Komunikaty PR

Nowe inwestycje: Normobaria

2020-03-30  |  13:08
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Źródło: portal Businessman Today.  Wywiadu udziela pan Krzysztof Polasik-Lipiński, prezes grupy Ekonstal.

 

Wygląda na to, że zainteresowanie komorami normobarycznymi jako inwestycją biznesową stare rośnie. Otwierają się kolejne komory, jest coraz większe zainteresowanie także konsumentów. Jak Pan myśli z czego to wynika?

 

Myślę, że świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowia stale się zwiększa. Ludzie żyją coraz dłużej i szukają sposobów na zapewnienie sobie jak najlepszej jakości życia. W ten sposób rośnie także świadomość efektów korzystania z normobarii i przebywania w komorze, coraz więcej ludzi jest w stanie i jest gotowa wydawać pieniądze na takie usługi. Warunki, w których dzisiaj żyjemy, pozostawiają wiele do życzenia. Zanieczyszczone powietrze i zaburzony stosunek ilości tlenu, dwutlenku węgla, azotu i wodoru w powietrzu mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, mimo że na co dzień tego nie odczuwamy. Terapia tlenowa w naszych komorach niesie za sobą wachlarz korzyści dzięki możliwości dotleniania organizmu na poziomie komórkowym, a już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia.

 

Dla kogo zakup komory normobarycznej może się okazać najlepszą inwestycją?

 

Na dzień dzisiejszy na komory normobaryczne decydują się głównie inwestorzy którzy zajmują się różnymi biznesami i szukają dróg dywersyfikacji swoich dochodów, stworzenia kolejnego segmentu biznesu na którym oprą dalszy rozwój swoich przedsięwzięć. Jednak naszym zdaniem komora normobaryczna jest szczególnie dobrym uzupełnieniem oferty takich przedsięwzięć jak hotele, spa, baseny, pływalnie, centra sportowe sanatoria. Dla ludzi przebywających w hotelach na wypoczynku sesja w komorze byłaby świetną dodatkową atrakcją, a do tego jeszcze zdrową! Centra sportowe i rehabilitacyjne też mogłyby o takiej inwestycji pomyśleć. Komora normobaryczna regeneruje nasz organizm i jest idealną opcją dla sportowców i ludzi, którzy cierpią na różnorakie choroby.

 

Czy komora normobaryczna może działać jako oddzielny biznes, czy raczej nad jej zakupem powinni się zastanawiać przedsiębiorcy, dla których byłby to dodatek dla już prowadzonego biznesu?

 

Jak już wspomniałem na tą działalność decydują się doświadczeni przedsiębiorcy, którzy sprawdzili się wcześniej w innych gałęziach biznesu. Wydaje się jednak, że osoby z doświadczeniem zawodowym w takich branżach jak hotelarstwo, rehabilitacja, sport, kosmetologia, medycyna, którym udało się odłożyć pewien kapitał mogą śmiało spróbować swoich sił. Trzeba mieć pomysł, chęci i pozytywną energię do zarażania ludzi zdrowiem!

 

Skąd pomysł na produkcję komór normobarycznych także do użytku prywatnego? Czy jest wiele takich zamówień?

 

Mamy coraz więcej zapytań od osób świadomych działania komory nomobarycznej, które chciałyby korzystać z dobrodziejstw tej terapii w każdej wolnej chwili bez konieczności opuszczenia miejsca zamieszkania. Oczywiście tego typu urządzenie musi być mniejsze i tańsze niż standardowa komora przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej. W tej chwili dopracowujemy szczegóły techniczne tego projektu. Wierzę, że powinniśmy być gotowi w II połowie tego roku, ale już mamy sporo zapytań i myślimy, że w 2020 roku to będzie rozwijająca się gałąź tego biznesu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.