Komunikaty PR

MSD Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności

2023-05-19  |  15:10
Biuro prasowe

Przyjęcie zobowiązań Karty Różnorodności jest dowodem zaangażowania MSD Polska w promowanie i upowszechnianie polityki równego traktowania oraz zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

Celem MSD Polska jest budowanie włączającej kultury organizacyjnej opartej na równości i różnorodności, w której zarówno pracownicy, jak i partnerzy biznesowi oraz interesariusze traktowani są z należytym szacunkiem. Firma stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek przejawom dyskryminacji i prowadzi cykliczne działania edukacyjne, podnoszące świadomość pracowników i kadry zarządzającej w zakresie różnorodności i integracji.

– W MSD jesteśmy przekonani, że każdy pracownik wnosi do naszej organizacji unikalną wartość, a zróżnicowane zespoły sprzyjają rozwojowi innowacji. W codziennej działalności biznesowej aktywnie angażujemy się w promowanie kultury integracji i przynależności, w której wszyscy pracownicy czują się bezpiecznie i komfortowo. Dbamy o to, by ich głos był słyszany i uwzględniany, zapewniając realny wpływ na funkcjonowanie firmy – podkreśla Aleksandra Ossowska, dyrektor HR w MSD Polska.

W ramach polityki HR, MSD Polska wprowadziło niezależny od płci standard równego traktowania związków partnerskich w dostępie do świadczeń pracowniczych, takich jak opieka medyczna, płatny urlop rodzicielski czy ubezpieczenie na życie. Firma oferuje możliwość skorzystania z dostępnych benefitów zarówno pracownikom, jak i członkom ich rodzin. Ponadto, MSD Polska stara się otaczać szczególną opieką jednostki lub grupy zagrożone wykluczeniem, m.in. rodziców małych dzieci, pracowników o najniższych dochodach oraz tych w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Pracownicy MSD Polska angażują się jako Ambasadorzy Diversity & Inclusion, podejmując wspierane przez zarząd działania mające na celu szerzenie kultury otwartości i akceptacji, np. miesiąc świadomości Diversity, Equity & Inclusion, czy akcje w ramach miesiąca Pride Month.

MSD Polska aktywnie wspiera również rozwój zawodowy kobiet – obecnie kobiety zajmują ponad połowę stanowisk menadżerskich w firmie. W ramach grupy pracowniczej Women’s Network kobiety tworzą wspierającą społeczność, w której mężczyźni angażują się jako sprzymierzeńcy ich rozwoju. W ramach działalności grupy pracowniczej Next Generation Network, MSD Polska wspiera także międzypokoleniową wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami.

Siedziba MSD Polska została utrzymana w duchu różnorodności i inkluzywności. Przestrzeń została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, udostępniono toalety neutralne płciowo, tak aby każda z osób pracujących i odwiedzających siedzibę firmy czuła się bezpiecznie i komfortowo. Ponadto, biorąc pod uwagę neuroróżnorodność i indywidualne potrzeby pracowników, biuro zostało podzielone na strefy wpierające kreatywność, skupienie, odpoczynek oraz dobrostan psychofizyczny.

– Cieszy fakt, że coraz więcej pracodawców dołącza do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności. W biznesie rośnie świadomość wyzwań, ale i korzyści płynących ze strategicznego podejścia do DEI (Diversity, Equity & Inclusion). Firmy dostrzegają, że warto budować kulturę organizacyjną opartą na otwartości i włączaniu – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju

Wzrost liczby czworonogów w gospodarstwach domowych oznacza więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych. Właściciele lecznic będą musieli przygotować się na
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.