Komunikaty PR

Medical Inventi kluczowym partnerem w kształtowaniu polskiego rynku medycznego

2023-10-04  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Kleczkowski
Inner Value

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/

Medical Inventi, spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia, została przyjęta w poczet członków Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED. Producent FlexiOss®, czyli wynalazku lubelskich naukowców, po dołączeniu w szeregi Izby stał się kluczowym partnerem w kształtowaniu i rozwijaniu polskiego rynku medycznego. W 2024 roku Medical Inventi rozważa debiut na rynku NewConnect.

- Przynależność Medical Inventi do POLMED to obecność w grupie topowych producentów wyrobów medycznych, a także duże wyróżnienie na skalę kraju. Umożliwi nam to  również utrzymywanie bliższych kontaktów z producentami wyrobów komplementarnych, a także wzrost sprzedaży samego FlexiOss, na przykład poprzez tworzenie zestawów wyrobów medycznych i wspólną dystrybucję. Ponadto widzimy możliwości szybszej realizacji wspólnych projektów B+R, poszerzających zakres zastosowania naszego kompozytu - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi. - Chcemy też aktywnie działać w ramach wybranych sekcji Izby i brać bezpośredni udział w kształtowaniu polskiego rynku wyrobów medycznych. Kluczowe jest również to, że POLMED dba o to, by zapewnić podmiotom funkcjonującym w branży przyjazne i transparentne środowisko biznesowe - dodaje Maniecki.

POLMED jest prężnie działającą oraz najbardziej rozpoznawalną organizacją, skupiającą producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych działających na polskim rynku. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych inicjuje zmiany legislacyjne, integruje środowisko branżowe, reaguje w przypadku projektów aktów prawnych niekorzystnych dla branży, bierze udział w konsultacjach społecznych, jest partnerem dla decydentów (m.in. Ministerstwo Zdrowia, NFZ), nagłaśnia istotne dla branży tematy, prowadzi kampanie i konferencje, a przede wszystkim reprezentuje i wspiera firmy działające w branży wyrobów medycznych. Firmy członkowskie mają możliwość zgłaszania problemów branżowych, które Izba stara się sprawnie rozwiązywać, m.in. poprzez interwencje u decydentów.

Producent FlexiOss® – kompozytu kościozastępczego stosowanego w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej – w ostatnich tygodniach został nagrodzony za swoją działalność m.in. przez kapitułę konkursu Lider Innowacji 2023 w kategorii Medycyna i Zdrowie, a także przez Europejskie Stowarzyszenie Inwestorów Długoterminowych w tegorocznej edycji ELTI Awards. Aktualnie Medical Inventi komercjalizuje produkt i sukcesywnie wprowadza go na globalne rynki. W maju tego roku zostały przeprowadzone pierwsze operacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a Spółka prowadzi rozmowy z dystrybutorami z Europy i Azji. Medical Inventi rozważa w przyszłym roku debiut na rynku NewConnect.

***

Medical Inventi S.A. to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Portfolio produktowe Spółki obejmuje biomateriał kościozastępczy stosowany w ortopedii pod marką FlexiOss® i stomatologii pod marką FlexiOss®Dent. Wyrób dostępny jest również jako FlexiOss®Vet do zastosowań weterynaryjnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inner Value
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.