Medicalgorithmics ma list intencyjny z niemiecką firmą livetec
Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z niemiecką firmą livetec Ingenieurbüro GmbH, w którym obie strony rozważają podjęcie strategicznej współpracy na rynku monitorowania pracy serca w oparciu o algorytmy i oprogramowanie Medicalgorithmics.
Firma livetec Ingenieurbüro GmbH (livetec) jest dostawcą urządzeń medycznych stosowanych w diagnostyce chorób serca. Planowana współpraca przewiduje integrację rozwijanej przez Medicalgorithmics platformy PocketECG PC Client i oprogramowania TechBot, wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji do automatycznej interpretacji sygnału EKG z rozwiązaniem „liveECG” - trzykanałowym systemem EKG Holter, dostarczanym przez firmę livetec.
Integracja oprogramowania Medicalgorithmics z systemem liveECG otworzy przed polską spółką nowe możliwości w zakresie dostarczania autorskich algorytmów opartych na sztucznej inteligencji i oprogramowania do analizy sygnału EKG dla urządzeń firm trzecich, tym samym tworząc nową odnogę biznesu i strumień przychodów.
- Alians z niemieckim partnerem znakomicie wpisuje się w nasze plany rozwojowe jako globalnego dostawcy oprogramowania i usług sztucznej inteligencji dla branży medycznej. Połączenie oprogramowania Medicalgorithmics z rejestratorem Livetec otwiera przed nami nowy obszar działalności biznesowej, czyli wykorzystanie naszej algorytmiki na urządzeniach firm trzecich. Nasze rozwiązania oparte na AI mogą usprawnić proces diagnostyczny przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.