Komunikaty PR

Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023 – o zdrowiu z perspektywy mediów lokalnych

2023-04-04  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Szeroka dyskusja, uwzględniająca również lokalny punkt widzenia – to cel organizatorów Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023. Aby go zrealizować zapraszają do udziału m.in. dziennikarzy lokalnych, oferując im warsztaty praktyczne, a także zapewniając sfinansowanie delegacji dla 10 dziennikarzy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Kongres Rzecznicy Zdrowia to nowe przedsięwzięcie na mapie wydarzeń poświęconych dyskusji nad zmianami w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Kongres organizowany jest przez Fundację Rzecznicy Zdrowia – organizację pozarządową działającą na rzecz zapewnienia właściwej dostępności i jakości usług w tym obszarze oraz branżowy portal Cowzdrowiu.pl, który od trzech lat informuje o kluczowych zmianach w obszarze zdrowia. Celem organizowanego wydarzenia jest m.in. budowanie świadomości społecznej w zakresie ochrony zdrowia, a także zainicjowanie poświęconej tej tematyce debaty publicznej angażującej szerokie grono interesariuszy.

Z myślą o mediach lokalnych

Aby uniknąć spojrzenia na omawiane na Kongresie zagadnienia wyłącznie z perspektywy Warszawy i zapewnić możliwie szeroką dyskusję, uwzględniającą wiele punktów widzenia, organizatorzy przygotowali specjalne zachęty do udziału dla dziennikarzy lokalnych mediów. W trakcie wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty praktyczne dotyczące pisania o zdrowiu, prowadzone przez doświadczone dziennikarki zdrowotne portalu cowzdrowiu.pl.

Mając na uwadze, że wysłanie dziennikarza na dwudniowe wydarzenie do stolicy może być wyzwaniem dla niedużych redakcji, organizatorzy przygotowali dla 10 dziennikarzy lokalnych, wskazanych przez ich redakcje, sfinansowanie przyjazdu do Warszawy, hotelu oraz wyżywienia. Dziennikarze lokalni będą mieli do dyspozycji na Kongresie wygodne warunki pracy oraz dodatkowy pakiet wydarzeń.

Co trzeba zrobić, by dziennikarz mógł wziąć udział w kongresie?

Do 5 kwietnia należy wytypować osobę z redakcji i przesłać na adres kontakt@rzecznicyzdrowia.pl zgłoszenie, zawierające:

  • imię i nazwisko dziennikarza;
  • nazwę miejsca pracy (redakcji);
  • miejsce pracy (miejscowość);
  • kopie lub linki pięciu publikacji dziennikarza na tematy związane z ochroną zdrowia z lat 2022-2023.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń wskazanych zostanie 10 dziennikarzy, którym zapewnione zostanie pełne sfinansowanie udziały w Kongresie Rzecznicy Zdrowia 2023. Ci, którzy nie znajdą się w tym gronie, ale będą chcieli ze swojej lokalnej perspektywy śledzić wydarzenie, będą mogli zrobić to w formule online. s

Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023

Zakres tematyczny Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023 obejmuje szereg kluczowych zagadnień systemowych – wdrożenia projektowanych reform, finansowanie ochrony zdrowia, nierówności w zdrowiu, wprowadzenie Narodowej Strategii Onkologicznej, wyzwania kadrowe i wynagrodzenia pracowników, profilaktykę czy politykę lekową. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele świata nauki, administracji publicznej i szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia z przedstawicielami organizacji pacjentów na czele.

Formularz zgłoszeniowy do udziału w wydarzeniu jest już dostępny na stronie internetowej Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023: rzecznicyzdrowia.pl. Liczba miejsc uprawniających do udziału stacjonarnego jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z zapisami. Osoby, które nie będą mogły w trakcie Kongresu być w Warszawie, mogą zgłosić chęć udziału online. Obie formy uczestnictwa w wydarzeniu są bezpłatne.

Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w hotelu Verte przy ul. Podwale 3/5. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta, Federacji Przedsiębiorców Polskich, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Związku Powiatów Polskich i Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe. Patronami medialnymi wydarzenia są dziennik Rzeczpospolita oraz portal cowzdrowiu.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy Biuro prasowe
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała
Zdrowie Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
2024-12-03 | 11:40

Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów

Giving Tuesday to ogólnoświatowy dzień dobroczynności. W tym roku wypada 3 grudnia i zyska szczególne znaczenie. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza na
Zdrowie Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
2024-11-28 | 13:00

Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk

Black Weeks od Ziko Dermo to świetny moment, by odkryć szeroką gamę dermokosmetyków, które spełnią różnorodne potrzeby skóry. Klienci mogą skorzystać z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

IMM Szkolenie

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Polska spółka stworzyła innowacyjny system poprawiający bezpieczeństwo pożarowe w kopalniach. Właśnie wchodzi z nim na globalny rynek

Według statystyk Wyższego Urzędu Górniczego w tym roku w polskich kopalniach doszło do 17 pożarów. Mimo że ich liczba ostatnimi laty znacząco spadła, to taki incydent wciąż niesie ze sobą poważne zagrożenie dla pracującej pod ziemią załogi i powoduje duże straty materialne. Dlatego też kluczowe jest błyskawiczne opanowanie żywiołu, zanim zdąży się rozprzestrzenić. Temu właśnie służy innowacyjny projekt, realizowany w ramach „Ścieżki SMART” z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, który finalizuje polska spółka PG IMKIUS.

Handel

95 proc. urządzeń do wapowania ma zniknąć z rynku. Tysiąc firm w Polsce będzie się musiało przebranżowić

Procedowane zmiany w ustawie o podatku akcyzowym zakładają, że od lipca 2025 roku urządzenia do waporyzacji mają zostać objęte akcyzą w wysokości 40 zł za sztukę, wskutek czego ich cena detaliczna wzrośnie do ok. 80 zł. W kolejnych latach przewidziane są też drastyczne podwyżki opodatkowania na e-liquidy. – Wszystko to spowoduje wyeliminowanie z rynku e-papierosów i produktów do wapowania na rzecz tradycyjnych papierosów i dużych koncernów tytoniowych kosztem rodzimych MŚP – ocenia Maciej Powroźnik, prezes Związku Pracodawców Branży Vapingowej.

Nauka

Polscy naukowcy poszukują innowacyjnych terapii z wykorzystaniem RNA. Na celowniku są choroby rzadkie, zakaźne i nowotwory

Dwie platformy skoncentrowane na badaniach RNA oraz biologii komórki mają służyć opracowaniu innowacji dla biomedycyny. Taki cel stawiają przed sobą naukowcy realizujący projekt RACE-PRIME w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Badacze chcą dostarczyć nowych terapii w chorobach, dla których dotychczasowe sposoby leczenia są niewystarczające. Chodzi przede wszystkim o choroby zakaźne, wirusowe i bakteryjne oraz choroby rzadkie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.