Komunikaty PR

Pandemiczny egzamin z ochrony zdrowia

2020-06-08  |  17:00
Biuro prasowe

Służba zdrowia zdaje najtrudniejszy egzamin od lat. Wystawiona na stawienie czoła podstępnemu wrogowi, musi reorganizować dotychczasowy model funkcjonowania i jednocześnie wprowadzać zupełnie nowe rozwiązania, również te technologiczne. Jak zmieni się opieka zdrowotna pod wpływem pandemii i jak powinna się do tych zmian przygotować?

System opieki zdrowotnej przechodzi obecnie rewolucję. Jest to czas turbulencji dla zarządzających placówkami, lekarzy i personelu medycznego, ale także samych pacjentów. - Zauważalne są dwa skrajne bieguny w systemie zdrowia. Po jednej stronie mamy problemy kadrowe, sprzętowe i wymagające procedury w opiece nad chorymi na Covid-19 oraz dodatkowy ciężar odpowiedzialności w zapewnieniu bezpiecznego leczenia chorych na inne schorzenia. Natomiast na przeciwległym krańcu jest nowoczesna technologia związana z cyfryzacją i telemedycyną, która przyspiesza przejście opieki medycznej ze świata analogowego do cyfrowego. Oczywiście ten proces trwa już z wieloma sukcesami od lat, ale teraz diametralnie przyspieszył – podkreśla prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Kluczowy czas: po pandemii

Obecnie wszyscy działają na podwyższonych obrotach z kluczowym priorytetem: wyjść z pandemii i doprowadzić do uciszenia rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie. Jednak okres zaraz po pandemii będzie tak naprawdę najistotniejszy… Eksperci i pacjenci zastanawiają się, jak mają funkcjonować przychodnie, szpitale i inne ośrodki medyczne w naszym kraju. Jak zorganizować ich pracę, aby wrócić do leczenia maksymalnej możliwej liczby chorych w Polsce i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo i uchronić przez powrotem zagrożenia ze strony koronawirusa. Szpitale są jednym z kluczowych punktów zapalanych w rozprzestrzenianiu się wirusa, dlatego ich sprawne funkcjonowanie jest priorytetem dla systemu ochrony zdrowia i całego społeczeństwa. Pandemia pokazała, że nasze szpitale i przychodnie mają ogromną zdolność do sprawnego organizowania się w sytuacji zagrożenia. Często była to „przemyślana improwizaja”, ale skuteczna. Jednak, aby zapewnić ciągłe funkcjonowanie całego systemu, działania muszą być zaplanowane długofalowo, bowiem w kolejce ustawiają się już pacjenci, którzy przez pandemię musieli odłożyć leczenie.

Cykl spotkań online: „Służba zdrowia w trakcie i po Covid-19”

– Jakie niedoskonałości w systemie zdrowia ujawnił Cocid-19? Jak zorganizować pracę szpitali w czasie i po pandemii? Pytań w zakresie ochrony zdrowia publicznego jest wiele, dlatego wraz ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej organizujemy w czerwcu i lipcu cykl spotkań online z ekspertami, którzy odpowiedzą na te i wiele innych, ważnych pytań. Przez rozmowy na te ważne tematy, chcemy wesprzeć zarządzających placówkami zdrowia i wskazać możliwe rozwiązania – mówi prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Profesor Marcin Czech do rozmów na istotne tematy dotyczące ochrony zdrowia w dobie zmagania się z pandemią Covid-19 zaprosił uznanych ekspertów, którzy na co dzień zmagają się z pandemią. O niedoskonałościach w systemie zdrowia porozmawia z dr Beata Jagielską, Wicedyrektorem Instytutu Onkologii W Warszawie. Natomiast temat organizacji szpitali w trakcie i po pandemii poruszy z Piotrem Pobrotynem, dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Zaś o roli płatnika w czasie i po Covid-19 zapyta przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia.

Terminy spotkań online:

  • 10 czerwca 2020 r, godz. 16.00: Covid-19. Jakie niedoskonałości w systemie ochrony zdrowia ujawnił? Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz dr Beata Jagielska  Wicedyrektor Instytutu Onkologii w Warszawie.
  • 30 czerwca 2020 r., godz. 16.00: Covid-19. Jak organizować pracę szpitali w czasie pandemii i nie tylko. Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz Piotrem Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
  • 14 lica 2020 r., godz. 16.00: Covid-19. Rola płatnika w czasie pandemii i po niej. Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wymagana rejestracja na: biznes.edu.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0. Biuro prasowe
2024-05-13 | 11:45

Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0.

Sanofi redefiniuje organizację pracy wprowadzając w Polsce globalną strategią Work X 2.0. Innowacyjne podejście do kształtowania środowiska pracy wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-13 | 10:30

Więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych, rośnie świadomość opiekunów

Jedna trzecia (31 proc.) weterynarzy spodziewa się, że właściciele zwierząt będą korzystać z coraz szerszego wachlarza usług w gabinetach weterynaryjnych. Wśród nich znajdzie się nie tylko leczenie, ale też profilaktyka,
Zdrowie Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym
2024-05-08 | 11:12

Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym

Otwórz drzwi do zdrowia w sercu Warszawy - Centrum Diagnostyczne 4DCenter to nowy punkt na mapie stolicy. Domem świeżo otwartego Centrum Diagnostycznego został należący do Senatorska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.