Nowy polski preparat biobójczy do walki z COVID-19
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Biomass Energy Project S.A. otrzymała pozwolenie na udostępnianie i stosowanie opracowanego przez spółkę produktu biobójczego SEPTOVIR OXY 800. Płyn jest uniwersalny, całkowicie biodegradowalny oraz przystępny cenowo. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzi się w walce z pandemią koronawirusa. Decyzję na temat umożliwienia sprzedaży preparatu wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Postanowienie jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój technologii medycznych oraz jej kompetencji w tym zakresie.
Podejmowane przez nas działania mają na celu stworzenie kompleksowej propozycji rozwiązań medycznych w walce z COVID-19. W swojej ofercie mamy Modułowe Jednostki Szpitalne, urządzenia do telemonitoringu pacjentów czy zamgławiacze. SEPTOVIR OXY jest więc doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów. Płyn jest w postaci gotowej do użycia i ma wiele zastosowań. Można wykorzystać go do dezynfekcji między innymi ścian, podłóg, sufitów, wszystkich powierzchni porowatych i nieporowatych, mających i nie mających kontaktu z żywnością, urządzeń, rurociągów, środków transportu, miejsc przechowywania żywności oraz pasz i wiele innych, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.
Uniwersalny polski produkt biobójczy
SEPTOVIR OXY 800 jest płynem biobójczym o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Przeznaczony jest do dezynfekcji powierzchni za pomocą generatora pary w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to wysoce skuteczny dezynfekujący m.in. w pomieszczeniach przemysłowych, instytucjonalnych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach prywatnych czy pomieszczeniach medycznych.
Zaletą produktu jest konkurencyjność cenowa, możliwość masowego stosowania oraz pełna biodegradowalność.
Pełna sterylizacja różnorodnych powierzchni
Użycie płynu SEPTOVIR OXY 800 za pomocą generatorów i rozpylaczy pary, przy pomocy którego tworzy się mgła oparów preparatu umożliwia sterylizacje powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Środek doskonale sprawdzi się przy dezynfekcji powierzchni metalowych plastikowych oraz materiałów porowatych.
Płyn SEPTOVIR OXY 800 będzie wytwarzany w oparciu o własne moce produkcyjne Biomass Energy Project. Spółka zakłada dystrybucję środka w opakowaniach o pojemności 1, 5 i 10 litrów. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, instytucjom publicznym i podmiotom prywatnym.
Produkt biobójczy SEPTOVIR OXY 800 został zaklasyfikowany do kategorii 1 grupy produktowej 2 oraz kategorii 1 grupy produktowej 4 wg załącznika V do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych, ( Dz. Urz. UE L 167 z 27.06.2012 r. str. 1, z późn. zm.).
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.