Komunikaty PR

Obalamy mity - Nie pij wody, zanim tego nie przeczytasz!

2020-07-15  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Zwykliśmy zakładać, że picie czystej wody stanowi źródło zdrowia, pomaga schudnąć i utrzymać prawidłową wagę ciała. Mówi się, że powinniśmy pić około 8 dużych szklanek dziennie, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu. Czy ta teoria znajduje potwierdzenie w faktach?

Zacznijmy od często powtarzanej informacji, że organizm człowieka składa się w 60% z wody, a więc regularne uzupełnianie jej poziomu jest konieczne, aby cieszyć się zdrowiem. Tymczasem w naszym ciele nie znajduje się ani 1 mg czystej wody, zamiast tego zawiera natomiast różnego rodzaju płyny, takie jak krew, limfa, mocz. Ponieważ zawierają w sobie elektrolity, nie są one czystą wodą. W momencie, kiedy woda przelatuje przez organizm w dużych ilościach, wypłukuje przy okazji elektrolity (w postaci sodu, potasu, wapnia, magnezu). Można sobie je uzupełnić poprzez jedzenie warzyw i owoców. Zastąpienie ich wodą w skrajnych przypadkach prowadzi do hiponatremii. Schorzenie to charakteryzuje się bólem głowy, utratą energii, skurczami mięśni i osłabieniem, poczuciem zdezorientowania, a nawet doprowadzić do śmierci.

Przekonanie, że nasz organizm nie wie, kiedy powoli się odwadnia, również prowadzi nas w złym kierunku. Nasze ciało jest w stanie przyjąć 52 różnego rodzaju sygnały, po to żeby żyć i funkcjonować. Takimi sygnałami jest np. to że jesteś głodny, spragniony, że jest Ci zimno, ciepło, że odczuwasz jakikolwiek ból itd. Dlaczego mielibyśmy zakładać, że nie potrafi poradzić sobie tylko z tym jednym, mówiącym o piciu? Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy nasz organizm jest prawidłowo nawodniony, jest pójście do toalety i sprawdzenie koloru moczu. Biały lub lekko żółty wskazuje na prawidłowy stan, ciemniejszy sygnalizuje potrzebę płynów. Można je uzupełnić jedząc jabłko lub pijąc sok.

Zgubna jest ślepa wiara, że picie kilku niepotrzebnych litrów wody dziennie pomoże schudnąć. Woda szybko przepływa przez nasz organizm, nie powstrzymując głodu. Ponadto nie rozpuszcza tłuszczu, nie może więc aktywnie przyczynić się do odchudzania. Nie wypłucze również toksyn, które w tym tłuszczu mają swoje podłoże i które wymagają innych środków. Natomiast w świecie suplementów i środków na odchudzanie ludzie poszukują wszelkich rozwiązań, aby zrzucić kilogramy szybko i bez wysiłku. Stąd częste sięganie po kolejną butelkę wody, która ma zastąpić dbanie o całą dietę. Dostarczanie odpowiednich składników odżywczych pomoże zapobiec dolegliwościom, w których zbawieniem miała okazać się woda – a więc na suchą skórę pomoże jedynie witamina A i olej, zamiast nawadniania czystą wodą.

Nie namawiam do całkowitego rezygnowania z picia czystej wody, ale do rozsądnego sięgania po kolejną szklankę. Płyny do organizmu możemy dostarczać na różne sposoby, a najskuteczniejszym jest ich jedzenie w formie warzyw i owoców lub picie świeżo wyciśniętych soków. Warzywa i owoce w formie surowej i naturalnej zawierają wodę strukturalną, czyli wodę idealną dla Twojego ciała i komórek. Przedstawię Ci, ile mniej więcej zawartości płynów mają różnego rodzaju warzywa i owoce:

Sałata - 300 ml

Pomarańcz -122 ml

Jabłko - 115 ml

Ogórek - 100 ml

Kawałek arbuza - 92 ml

Kalafior - 73 ml

Garść truskawek - 73 ml

Marchew - 63 ml

Papryka - 50 ml

Dodaj to co zjesz w ciągu dnia i zobaczysz co Ci wyjdzie?

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: www.odmladzanienasurowo.pl lub zamów książkę „Surowe Zdrowie” dostępną w sklepie na stronie. Znajdziesz w niej opisy podstawowych czynności, jakie należy wykonywać, aby odzyskać zdrowie i pozostać zdrowym. Nauczysz się, jak możesz pomóc, a przede wszystkim nie przeszkadzać swojemu ciału, wykonywać jedną z podstawowych funkcji, jaką jest samouzdrawianie i powrót do homeostazy.​  Nie znajdziesz tu zbioru badań, wywodów naukowych jak również porad lekarskich.

Tu film „Odmładzanie na Surowo”

OBALAMY MITY - Nie pij wody, zanim tego nie zobaczysz?! 

https://www.youtube.com/watch?v=eZs3H_7qA4A

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.