Nowe rozwiązania w zakresie suplementacji
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Rynek suplementów diety osiąga stabilne wzrosty, co świadczy o rosnącym zaufaniu konsumentów do tej kategorii produktów. Jak podaje IQVIA, już w 2022 roku światowy rynek osiągnął wartość 173 mld dolarów, natomiast europejski oszacowano na 30 mld dolarów. Z raportu PMR – „Rynek suplementów diety w Polsce 2022” – wynika natomiast, że wartość tego sektora w naszym kraju wyniosła 7,7 mld zł, a nominalna dynamika wzrostu osiągnęła około 14%.
Suplementy diety muszą spełniać ogólne wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa stosowane do wszystkich środków spożywczych. Muszą być zarówno bezpieczne w użyciu, jak i zgodne z prawdą w odniesieniu do korzyści, które gwarantują. Branża nieustannie dąży do zapewnienia najwyższej jakości produktów, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów oraz realnie przyczyniać się do długotrwałego i pozytywnego wpływu diety na zdrowie. Suplementacja to również istotny czynnik ekonomiczny, oddalający perspektywę konieczności korzystania z publicznego sytemu ochrony zdrowia.
W sondażu firmy Olvit z 2022 roku ponad dwie trzecie badanych Polaków przyznało, że zażywa suplementy diety, a prawie połowa kupuje je przynajmniej raz w miesiącu. Na dużo szybszy niż w poprzednich latach wzrost sprzedaży wpłynęła wysoka inflacja, ale także rosnąca popularność suplementów.
Źródeł popularności suplementów diety należy szukać we wzroście świadomości zdrowotnej oraz chęci zadbania o własne zdrowie. Wiąże się to między innymi z suplementacją minerałów, witamin czy prowadzeniem aktywnego trybu życia. Koniunktura na rynku w ostatnich latach ma tendencję wzrostową. Nasza branża sukcesywnie rośnie w siłę, co z kolei wymaga odpowiedzialności i maksymalnej staranności na każdym etapie produkcji. Decydując się na suplementację, należy zachować ostrożność i nie kupować preparatów z niepewnego źródła, ani samodzielnie nie zwiększać jego dawki. Uważać trzeba przede wszystkim na towary sprzedawane przez Internet. Nigdy nie można być pewnym ich składu, a więc również bezpieczeństwa stosowania – mówi Dominika Kowalczyk, prezeska onesano, producenta naturalnych suplementów diety.
Suplementy diety, pełniące funkcję uzupełnienia codziennej diety o kluczowe składniki odżywcze, stanowią istotny segment rynku spożywczego. Proces ich produkcji to skomplikowany łańcuch działań obejmujący pozyskiwanie surowców, testy jakości, formułowanie i procesy technologiczne, mające na celu zachowanie najwyższych standardów jakości.
Wśród dostępnych na rynku suplementów mineralnych wyróżniają się innowacyjne rozwiązania postbiotyczne, oferujące skuteczną metodę wsparcia układu immunologicznego. Postbiotyki to najnowsza kategoria immunostymulantów. Zabezpieczona patentowo technologia specjalnej, mikrobiologicznej fermentacji pozwoliła uzyskać formułę postbiotyczną, wzbogaconą o minerały, jak między innymi selen, który jest związany ze strukturami komórek Yarrowia lipolytica. Dzięki temu jest formą zbliżoną do tych, które występują w żywności, czyli wysoce bezpieczną i przyswajalną. Selen zastosowany w wegańskim suplemencie diety PostVital pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie, cynk wspiera w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów, a witamina C przyczynia się między innymi do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.