Komunikaty PR

MSD Polska otwiera program „MedConnect” w ramach Warsaw Health Innovation Hub.

2024-09-11  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Vision Group
Vision Group

Woronicza 31/254
02-640 Warszawa Warszawa
visiongroup|visiongroup.pl| |visiongroup|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl

Program stażowy „MedConnect: Enabling Future Medical Leaders”, skierowany do wyróżniających się studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja, powstał z inicjatywy firmy MSD Polska i będzie realizowany w ramach Warsaw Health Innovation HUB (WHIH), platformy powołanej pod auspicjami Agencji Badań Medycznych.  Staż w międzynarodowej firmie farmaceutycznej umożliwi zdobycie specjalistycznej wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji niezbędnych w wykonywaniu pracy zawodowej w przemyśle farmaceutycznym. Wartość inwestycji związanej z realizacją programu wyniesie ponad 1 milion złotych. Rekrutacja do programu rozpocznie się jesienią 2024.

MSD Polska, główny organizator stażu, we współpracy z dziekanami wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych, w dwuetapowym procesie rekrutacji wybierze ostatecznie 10 najlepszych, wyróżniających się pod względem wyników naukowych i zaangażowania, studentów do odbycia sześcio- lub dwunastomiesięcznego płatnego stażu w firmie, który będzie realizowany w okresie od 15 kwietnia 2025 roku do 15 kwietnia 2026 roku. W ramach „MedConnect: Enabling Future Medical Leaders” powołana zostanie Rada Programowa, w skład której wejdzie przedstawiciel ABM, przedstawiciel MSD oraz przedstawiciel środowiska naukowego. Głównym zadaniem Rady będzie monitorowanie prawidłowego przebiegu stażu.

Z dumą angażujemy się w nowy partnerski program ze stroną publiczną, który jest przykładem długofalowego zaangażowania MSD w poprawę wyników leczenia pacjentów w Polsce. Innowacje w zakresie produktów leczniczych i tworzenie rozwiązań wspierających zdrowie i dobrostan pacjentów wymagają wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry, złożonej z młodych umysłów otwartych na rozwój nauki. Program stażowy ma na celu zdobycie praktycznego doświadczenia w obszarach badań klinicznych oraz działalności związanej z udostępnianiem terapii, które są kluczowe dla naszej misji zrównoważonego tworzenia wartości. Cieszymy się, że możemy zaoferować tę długoterminową okazję do nauki, która pomoże wykształcić i wzmocnić kolejne pokolenie liderów medycznych, którzy poprzez swoje zaangażowanie i kompetencje odegrają kluczową rolę w rozwoju innowacji i opieki zdrowotnej w Polsce. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Agencji Badań Medycznych za wsparcie i współpracę w realizacji naszego projektu w ramach Warsaw Health Innovation Hub. - podkreślił Justin Gandy, Dyrektor zarządzający, MSD Polska.

- Wyrażam duże poparcie dla inicjatywy MSD Polska w zakresie realizacji programu stażowego, ponieważ jego założenia i cele zbieżne są ze strategią edukacyjną Agencji Badań Medycznych. Wspólnie dostrzegamy potrzebę inwestycji w działania, które docelowo wzmocnią rozwój kompetencji i wiedzy polskich kadr medycznych. Wierzymy, że program stażowy będzie miał pozytywny wpływ na rozwój kadry w sektorze biomedycznym w Polsce, gdyż przyczyni się do zwiększenia liczby sukcesów przyszłych absolwentów szkół wyższych oraz umożliwi rozwijanie zróżnicowanej kadry w innowacyjnym przemyśle farmaceutycznym poprzez odpowiednie przygotowanie dobrze wykwalifikowanych i osiągających wysokie wyniki studentów. Poziom kształcenia na kierunkach farmaceutycznych w Polsce jest wysoki i cieszę się, że możemy pochwalić się naszymi najlepszymi absolwentami, jednocześnie podkreślając potencjał naszych kadr i systemu kształcenia. Gratuluję i życzę sukcesu w misji edukacyjnej i pielęgnowaniu talentów w sektorze innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej i liczę, że nie będzie to ostatnia edycja tej wspaniałej inicjatywy. –  podsumował prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler, Prezes Agencji Badań Medycznych.

- Program „MedConnect: Wspieranie przyszłych liderów ochrony zdrowia” realizowany w ramach Warsaw Health Innovation Hub jest przykładem transparentnej współpracy publiczno-prywatnej. Dzięki swojemu zaangażowaniu i otwartości na potrzebę rozwoju kompetencji i wiedzy polskiej kadry farmaceutycznej, firma MSD Polska pokazuje, że sektor prywatny gotowy jest na przedsięwzięcia realizowane na potrzeby sektora ochrony zdrowia. W ramach WHIHu nieustannie kształtujemy wzorce współpracy pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym, dzięki którym możliwe staje się wspólne opracowanie unikalnych projektów, takich jak program stażowy MedConnect. Tym bardziej cieszy nas, że wspólnie z firmą MSD Polska możemy rozwijać i poszerzać ofertę edukacyjną dla wybitnych studentów kierunku farmacja, przyczyniając się do wzrostu kompetencji i stwarzając możliwość lepszego poznania przemysłu farmaceutycznego i badań klinicznych. dodała dr n. farm. Karolina Maria Nowak, MBA, Dyrektor Wydziału Innowacji i Rozwoju Biotechnologii, Agencja Badań Medycznych

Przez cały czas stażu, we współpracy z przydzielonym przez firmę opiekunem stażu/mentorem, uczestnicy programu będą mieli możliwość zapoznać się z charakterystyką danego obszaru: badań klinicznych, działu rejestracji (Regulatory Affairs) lub działów biznesowych związanych z udostępnianiem terapii.

Wierzymy, że ten staż jest cenną okazją dla wyróżniających się studentów farmacji na polskich uniwersytetach, aby zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki na temat funkcjonowania firmy farmaceutycznej, a także rozwijać umiejętności współpracy w pełnym pasji zespole, budując znaczące relacje z inspirującymi osobami w branży. Nie chodzi przy tym jedynie o rozwijanie umiejętności, lecz także o wnoszenie własnego wkładu w sukces projektów, w które uczestnicy naszego programu będą zaangażowani.dodała Aleksandra Ossowska, HR Director, MSD Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Vision Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.