Komunikaty PR

Konkurs na projekt koszulki dla uczestników 9. Biegu po Oddech

2024-01-25  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą ogłosiło konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną uczestnicy 9. edycji Biegu po Oddech. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby, a jednocześnie popularyzację wydarzenia organizowanego w celu wsparcia podopiecznych PTWM. Konkurs pomaga promować Santander Consumer Bank, który wspiera Bieg po Oddech.

 

Wrocław, 25 stycznia 2024 r. – INFORMACJA PRASOWA

Już 1 kwietnia 2024 r. rozpocznie się wirtualna część 9. edycji Biegu po Oddech, podczas której uczestnicy tradycyjnie będą mogli przejść lub przebiec 5 km w dowolnym miejscu i czasie na rzecz chorych na mukowiscydozę. W tym roku Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zorganizowało konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną zawodnicy zarówno w biegu wirtualnym, jak i stacjonarnym 1 września br. w Zakopanem. Ma to na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej choroby, a także dalszą popularyzację inicjatywy charytatywnej, jaką jest Bieg po Oddech. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zebrane środki finansowe od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków, czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Ponadto wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. Konkurs pomaga promować Santander Consumer Bank, który wspiera Bieg po Oddech.

 

- Wiemy, że wielu biegaczy przywiązuje dużą wagę do stroju sportowego, który musi być wygodny, dobrze odprowadzać pot i przylegać do ciała - mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. - Zawsze dbaliśmy o to, żeby nasze biegowe koszulki były nie tylko wysokiej jakości, co gwarantuje producent, ale także atrakcyjne wizualnie. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na ich projekt, w którym może wziąć udział każdy zainteresowany. Wybór zwycięskiego konceptu powierzymy sympatykom naszej imprezy podczas głosowania na Facebooku - dodaje Czerwińska-Wyraz.

 

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważną inicjatywę, jaką jest Bieg po Oddech i działania na rzecz osób chorych na mukowiscydozę – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Santander Consumer Banku. - Nasi pracownicy i pracowniczki aktywnie angażują się w pomoc dla PTWM, dlatego cieszę się, że już niebawem rozpocznie się kolejna edycja biegu, podczas której wszyscy włączymy się w pomoc osobom dotkniętym przez tę chorobę. Konkurs na projekt koszulki biegowej jest również doskonałą okazją do promocji tego wydarzenia, a przy tym wspólną zabawą w jednym, szczytnym celu – dodaje.

 

Kilka słów o zasadach

 

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden, oryginalny projekt graficzny, który nie był wcześniej publikowany. Termin składania prac upływa 16 lutego o godz. 15:00. Nadesłane projekty będą oceniane pod kątem kreatywności, estetyki i zgodności z tematem. Następnie komisja konkursowa wybierze dwie najlepsze prace, które zostaną poddane pod głosowanie na fanpage’u 9. Biegu po Oddech na Facebooku. Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów. Nagrodą dla najlepszej pracy będzie voucher pobytowy na dwie doby dla dwóch osób w Nosalowy Dwór Resort & Spa, ze śniadaniem i obiadokolacją, parkingiem oraz dostępem do wellnes, do wykorzystania aż do marca 2025 r.

 

Więcej szczegółów na temat konkursu jest dostępnych na stronie Polskiego Towarzystwa do Walki z Mukowiscydozą pod hasłem „Bieg po Oddech”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.