Pionierskie urządzenia do oczyszczania i sterylizacji powietrza już dostępne w P
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Spółka Biomass Energy Project S.A. oraz Shandong Sady Medical Technology Co podpisały umowę agencyjną. Porozumienie zakłada, że polska spółka będzie agentem i reprezentantem do sprzedaży urządzeń oraz systemów do oczyszczania i sterylizacji powietrza na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Aparatura to jedyne na świcie rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu specjalnego enzymu lizozymu, umożliwia likwidację patogennych drobnoustrojów, a nie jedynie zatrzymanie ich na powierzchni filtrów. Co więcej, system jest przyjazny dla środowiska. Produkt ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Spółki. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, jak również związanym z zapobieganiem zagrożeniom biologicznym. Okres trwania umowy to rok.
Systemy do oczyszczania i sterylizacji powietrza, które wykorzystują enzym lizozymu to rewolucja w medycynie. Technologia ta zapewnia możliwość trwałej likwidacji bakterii, wirusów i grzybów, a nie tylko ich zatrzymywania na powierzchni filtrów. Dzięki temu nie ma możliwości dalszego rozsiewania się zakażeń, które występuje po zużyciu tradycyjnych filtrów. To pionierskie w skali świata rozwiązanie. Jestem przekonany, że szerokie wykorzystanie ich w placówkach medycznych i nie tylko, może przyczynić się do poprawy zdrowia i komfortu społeczeństwa, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.
ROZWIĄZANIA DLA POPRAWY ZDROWIA POLAKÓW
Spółka Biomass Energy Project (BEP), opracowała i zbudowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych, które służyć mają do rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Projekt został zaplanowany w taki sposób, aby spełniać różnorodne potrzeby placówek medycznych o szerokim profilu działania. Umowa z wiodącym chińskim producentem urządzeń do oczyszczania powietrza ma być uzupełnieniem oferty Spółki w zakresie rozwiązań dla medycyny.
Urządzenia opracowane przez firmę Shandong Sady Medical Technology korzystają z unikalnej technologii oczyszczania powietrza z użyciem enzymu lizozymu. Jest ona przyjazna dla środowiska i nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia, czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań dostępnych na światowym rynku. Aparatura stosowane jest już w tysiącach szpitali w Chinach. Teraz również w Polsce i w Wielkiej Brytanii, dzięki zdobyczom najnowszej technologii, będziemy mogli efektywniej leczyć ludzi, dodaje Prezes BEP.
Chiński dostawca jest wyłącznym właścicielem patentu na technologię sterylizacji za pomocą enzymów lizozymu.
ZABIJA, A NIE WYCHWYTUJE PATOGENY
Lizozym jest rodzajem enzymu hydrolitycznego. To silny środek biobójczy o szerokim spektrum działania. Rozpuszczając ścianę komórkową bakterii, wymusza pęknięcie błony komórkowej i tym samym zabicie drobnoustroju. Rdzeniem technologii sterylizacji enzymów za pomocą enzymu, jest sposób jego mocowania na materiale filtracyjnym. Dzięki temu może on zachować pierwotną wydajność filtracji przez okres minimum roku.
Zastosowane rozwiązania wykazują silne działanie bakteriobójcze. Dla Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, pneumoniae, gruźlica, Staphylococcus epidermidis, Legionella, bakterie LUTEUS itp. efektywność sterylizacji wynosi powyżej 99%. Wydajność filtracji lizozymu HEPA dla cząstek powyżej 0,3 um wynosi ponad 99,97%.
Dodatkowo, zastosowane rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Lizozym jest jadalnym enzymem ekstrahowanym z organizmów, bez toksycznych i ubocznych skutków dla środowiska i ludzkiego ciała.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.