ORPEA Polska wdrożyła program STUDIA DLA OPIEKUNA
Program STUDIA DLA OPIEKUNA to nowy program rozwoju pracowników, wdrożony w ORPEA Polska. Jest on skierowany do personelu opiekuńczego domów i klinik rehabilitacyjnych oraz osób, które dołączą do zespołu i rozpoczną studia na kierunku Pielęgniarstwo. Koszt studiów pokrywa w całości ORPEA Polska. Program jest odpowiedzią na rosnący problem braku opiekunów osób starszych i personelu pielęgniarskiego.
Program jest realizowany we współpracy z uczelniami, realizującymi studia pielęgniarstwa I stopnia. Po zdobyciu tytułu licencjata Pielęgniarstwa, osoby biorące udział w Programie, podejmują pracę na stanowisku pielęgniarz/pielęgniarka w domu lub klinice ORPEA, mając gwarancję 30% wzrostu wynagrodzenia. Dodatkowo, uczestnicy Programu mogą rozpocząć finansowaną przez firmę naukę języka obcego w celu przygotowania się do podjęcia pracy w wybranym domu opieki Grupy ORPEA w Europie (np. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Austria, Czechy), jeśli podejmą decyzję o wyjeździe.
„Wraz ze wzrostem liczby naszych domów i klinik, a co za tym idzie mieszkańców i pacjentów, nasze potrzeby rekrutacyjne nieustannie rosną. Program STUDIA DLA OPIEKUNA daje aktualnym i nowym pracownikom możliwość rozwoju na kierunku Pielęgniarstwo, a także gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Pracownik może bowiem pracować w pełnym wymiarze godzin i otrzymywać pełne wynagrodzenie, a dodatkowo podnosić swoje kwalifikacje studiując bez ponoszenia kosztów” – mówi inicjatorka Programu Justyna Szymczyk, HR Biznes Partner w ORPEA Polska.
Polskie społeczeństwo się starzeje. Według danych demograficznych, w końcu 2015 r. liczba Polaków w wieku 60 lat i więcej stanowiła ponad 25% społeczeństwa. Eksperci alarmują, że w 2026 r. rozpocznie się lawinowy wzrost liczby osób w wieku 80+, a w latach 2026-2040 ich liczba zwiększy się dwukrotnie - z 1,7 mln do 3,4 mln. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa będą rosnąć potrzeby opiekuńcze. Tymczasem w swoim Raporcie nt. jakości opieki, NIK zwrócił uwagę, że w większości placówek opiekuńczych (tzw. OPS) osoby zatrudniane na stanowisku opiekun nie mają kierunkowego przygotowania i wykształcenia. Jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce ORPEA Polska czuje się zobowiązana do ciągłego podnoszenia jakości opieki, głównie poprzez zwiększanie kwalifikacji personelu pielęgniarsko-opiekuńczego.
Więcej: www.orpea.pl/kariera
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend.
enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.