Komunikaty PR

Medicalgorithmics ma już pierwsze przychody z nowych umów w USA

2024-02-06  |  10:00
Biuro prasowe

Medicalgorithmics, medtech wchodzący w skład indeksu sWIG80, rozpoczął monetyzację umów z nowymi klientami na rynku IDTF w USA. Spółka pozyskała w drugiej połowie 2023 roku trzech takich partnerów. Do dwóch z nich trafiły już pierwsze faktury za wykonane w styczniu dostawy urządzeń i usługi analizy danych o pracy serca z wykorzystaniem algorytmu sztucznej inteligencji (AI) polskiej firmy. Rozpoczęcie świadczenia usług dla trzeciego podmiotu jest przewidziane na marzec.

Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu 2023 roku strategią, Medicalgorithmics zmienił model prowadzenia biznesu na rynku amerykańskim. Zamiast współpracy na wyłączność z jednym podmiotem, rozpoczął w drugiej połowie ubiegłego roku budowę sieci partnerów, dla których świadczy w modelu otwartym usługi analizy EKG pracy serca pacjentów. W ramach tych działań podpisał już trzy umowy z ośrodkami diagnostycznymi IDTF (Independent Diagnostic Testing Facility), które stanowią ważny element amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. W styczniu tego roku współpraca z dwoma IDTF weszła w fazę komercyjną. Rozpoczęcie komercyjnego świadczenia usług dla trzeciego nowego partnera jest planowane na marzec.

Współpraca z jednym z ośrodków będzie miała większą skalę niż wcześniej zakładano. Na początku roku partner zamówił dodatkowe 200 sztuk urządzeń do monitorowania pracy serca PocketECG czwartej generacji. Łącznie IDTF, dla którego polski medtech świadczy usługi od stycznia, będzie korzystał z ponad 400 aparatów Medicalgorithmics. Oprócz tego spółka dostarczyła mu kompleksowy ekosystem do analizy danych o pracy serca, oparte o jej autorski oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji (AI).

– Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, 2024 rok rozpoczynamy z nowymi przychodami z rynku amerykańskiego. Po zakończonych sukcesem fazach integracji i wdrożenia, w styczniu rozpoczęliśmy komercyjne świadczenie usług w zakresie analizy danych o pracy serca pacjentów i dostawy urządzeń dla dwóch ośrodków IDTF w USA. Oznacza to pojawienie się pierwszych przychodów od nowych partnerów już w styczniu. W przypadku trzeciego IDTF rozpoczęcie fazy komercyjnej jest przewidziane na marzec. Cały czas także intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem naszej sieci partnerów biznesowych w USA. Prowadzimy rozmowy o różnym stopniu zaawansowania z kolejnymi placówkami IDTF i podmiotami innego typu o skali działalności porównywalnej lub większej niż nasi nowi partnerzy – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics ds. operacji (COO).

Independent Diagnostic Testing Facility to niezależne od szpitali i innych ośrodków medycznych placówki diagnostyczne, w których wykonywane są badania medyczne. Wielkość rynku usług IDTF
w USA jest szacowana na około 3,5 mld USD rocznie.

Ośrodki IDTF nie są jedyną kategorią podmiotów na rynku amerykańskim, z którymi Medicalgorithmics chce współpracować. Polski medtech pracuje także nad pozyskaniem partnerów, którzy są dostawcami urządzeń medycznych lub rozwiązań technologicznych dla sektora opieki zdrowotnej. W listopadzie 2023 roku spółka informował o zawarciu umowy o współpracy z jednym z trzech największych dostawców rozwiązań technologicznych dla kardiologii w USA. Akcje tej firmy są notowane na giełdzie NASDAQ. Umowa, będąca pierwszym etapem współpracy, przewiduje integrację systemu sztucznej inteligencji i oprogramowania diagnostycznego polskiej firmy z urządzeniem do monitoringu pracy serca partnera. Powstałe w ten sposób rozwiązanie zostanie następnie oceniane pod kątem spełnienia stawianych przez partnera wymagań technicznych i biznesowych.

Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu 2023 roku strategią rozwoju, stworzoną z udziałem głównego akcjonariusza Medicalgorithmics – Biofund Capital Management LLC – spółka zmieniła swój model biznesowy. Odeszła od oferowania zamkniętego systemu diagnostyki kardiologicznej, powiązanego z własnymi urządzeniami do monitorowania pracy serca. W nowej strategii stawia na sprzedaż własnego systemu do analizy sygnałów EKG wraz z autorskim systemem AI jako samodzielnego produktu oraz jego integrację z urządzeniami i systemami IT partnerów. Oprogramowanie Medicalgorithmics jest obecnie dostępne jako usługa, a spółka będzie otrzymywać wynagrodzenie w różnych modelach, w tym oparte o liczbę wykonanych analiz danych EKG.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.