwiększone zapotrzebowanie na higienę znajduje również odzwierciedlenie w zachowaniach zakupowych.

Wiosenny sezon sprzątania to tradycyjnie pora roku, w której dom jest szczególnie dokładnie czyszczony. Dla zdecydowanej większości Europejczyków dzieje się tak, gdy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca lub zbliża się Wielkanoc. W tym roku higiena odgrywa szczególnie ważną rolę: w Niemczech nieco ponad 60 procent populacji uważa, że ​​najważniejszą rzeczą podczas sprzątania jest zachowanie higieny. Około połowa uważa, że ​​higiena w sprzątaniu domu stała się ważniejsza w porównaniu do poprzednich lat, biorąc pod uwagę obecną sytuację. Odkrycie jest jeszcze bardziej wyraźne we Włoszech: prawie 80 procent uważa, że ​​higieniczna czystość jest najważniejsza podczas sprzątania. Prawie trzy czwarte uważa nawet, że higiena stała się ważniejsza. W związku ze zwiększonym postrzeganiem istoty higieny, tegoroczne wiosenne porządki stały się również ważniejsze w obu krajach.

Priorytetem jest toaleta, łazienka i kuchnia

Priorytety czyszczenia są podobne na poziomie krajowym: najbardziej wrażliwe obszary w sprzątaniu w gospodarstwach domowych to czyszczenie toalet i czyszczenie powierzchni w łazience i kuchni. Według badania Vileda, higieniczne czyszczenie podłóg oraz higieniczne czyszczenie szklanych powierzchni i luster, które stanowią również potencjalne pożywki dla zarazków i bakterii - są znacznie mniej ważne. „Często nie wiadomo, że największym zbiorem zarazków i bakterii w gospodarstwie domowym nie jest toaleta. Zwykle jest to zlew kuchenny” - mówi dr Julia von Grote-Pastré, kierownik ds. Rozwoju ściereczek, gąbek i rękawiczek w Freudenberg Rozwiązania dla domu i sprzątania (FHCS). W końcu prawie 30 procent uważa, że ​​higieniczne czyszczenie zlewu kuchennego jest ważne. Tylko około jedna czwarta ankietowanych przywiązuje szczególną wagę do higienicznego czyszczenia klamek i drzwi. „Jednym z powodów jest to, że drzwi są używane bardzo często”, mówi von Grote-Pastré. „Czyszczenie uchwytów za każdym razem po otwarciu drzwi jest bardziej kłopotliwe niż regularne mycie rąk. Dlatego tym ważniejsze jest mycie rąk, kiedy wchodzisz do mieszkania z zewnątrz, zanim dotkniesz czegokolwiek”.

Szczególnie pożądane są ściereczki i rękawiczki

Zwiększone zapotrzebowanie na higienę jest również zauważalne w Vileda. Ściereczki i rękawiczki z mikrofibry są obecnie bestsellerami. Szczególnie jednorazowe rękawiczki, które są usuwane po krótkim okresie użytkowania, nie pozostają długo na półce. Wśród produktów elektronicznych zapotrzebowanie na mopy parowe znacznie wzrosło. Produkt zapewnia higieniczną czystość dzięki gorącej parze. „Oczekujemy wysokiej sprzedaży tych produktów w najbliższej przyszłości” – mówi ekspert Vileda. „Sytuacja dostawy jest obecnie stałym wyzwaniem. W związku z tą wyjątkową sytuacją utrzymujemy szczególnie bliski kontakt z naszymi klientami i dokładamy wszelkich starań, aby dostawa była jak najbardziej normalna”.

Chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź:

Website: www.vileda.pl 

Facebook: www.facebook.com/ViledaPolska/ 

YouTube: www.youtube.com/user/AkademiaVileda/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Sfera Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.