#MUSIMYWIEDZIEĆ! Rusza pilna zbiórka na testy dla onkologów
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" organizuje pilną zbiórkę na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Badaniami musi być objęta każda osoba, mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.
Pomimo pandemii, klinika musi działać nadal. Na oddziałach w szpitalu na stałe przebywa 70 małych pacjentów, prowadzone są terapie i zabiegi ratujące życie oraz kontrole, których nie można przesunąć na późniejsze terminy.
- W obecnych warunkach na obecność koronawirusa testuje się tylko osoby z objawami COVID-19. W klinice onkologicznej NIE MOŻEMY CZEKAĆ na objawy. Wtedy będzie już za późno, musimy wiedzieć natychmiast! - apeluje prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki . - Pomóżcie nam przetestować personel i zapewnić bezpieczeństwo leczenia naszych dzieci!
- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, których odporność podczas walki z rakiem jest ekstremalnie obniżona, to absolutny priorytet - tłumaczy Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji
"Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - Nie możemy ryzykować, że ktokolwiek na terenie szpitala jest chory, albo jest nosicielem koronawirusa. To śmiertelnie niebezpieczne.
Dlatego Fundacja prosi o pomoc w zebraniu środków na płatne testy na obecność SARS-CoV-2 u całego personelu kliniki Przylądek Nadziei. W tym największym w Polsce ośrodku przeszczepu szpiku u dzieci chorych na białaczkę i jednym z największych w kraju szpitali dla dzieci chorych na raka pracuje 250 osób.
Żeby zbadać wszystkie osoby, mające kontakt z dziećmi, potrzeba 98 tysięcy złotych. Certyfikowane testy zadeklarowała się przeprowadzić firma Medigen, która na co dzień pomaga w poszukiwaniach dawców szpiku dla małych pacjentów.
Aby pomóc w zorganizowaniu testów, które zapewnią bezpieczeństwo chorym na raka dzieciom, można przekazać darowizny na konto:
Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Bank Millenium 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103
tytułem: WIRUS
Wpłat dokonać można również przez Facebook:
www.facebook.com/donate/1060408157677113/
oraz przez systemy płatności internetowych na stronie:
www.naratunek.org/wplacam/?target=WIRUS
- Żeby ratować życie dzieciom, lekarze muszą mieć pewność, że sami są zdrowi. Prosimy o pomoc w uchronieniu dzieci przed ryzykiem zakażenia, a personel medyczny przed przymusową kwarantanną - prosi Przemek Pohrybieniuk. - Naszych lekarzy nie da się zastąpić, a zabiegów i leczenia ratującego dzieci chorych na raka nie można przełożyć na inny termin. Dzieci walczące z rakiem nie mogą czekać na zakończenie pandemii. Nowotwory nie znają się na kalendarzu.
W przypadku zebrania większej kwoty, nadwyżka zostanie wykorzystana na zakup niezbędnych środków zabezpieczenia osobistego dla personelu: masek, przyłbic, fartuchów, i sterylnych rękawic, których w klinice również brakuje.
***
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.
Więcej informacji:
Bartłomiej Dwornik
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
tel. 71 712 77 33 mob. 662 239 879
bartlomiej.dwornik@naratunek.org

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.