Komunikaty PR

#MUSIMYWIEDZIEĆ! Rusza pilna zbiórka na testy dla onkologów

2020-04-03  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Klaudia Smolarska-Kulej
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
klaudia.smolarska|naratunek.org| |klaudia.smolarska|naratunek.org
728923530
www.naratunek.org

Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.
 

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" organizuje pilną zbiórkę na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Badaniami musi być objęta każda osoba, mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.

Pomimo pandemii, klinika musi działać nadal. Na oddziałach w szpitalu na stałe przebywa 70 małych pacjentów, prowadzone są terapie i zabiegi ratujące życie oraz kontrole, których nie można przesunąć na późniejsze terminy. 

- W obecnych warunkach na obecność koronawirusa testuje się tylko osoby z objawami COVID-19. W klinice onkologicznej NIE MOŻEMY CZEKAĆ na objawy. Wtedy będzie już za późno, musimy wiedzieć natychmiast! - apeluje prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki . - Pomóżcie nam przetestować personel i zapewnić bezpieczeństwo leczenia naszych dzieci!

- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, których odporność podczas walki z rakiem jest ekstremalnie obniżona, to absolutny priorytet - tłumaczy Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji

"Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - Nie możemy ryzykować, że ktokolwiek na terenie szpitala jest chory, albo jest nosicielem koronawirusa. To śmiertelnie niebezpieczne.

Dlatego Fundacja prosi o pomoc w zebraniu środków na płatne testy na obecność SARS-CoV-2 u całego personelu kliniki Przylądek Nadziei. W tym największym w Polsce ośrodku przeszczepu szpiku u dzieci chorych na białaczkę i jednym z największych w kraju szpitali dla dzieci chorych na raka pracuje 250 osób.

Żeby zbadać wszystkie osoby, mające kontakt z dziećmi, potrzeba 98 tysięcy złotych. Certyfikowane testy zadeklarowała się przeprowadzić firma Medigen, która na co dzień pomaga w poszukiwaniach dawców szpiku dla małych pacjentów.

Aby pomóc w zorganizowaniu testów, które zapewnią bezpieczeństwo chorym na raka dzieciom, można przekazać darowizny na konto:

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Bank Millenium 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103
tytułem: WIRUS

Wpłat dokonać można również przez Facebook:
www.facebook.com/donate/1060408157677113/

oraz przez systemy płatności internetowych na stronie:
www.naratunek.org/wplacam/?target=WIRUS

- Żeby ratować życie dzieciom, lekarze muszą mieć pewność, że sami są zdrowi. Prosimy o pomoc w uchronieniu dzieci przed ryzykiem zakażenia, a personel medyczny przed przymusową kwarantanną - prosi Przemek Pohrybieniuk. - Naszych lekarzy nie da się zastąpić, a zabiegów i leczenia ratującego dzieci chorych na raka nie można przełożyć na inny termin. Dzieci walczące z rakiem nie mogą czekać na zakończenie pandemii. Nowotwory nie znają się na kalendarzu. 

W przypadku zebrania większej kwoty, nadwyżka zostanie wykorzystana na zakup niezbędnych środków zabezpieczenia osobistego dla personelu: masek, przyłbic, fartuchów, i sterylnych rękawic, których w klinice również brakuje.

***
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Więcej informacji:
Bartłomiej Dwornik

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

tel. 71 712 77 33 mob. 662 239 879

bartlomiej.dwornik@naratunek.org

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:30

Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków

Bezzębie odbiera uśmiech ponad 9 milionom Polaków Co zrobić ze wstydliwym problemem, który pogarsza jakość życia? Pomimo codziennych powodów do radości, wiele
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.