J.S. Hamilton Sp. z o.o. wspiera szpital zakaźny w Gdyni
Zarząd J.S. Hamilton Poland Sp. z o. podjął uchwałę o przekazaniu środków na wsparcie szpitala, który jest szpitalem zakaźnym i leczy chorych na COVID-19. Dzięki darowiźnie zakupiono sprężarkę do podłączania respiratorów potrzebnych pacjentom zakażonym koronawirusem.
W obecnej sytuacji pandemii staramy się pomagać sobie nawzajem i wspierać instytucje, którym to wsparcie jest najbardziej potrzebne. Są nimi na pewno szpitale, bo to właśnie tam toczy się walka o życie zarażonych COVID-19. Z tego właśnie powodu Zarząd spółki Hamilton Poland podjął decyzję o przekazaniu ponad 40 tys. zł na rzecz Szpitala w Gdyni-Redłowie. Profesor dr hab. n. med. Marcin Renke, który pełni w tym szpitalu obowiązki Dyrektora, postanowił przeznaczyć całą kwotę na zakup sprzętu i materiałów niezbędnych w walce z epidemią koronawirusa – ten sprzęt jest w tej chwili na wagę złota.
Nasza decyzja o wsparciu szpitala jest ważna dla naszych pracowników i ich rodzin – mówi Artur Waśkiewicz, Wiceprezes Zarządu J.S. Hamilton Sp. z o.o. Zakupiony sprzęt medyczny daje szansę na szybsze wyleczenie pacjentów, co jest niezmiernie ważne szczególnie teraz, gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że coraz więcej osób się zaraża. Choroba wywołana koronawirusem może zdarzyć się praktycznie każdemu z nas, niestety również naszym pracownikom czy ich bliskim, więc musimy teraz jak najmocniej inwestować w środki ratujące życie. Dzięki przekazanej kwocie na walkę z epidemią COVID-19, szpital zakupił chłodzoną powietrzem, bezolejową sprężarkę spiralną firmy Atlas Copco. Sprężarki służą do wspomagania respiratorów, zapewniając powietrze potrzebne do oddychania.
Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni to nowoczesna placówka medyczna o specjalistycznym profilu działalności. Szpital położony w Gdyni-Redłowie jest szpitalem klinicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). UCMMiT jako jedyny Szpital w Polsce został wyznaczony przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju do pełnienia tzw. Służby TMAS - morskiej teleasysty medycznej, która stanowi medyczne wsparcie kapitanów statków morskich.
Grupa J.S. Hamilton stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.