Nowe inwestycje: Normobaria
Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
Źródło: portal Businessman Today. Wywiadu udziela pan Krzysztof Polasik-Lipiński, prezes grupy Ekonstal.
Wygląda na to, że zainteresowanie komorami normobarycznymi jako inwestycją biznesową stare rośnie. Otwierają się kolejne komory, jest coraz większe zainteresowanie także konsumentów. Jak Pan myśli z czego to wynika?
Myślę, że świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowia stale się zwiększa. Ludzie żyją coraz dłużej i szukają sposobów na zapewnienie sobie jak najlepszej jakości życia. W ten sposób rośnie także świadomość efektów korzystania z normobarii i przebywania w komorze, coraz więcej ludzi jest w stanie i jest gotowa wydawać pieniądze na takie usługi. Warunki, w których dzisiaj żyjemy, pozostawiają wiele do życzenia. Zanieczyszczone powietrze i zaburzony stosunek ilości tlenu, dwutlenku węgla, azotu i wodoru w powietrzu mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, mimo że na co dzień tego nie odczuwamy. Terapia tlenowa w naszych komorach niesie za sobą wachlarz korzyści dzięki możliwości dotleniania organizmu na poziomie komórkowym, a już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia.
Dla kogo zakup komory normobarycznej może się okazać najlepszą inwestycją?
Na dzień dzisiejszy na komory normobaryczne decydują się głównie inwestorzy którzy zajmują się różnymi biznesami i szukają dróg dywersyfikacji swoich dochodów, stworzenia kolejnego segmentu biznesu na którym oprą dalszy rozwój swoich przedsięwzięć. Jednak naszym zdaniem komora normobaryczna jest szczególnie dobrym uzupełnieniem oferty takich przedsięwzięć jak hotele, spa, baseny, pływalnie, centra sportowe sanatoria. Dla ludzi przebywających w hotelach na wypoczynku sesja w komorze byłaby świetną dodatkową atrakcją, a do tego jeszcze zdrową! Centra sportowe i rehabilitacyjne też mogłyby o takiej inwestycji pomyśleć. Komora normobaryczna regeneruje nasz organizm i jest idealną opcją dla sportowców i ludzi, którzy cierpią na różnorakie choroby.
Czy komora normobaryczna może działać jako oddzielny biznes, czy raczej nad jej zakupem powinni się zastanawiać przedsiębiorcy, dla których byłby to dodatek dla już prowadzonego biznesu?
Jak już wspomniałem na tą działalność decydują się doświadczeni przedsiębiorcy, którzy sprawdzili się wcześniej w innych gałęziach biznesu. Wydaje się jednak, że osoby z doświadczeniem zawodowym w takich branżach jak hotelarstwo, rehabilitacja, sport, kosmetologia, medycyna, którym udało się odłożyć pewien kapitał mogą śmiało spróbować swoich sił. Trzeba mieć pomysł, chęci i pozytywną energię do zarażania ludzi zdrowiem!
Skąd pomysł na produkcję komór normobarycznych także do użytku prywatnego? Czy jest wiele takich zamówień?
Mamy coraz więcej zapytań od osób świadomych działania komory nomobarycznej, które chciałyby korzystać z dobrodziejstw tej terapii w każdej wolnej chwili bez konieczności opuszczenia miejsca zamieszkania. Oczywiście tego typu urządzenie musi być mniejsze i tańsze niż standardowa komora przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej. W tej chwili dopracowujemy szczegóły techniczne tego projektu. Wierzę, że powinniśmy być gotowi w II połowie tego roku, ale już mamy sporo zapytań i myślimy, że w 2020 roku to będzie rozwijająca się gałąź tego biznesu.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.