MSD Polska prezentuje obszary wpływu w 2022 roku

MSD, jedna z wiodących globalnych innowacyjnych firm farmaceutycznych, już od ponad 30 lat aktywnie działa na terenie Polski, realizując swoją misję ratowania i poprawy jakości życia pacjentów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pierwszy raport wpływu MSD Polska podsumowuje najważniejsze działania i projekty, prowadzone na rzecz kluczowych interesariuszy w minionym roku.
W ramach prowadzonej działalności biznesowej, MSD Polska wnosi istotny wkład w rozwój lokalnej gospodarki, nauki i społeczności. Firma realizuje koncepcję „Jedno Zdrowie” („One Health”), zgodnie z którą wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w trosce o dobrostan ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego, dostrzegając ich wzajemne zależności.
– Dążymy do tego, by prowadzona przez nas działalność była realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy świadomi naszego oddziaływania na gospodarkę, środowisko naturalne i społeczeństwo. Realizujemy aktywności biznesowe w taki sposób, aby nasz wkład był trwały i pozytywny w odniesieniu do wszystkich grup interesariuszy i społeczności, w których działamy. Niniejszy raport obrazuje wpływ, jaki wywarliśmy na otoczenie w roku 2022. Wierzymy, że kolejne lata działalności w Polsce pozwolą spotęgować nasz pozytywny wpływ na ochronę zdrowia i życie pacjentów – mówi Justin Gandy, Dyrektor Zarządzający MSD Polska.
Wpływ na pacjentów, pracowników i otoczenie gospodarcze
W opublikowanym raporcie MSD Polska wyróżniła trzy kluczowe obszary, w których jej wpływ był najbardziej zauważalny w 2022 roku. Dotyczą one pacjentów, pracowników oraz otoczenia gospodarczego firmy.
Jako firma biofarmaceutyczna, MSD w największym stopniu oddziałuje na zdrowie publiczne, oferując innowacyjne terapie oraz szczepienia ochronne. We współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi firma inwestuje w badania kliniczne z udziałem polskich pacjentów – w 2022 roku przeznaczyła na ten cel 156 mln złotych. Poprzez prowadzone kampanie, szerzące społeczną świadomość w zakresie zdrowia, MSD włącza się w wysiłki na rzecz ograniczenia występowania niektórych chorób związanych m.in. z zakażeniami HPV czy profilaktyką nowotworową.
MSD Polska buduje włączające środowisko pracy, wspierające rozwój i różnorodny potencjał pracowników. Firma tworzy w Polsce integrujące miejsca pracy zarówno dla wysoko wykwalifikowanej kadry, jak i przedstawicieli lokalnej społeczności. MSD nieustannie podnosi również standardy rynkowe w zakresie oferowanych benefitów. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań w postaci płatnego rodzicielskiego czasu wolnego czy elastycznego modelu pracy, firma pomaga pracownikom godzić obowiązki zawodowe z rodzinnymi.
MSD wywiera pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy Polski, m.in. dzięki usługom świadczonym przez jedno z sześciu globalnych Centrów Zarządzania Danymi MSD, zlokalizowane w Warszawie. Przetwarzane są w nim dane z badań klinicznych produktów MSD z całego świata. Firma współtworzy jedną z najbardziej zaawansowanych branż polskiej gospodarki i odprowadza w Polsce podatki, zasilające budżet państwa. Ponadto, MSD Polska angażuje się w rozwój partnerstw publiczno-prywatnych oraz współpracę z innymi podmiotami związanymi z rozwojem medycyny.
MSD Polska partnerem w ochronie zdrowia
MSD w Polsce jest zaufanym partnerem w ochronie zdrowia. We współpracy z kluczowymi interesariuszami, firma pracuje nad tym, aby jej wkład w naukę przyczyniał się do rozwoju opieki zdrowotnej i zapewnienia dostępu do produktów leczniczych dla potrzebujących. MSD Polska kładzie szczególny nacisk na zapewnienie niezakłóconego łańcucha dostaw oferowanych przez firmę terapii, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo lekowe kraju.
Informacje o raporcie
Raport „Społecznie odpowiedzialni” przedstawia najistotniejsze zidentyfikowane obszary wpływu spółki MSD Polska sp. z o.o., a także Allflex Polska Sp. z o.o. i Intervet Sp. z o.o., funkcjonujących w ramach struktury MSD w Polsce. Opracowanie zawiera kluczowe dane niefinansowe dotyczące odpowiedzialnego zarządzania, przestrzegania standardów etycznych, przeciwdziałania korupcji, relacji z dostawcami i interesariuszami, współpracy branżowej, zaangażowania społecznego, kultury organizacyjnej oraz polityk HR i programów wspierających dobrostan psychofizyczny pracowników.
Ze względu na fakt, że jest to pierwszy raport przedstawiający kwestie zrównoważonego rozwoju MSD w Polsce, firma zdecydowała się pokazać szerszy kontekst historyczny prowadzonej przez nią krajowej i lokalnej działalności, a także związki spółki MSD Polska sp. z o.o. w ramach globalnej działalności MSD na świecie. Podczas prac nad raportem wykorzystano wytyczne GRI Standards w zakresie definiowania obszarów wpływu.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.