Komunikaty PR

Pionierskie urządzenia do oczyszczania i sterylizacji powietrza już dostępne w P

2020-07-22  |  10:00
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

Spółka Biomass Energy Project S.A. oraz Shandong Sady Medical Technology Co podpisały umowę agencyjną. Porozumienie zakłada, że polska spółka będzie agentem i reprezentantem do sprzedaży urządzeń oraz systemów do oczyszczania i sterylizacji powietrza na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Aparatura to jedyne na świcie rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu specjalnego enzymu lizozymu, umożliwia likwidację patogennych drobnoustrojów, a nie jedynie zatrzymanie ich na powierzchni filtrów. Co więcej, system jest przyjazny dla środowiska. Produkt ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Spółki. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, jak również związanym z zapobieganiem zagrożeniom biologicznym. Okres trwania umowy to rok.

Systemy do oczyszczania i sterylizacji powietrza, które wykorzystują enzym lizozymu to rewolucja w medycynie. Technologia ta zapewnia możliwość trwałej likwidacji bakterii, wirusów i grzybów, a nie tylko ich zatrzymywania na powierzchni filtrów. Dzięki temu nie ma możliwości dalszego rozsiewania się zakażeń, które występuje po zużyciu tradycyjnych filtrów. To pionierskie w skali świata rozwiązanie. Jestem przekonany, że szerokie wykorzystanie ich w placówkach medycznych i nie tylko, może przyczynić się do poprawy zdrowia i komfortu społeczeństwa, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.

ROZWIĄZANIA DLA POPRAWY ZDROWIA POLAKÓW

Spółka Biomass Energy Project (BEP), opracowała i zbudowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych, które służyć mają do rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Projekt został zaplanowany w taki sposób, aby spełniać różnorodne potrzeby placówek medycznych o szerokim profilu działania. Umowa z wiodącym chińskim producentem urządzeń do oczyszczania powietrza ma być uzupełnieniem oferty Spółki w zakresie rozwiązań dla medycyny. 

Urządzenia opracowane przez firmę Shandong Sady Medical Technology korzystają z unikalnej technologii oczyszczania powietrza z użyciem enzymu lizozymu. Jest ona przyjazna dla środowiska i nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia, czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań dostępnych na światowym rynku. Aparatura stosowane jest już w tysiącach szpitali w Chinach. Teraz również w Polsce i w Wielkiej Brytanii, dzięki zdobyczom najnowszej technologii, będziemy mogli efektywniej leczyć ludzi, dodaje Prezes BEP.

Chiński dostawca jest wyłącznym właścicielem patentu na technologię sterylizacji za pomocą enzymów lizozymu. 

ZABIJA, A NIE WYCHWYTUJE PATOGENY

Lizozym jest rodzajem enzymu hydrolitycznego. To silny środek biobójczy o szerokim spektrum działania. Rozpuszczając ścianę komórkową bakterii, wymusza pęknięcie błony komórkowej i tym samym zabicie drobnoustroju. Rdzeniem technologii sterylizacji enzymów za pomocą enzymu, jest sposób jego mocowania na materiale filtracyjnym. Dzięki temu może on zachować pierwotną wydajność filtracji przez okres minimum roku.

Zastosowane rozwiązania wykazują silne działanie bakteriobójcze. Dla Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, pneumoniae, gruźlica, Staphylococcus epidermidis, Legionella, bakterie LUTEUS itp. efektywność sterylizacji wynosi powyżej 99%. Wydajność filtracji lizozymu HEPA dla cząstek powyżej 0,3 um wynosi ponad 99,97%.

Dodatkowo, zastosowane rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Lizozym jest jadalnym enzymem ekstrahowanym z organizmów, bez toksycznych i ubocznych skutków dla środowiska i ludzkiego ciała.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:30

Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków

Bezzębie odbiera uśmiech ponad 9 milionom Polaków Co zrobić ze wstydliwym problemem, który pogarsza jakość życia? Pomimo codziennych powodów do radości, wiele
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.