Komunikaty PR

Kapelusze z głów panowie!

2023-04-21  |  12:10
Biuro prasowe
Do pobrania Raport ( 1.44 MB )

Atrakcyjny wygląd znacząco - i co ważne - pozytywnie wpływa na nasze życie nie tylko osobiste, ale i zawodowe. Jak wynika z najnowszych badań, aż 75% respondentów uważa, że wygląd ma kluczowe znaczenie w znalezieniu partnera, nawiązywaniu nowych znajomości oraz przekłada się na sukces w pracy. 

Najnowszy Raport “Przeszczep włosów a samopoczucie i jakość życia pacjentów” stworzony na podstawie badań ekspertów wskazuje, że kiedy czujemy się atrakcyjni, nabieramy większej pewności siebie i jesteśmy bardziej zdeterminowani w osiąganiu swoich celów. Jednym z kluczowych elementów naszego wyglądu są zadbane i piękne włosy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze dobre samopoczucie ma… ich utrata. Co więcej, wbrew pozorom problem ten dotyka nie tylko mężczyzn, ale także kobiet i nie jest domeną sędziwego wieku. Niestety aż 80% panów i 20% pań doświadcza łysienia, które odbija się nie tylko na wyglądzie, ale i na spadku samoakceptacji, samopoczucia psychicznego, negatywnie odbija się na relacjach społecznych, jak i zawodowych. W konsekwencji może przerodzić się we frustrację, utratę poczucia własnej wartości i może prowadzić do depresji. Brak akceptacji własnego wyglądu może rozwinąć się w poważne zaburzenie psychiczne, jakim jest dysmorfofobia. Według badań stowarzyszenia International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) 78% chorych ma myśli samobójcze, a 28% osób próbuje odebrać sobie życie. 

Głównymi przyczynami łysienia są zaburzenia hormonalne, wahania wagi, zabiegi stylizacyjne oraz choroby ogólnoustrojowe. 

Do przeszłości należą czasy, gdy utrata urody przyjmowana była jako bagaż biegnącego życia. Coraz większe zaufanie do medycyny estetycznej przekłada się na to, że rośnie zainteresowanie zabiegami poprawiającymi wygląd i co więcej - przestaje być to temat wstydliwy. Aż 47% ankietowanych, którzy poddali się zabiegom medycyny estetycznej chętnie o tym mówili innym osobom.

Jednym z zabiegów, który cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet jest przeszczep włosów. Badania opublikowane w Raporcie pokazują, że aż 60% ankietowanych, którzy poddali się przeszczepowi włosów, stwierdziło, że zabieg pozytywnie wpłynął na ich samoocenę oraz zwiększył poczucie atrakcyjności. Ponadto, aż 78% z nich zauważyło wzrost pewności siebie i pozytywne zmiany w życiu społecznym.

- Przeszczep włosów posiada wiele zalet m.in. pozwala na stosunkowo szybką poprawę wyglądu, dzięki czemu prezentujemy się młodziej i atrakcyjniej, co pozytywnie wpływa na naszą samoocenę. Nasza pewność siebie przekłada się na osiągnięcia w życiu prywatnym i zawodowym. Najnowocześniejszą metodą przeszczepu jest metoda FUE-DHI. Bardzo istotne okazuje się również leczenie farmakologiczne, które można traktować jako samodzielną metodę odbudowy włosów we wczesnych stadiach łysienia lub jako wsparcie transplantacji - tłumaczy dr Artur Kierach, prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacji Włosów i Trychologii, założyciel Kierach Medical Clinic. - Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z okolic potylicy z wykorzystaniem specjalnego urządzenia i na wszczepianiu ich w okolicę wymagającą odtworzenia. Każdy mieszek włosowy jest także analizowany pod kątem jego przydatności - nie dochodzi wtedy do przeszczepiania włosów uszkodzonych. 

Łysienie ma duży wpływ na pewność siebie mężczyzn - eksperci szacują, że aż 75% z nich odczuwa obniżenie samopoczucia i frustrację, a nawet popada w depresję z powodu utraty włosów. Preferencje społeczne i kulturowe mogą dodatkowo potęgować ten stan rzeczy, a utrata włosów może odbijać się na kontaktach towarzyskich oraz życiu zawodowym. Z badań wynika, że kobiety postrzegają mężczyzn obdarzonych gęstymi, bujnymi włosami za bardziej atrakcyjnych. Choć niektórzy panowie dobrze czują się z ogoloną głową, dla większości z nich utrata włosów jest tożsama z utratą męskości i zdrowia. Leczenie łysienia, przeszczep włosów oraz inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą znacząco pomóc w odzyskaniu pewności siebie i wywrzeć pozytywny wpływ na nasze życie. 

Jak wynika z Raportu aż 71,4% respondentów przyznaje, że po leczeniu bądź zabiegu przeszczepu włosów wzrosło ich poczucie atrakcyjności. 57,1% z nich odczuło wzrost pewności siebie, a 40% pozbyło się kompleksów dotyczących wyglądu. 17,1% chętniej wychodzi na spotkania z ludźmi, a 11,4% uważa, że ich życie towarzyskie uległo poprawie.

- Samo podjęcie działania i sprawczość może mieć wpływ na zadowolenie pacjentów. Najpierw jest poszukiwanie rozwiązań i oczekiwanie na termin zabiegu. Kiedy pojawia się faktycznie działanie i czujemy, że wykonaliśmy ruch, pojawia się nagroda - wyjaśnia dr Robert Kowalczyk, psychoterapeuta i seksuolog. - Sama świadomość, że zrobiliśmy coś w tym kierunku daje nam w nagrodę poczucie satysfakcji. Myślimy “tak, robię coś z tym” i mamy świadomość, że poczyniliśmy właściwe kroki, a pełne efekty naszego działania pojawią się w niedługim czasie.” 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aż 20% ankietowanych poczuło się lepiej zaraz po wykonaniu zabiegu, kiedy włosy nie zdążyły jeszcze odrosnąć. Z tej informacji możemy wywnioskować, że często samo podjęcie kroków w kierunku zmiany swojego wyglądu zewnętrznego może przyczynić się do wzrostu naszej samooceny i poprawy ogólnego samopoczucia.

W Europie co roku  wykonuje się ponad 100 tys. zabiegów przeszczepów włosów.  Według badań stowarzyszenia International Society of Hair Restoration Surgery najwięcej osób, które podejmują decyzję o transplantacji to mężczyźni - stanowią oni 84% przypadków. 

 

***

Kierach Medical Clinic - klinika specjalizująca się w przeszczepach włosów, diagnostyce i leczeniu wypadania włosów, dermatologii, medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, również ginekologicznej. Założycielem Kierach Medical Clinic jest dr Artur Kierach, doświadczony transplantolog włosów i trycholog, a także Prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacji Włosów i Trychologii. Zespół Kierach Medical Clinic to doświadczeni specjaliści z różnych obszarów medycyny.

 

Kontakt dla mediów:

Maja Święcka

+48 601 298 905

maja.swiecka@prsetters.com

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.