Komunikaty PR

Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023 – o zdrowiu z perspektywy mediów lokalnych

2023-04-04  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Szeroka dyskusja, uwzględniająca również lokalny punkt widzenia – to cel organizatorów Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023. Aby go zrealizować zapraszają do udziału m.in. dziennikarzy lokalnych, oferując im warsztaty praktyczne, a także zapewniając sfinansowanie delegacji dla 10 dziennikarzy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Kongres Rzecznicy Zdrowia to nowe przedsięwzięcie na mapie wydarzeń poświęconych dyskusji nad zmianami w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Kongres organizowany jest przez Fundację Rzecznicy Zdrowia – organizację pozarządową działającą na rzecz zapewnienia właściwej dostępności i jakości usług w tym obszarze oraz branżowy portal Cowzdrowiu.pl, który od trzech lat informuje o kluczowych zmianach w obszarze zdrowia. Celem organizowanego wydarzenia jest m.in. budowanie świadomości społecznej w zakresie ochrony zdrowia, a także zainicjowanie poświęconej tej tematyce debaty publicznej angażującej szerokie grono interesariuszy.

Z myślą o mediach lokalnych

Aby uniknąć spojrzenia na omawiane na Kongresie zagadnienia wyłącznie z perspektywy Warszawy i zapewnić możliwie szeroką dyskusję, uwzględniającą wiele punktów widzenia, organizatorzy przygotowali specjalne zachęty do udziału dla dziennikarzy lokalnych mediów. W trakcie wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty praktyczne dotyczące pisania o zdrowiu, prowadzone przez doświadczone dziennikarki zdrowotne portalu cowzdrowiu.pl.

Mając na uwadze, że wysłanie dziennikarza na dwudniowe wydarzenie do stolicy może być wyzwaniem dla niedużych redakcji, organizatorzy przygotowali dla 10 dziennikarzy lokalnych, wskazanych przez ich redakcje, sfinansowanie przyjazdu do Warszawy, hotelu oraz wyżywienia. Dziennikarze lokalni będą mieli do dyspozycji na Kongresie wygodne warunki pracy oraz dodatkowy pakiet wydarzeń.

Co trzeba zrobić, by dziennikarz mógł wziąć udział w kongresie?

Do 5 kwietnia należy wytypować osobę z redakcji i przesłać na adres kontakt@rzecznicyzdrowia.pl zgłoszenie, zawierające:

  • imię i nazwisko dziennikarza;
  • nazwę miejsca pracy (redakcji);
  • miejsce pracy (miejscowość);
  • kopie lub linki pięciu publikacji dziennikarza na tematy związane z ochroną zdrowia z lat 2022-2023.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń wskazanych zostanie 10 dziennikarzy, którym zapewnione zostanie pełne sfinansowanie udziały w Kongresie Rzecznicy Zdrowia 2023. Ci, którzy nie znajdą się w tym gronie, ale będą chcieli ze swojej lokalnej perspektywy śledzić wydarzenie, będą mogli zrobić to w formule online. s

Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023

Zakres tematyczny Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023 obejmuje szereg kluczowych zagadnień systemowych – wdrożenia projektowanych reform, finansowanie ochrony zdrowia, nierówności w zdrowiu, wprowadzenie Narodowej Strategii Onkologicznej, wyzwania kadrowe i wynagrodzenia pracowników, profilaktykę czy politykę lekową. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele świata nauki, administracji publicznej i szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia z przedstawicielami organizacji pacjentów na czele.

Formularz zgłoszeniowy do udziału w wydarzeniu jest już dostępny na stronie internetowej Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023: rzecznicyzdrowia.pl. Liczba miejsc uprawniających do udziału stacjonarnego jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z zapisami. Osoby, które nie będą mogły w trakcie Kongresu być w Warszawie, mogą zgłosić chęć udziału online. Obie formy uczestnictwa w wydarzeniu są bezpłatne.

Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w hotelu Verte przy ul. Podwale 3/5. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta, Federacji Przedsiębiorców Polskich, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Związku Powiatów Polskich i Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe. Patronami medialnymi wydarzenia są dziennik Rzeczpospolita oraz portal cowzdrowiu.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.