iCEA pomaga w walce z koronawirusem
Wspólne inicjatywy zwykłych ludzi oraz przedsiębiorców to aktualnie wręcz obowiązkowe działania z zakresu społecznej odpowiedzialności. Folding@Home to projekt komputerowy, który służy do poznania dynamiki białek. Inicjatywa ta skupia naukowców-ochotników, przeprowadzających symulację ruchów białek na swoich komputerach. Informacje uzyskane na podstawie tych badań pozwalają naukowcom lepiej zrozumieć biologiczne procesy.
Grupa iCEA włącza się w pomoc w projekcie Folding@Home udostępniając moc swoich komputerów, która będzie wykorzystywana w celu dokonywania obliczeń, by pomóc naukowcom lepiej zrozumieć struktury wirusa powodującego COVID-19. Zasoby obliczeniowe będą używane do symulacji komputerowych, które umożliwią bliższe zrozumienie ruchomych części enzymów składających się na koronawirusa SARS-CoV-2. Białka te pokonują nasz układ odpornościowy i powodują namnażanie się wirusa. Obserwacja ich ruchów jest niezwykle ważna, gdyż pozwala zdobywać cenne informacje, których nie można uzyskać w żaden inny sposób. Cel jest oczywisty - opracowanie metod terapii leczenia COVID-19.
- Cały świat szuka sposobu na pokonanie nowego wirusa. Konieczne jest podejmowanie natychmiastowych działań - na miarę swoich możliwości. Wspólne akcje mogą pomóc w skuteczniejszej walce z pandemią, dlatego przekazujemy moc ponad 20 dedykowanych komputerów na potrzeby projektu Folding@Home i zapraszamy całą branżę do włączenia się w inicjatywę “Polska vs. COVID-19”. Mam nadzieję, że wspólne wysiłki przyczynią się do szybszego osiągnięcia celu. - mówi Jacek Dziura, Dyrektor Marketingu w Grupie iCEA.
Ilość potrzebnej mocy obliczeniowej do wykonywania badań jest ogromna, dlatego do akcji może się włączyć każdy i dołożyć swoją małą cegiełkę, by pomóc w odkryciu ewentualnych możliwości leczenia COVID-19. Wsparcie w walce z koronawirusem pokazuje solidarność społeczną w obliczu zagrożenia. Zachęcamy każdego do przyłączenia się do akcji Folding@Home! Instrukcja dołączania i dodatkowe informacje o grupie “Polska vs COVID-19” znajdują się na stonie www.grupa-icea.pl/koronawirus. Do inicjatywy Folding@Home dołączyły również takie firmy jak Oracle czy Avast. W końcu, w grupie siła!
Grupa iCEA - Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi najlepszych ekspertów ich klienci osiągają czołowe pozycje w wyszukiwarkach. Grupie iCEA zaufały m.in. takie firmy jak PZU, Bielenda czy KKS Lech Poznań.
Więcej informacji udziela:
Jacek Dziura, CMO Grupa iCEA
mail: j.dziura@icea.pl
telefon: 721 622 986
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.