Komunikaty PR

Planujemy urlop z seniorem

2023-05-25  |  17:00
Biuro prasowe

Wakacje tuż, tuż i wielu z nas wybierze się na wymarzony urlop. Co jednak zrobić, jeśli mamy pod opieką seniora, który odmawia wyjazdu gdziekolwiek, obraża się na nas, że chcemy wyjechać bez niego, albo w ogóle nie może zostać sam bez wsparcia? Czy w takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowany wyjazd?

Odpoczynek to ważna rzecz – wszyscy go potrzebujemy. Oderwanie od codziennych obowiązków, zmiana otoczenia, piękne widoki i relaks – to wszystko doładowuje nam baterie na kolejne życiowe wyzwania. Odpoczynek jest zwyczajnie niezbędny – i to obojętnie w jakim jesteśmy wieku. Sprawa się jednak trochę komplikuje, jeśli opiekujemy się osobą chorą, starszą lub/i z niepełnosprawnościami – stwierdza Darya Darkovich, ekspertka ds. seniorów z firmy Bravecare.  Konieczność zapewnienia niezbędnej opieki jest priorytetem i w takiej sytuacji wiele osób po prostu rezygnuje z urlopu. Wydaje się, że nie mamy wyjścia, że tylko tak należy postąpić, że to jedyna właściwa droga.

Czy wolno nam myśleć o sobie?                     

Co się jednak z nami stanie, jeśli podejmiemy decyzję o odwołaniu urlopu? Jak się będziemy czuć?
Czy damy radę poradzić sobie z tęsknotą za odpoczynkiem, pragnieniem przygody, zobaczenia kawałka świata, zwiedzenia ciekawego miejsca, albo zrelaksowania się na łonie natury? No cóż, zapewne odrzucimy te wszystkie myśli i dojdziemy do wniosku, że nie wolno nam myśleć o swoich potrzebach, skoro musimy zadbać o bliskich – zauważa ekspertka z firmy Bravecare. To jest tzw. poświęcenie, coś co bardzo dobrze znamy, bo tę ideę wpajano nam od wczesnego dzieciństwa. Poświęcenie wiąże się często jednak ze zmęczeniem, wyczerpaniem i frustracją. Zwykły człowiek musi znaleźć czas na odreagowanie, na wytchnienie – to tak naprawdę potrzeba fizjologiczna, coś jak jedzenie, czy sen. Bez odpoczynku nie tylko nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować i dobrze wypełniać naszych obowiązków, ale też jesteśmy skazani na uczucie poirytowania, stajemy się źli i nieszczęśliwi – po prostu cierpimy, co również odczuwają nasi bliscy.

 

Opcja 1 – wczasy seniora lub sanatorium

Co zatem zrobić, by zadbać o siebie, znaleźć czas na odpoczynek i jednocześnie zaopiekować się bliskimi?

Najlepiej wysłać ich na specjalnie dedykowane seniorom „wczasy”. Są takie miejsca na mapie Polski, w którym seniorzy znajdą wszystko, czego potrzebują. Są hotele dostosowane do potrzeb osób starszych, nieopodal których można znaleźć mnóstwo przepięknych tras spacerowych, zajęcia z aqua aerobicu, cudowny relaks w SPA – to coś, co warto zapewnić ukochanym bliskim.

Jeśli seniorzy nie mogą skorzystać z wczasów samodzielnie, warto zgłosić ich na pobyt w sanatorium lub specjalistycznym turnusie dla osób starszych, gdzie poza wypoczynkiem będą mieć profesjonalną opiekę medyczną.

 

Opcja 2 – wyjazd z seniorem

Jeśli seniorzy muszą pozostać pod naszą opieką, ale są na tyle mobilni, by wyjechać, warto rozważyć opcję wyjazdu razem z nimi – radzi Darya Darkovich z Bravecare. W takim przypadku warto sprawdzić, czy w wybranym hotelu można zamówić apartamenty dla rodzin, ewentualnie wybrać domek z kilkoma pokojami.  Taki wyjazd będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym – seniorzy będą zachwyceni, a ich opiekunowie choć odrobinę odetchną.

 

Opcja 3 – opieka naprzemienna czyli pomoc rodziny

Rodzina to jest siła i powinna się wspierać. W wakacje warto więc wymienić się opieką nad bliskimi – ci, którzy opiekują się seniorami na co dzień zostają zastąpieni przez rodzeństwo, które nie ponosi tej odpowiedzialności – proponuje ekspertka Bravecare. To dobre rozwiązania pod warunkiem, że w rodzinie panują przyjazne stosunki i można sobie nawzajem zaufać. Dorosłe dzieci zyskują ponownie rodzica, a rodzic obecność dzieci, z którymi nie ma zbyt częstego kontaktu. Taka opcja może być też ekscytująca dla samego seniora pobyt z innymi członkami rodziny może zadziałać rozwijająco, kojąco, a nawet wpłynąć na zatrzymanie choroby.

 

Opcja 4 - opiekun zewnętrzny

Jeśli wyjazd z seniorem lub pozostawienie go pod opieką innych członków rodziny jest absolutnie niemożliwy np. ze względu na jego stan zdrowia lub po prostu z uwagi na nieznoszącą sprzeciwu odmowę, warto zastanowić się nad opcją skorzystania ze wsparcia profesjonalnego opiekuna zewnętrznego. Nasza firma zapewnia taką pomoc, mamy długoletnie doświadczenie w oferowaniu tego typu usług w całej Europie, gdzie takie rozwiązania są niezwykle popularne – mówi Darya Darkovich z firmy Bravecare. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w Polsce świadomość, że możemy skorzystać ze wsparcia opiekunów, wciąż dopiero się rodzi, ale na pewno warto rozważyć tę opcję pod kątem bezspornych korzyści. Po pierwsze senior otrzyma najlepszą opiekę, pozna nową osobę, która dokładnie wie, jak zadbać o jego potrzeby, jak z nim rozmawiać, itp. Zapewne nawiąże się ciekawa relacja, może nawet przyjaźń, kto wie? A po drugie – my – bliscy seniora – będziemy mieć możliwość oderwania się choć na krótką chwilę regeneracji, z którego wrócimy pełni sił i w lepszym nastroju.

Warto skorzystać z takiego wsparcia również po to, by zwyczajnie zadbać o lepszą więź z bliskimi.

 

 

Bravecare to międzynarodowa firma zajmująca się profesjonalną opieką nad osobami niesamodzielnymi, chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi, oferująca usługi na najwyższym poziomie. Pośredniczy w znalezieniu w pełni legalnej i bezpiecznej pracy 
w Polsce i za granicą, starannie dobierając kompetentnych pracowników do zleceń, zapewniając językowe, psychologiczne i prawne wsparcie koordynatorów, a także oferując wynagrodzenie odpowiadające kwalifikacjom.
Więcej informacji: www.bravecare.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2023-06-01 | 10:00

Pierwszy Europejski Dzień Miastenii - 2 czerwca 2023

W ramach walki z chorobami rzadkimi, szeroko omawianej na szczeblu europejskim, koalicja „All United for MG” stworzona przez stowarzyszenia i przedstawicieli pacjentów cierpiących na miastenię organizuje pierwszy
Zdrowie Koordynator niekomercyjnych badań klinicznych – na czym polega jego rola?
2023-05-31 | 13:00

Koordynator niekomercyjnych badań klinicznych – na czym polega jego rola?

Praca w sektorze badań klinicznych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników opieki zdrowotnej. Rosnąca liczba rejestrowanych w Agencji Badań Medycznych
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2023-05-31 | 11:00

Spokój w prezencie na Dzień Dziecka

  Odpowiedź na pytanie, jak stosować mindfulness (uważność) w szkole i jakich narzędzi do tego używać znajdziecie na platformie (S)pokój Nauczycielski. Platformę przygotowała Fundacja Szkoła z Klasą oraz Fundacja

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja - Diagnostyka molekularna w leczeniu nowotworów

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Z zamrożenia cen energii skorzysta w tym roku 8 mln gospodarstw domowych. Część z nich ma miesiąc na złożenie wniosku [DEPESZA]

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą pamiętać, że jeszcze tylko do końca czerwca br. mają czas na złożenie wniosków umożliwiających skorzystanie w tym roku z preferencyjnych rozliczeń cen energii ujętych w Tarczy Solidarnościowej. – Wszyscy sprzedawcy udostępniają takie wnioski na swoich stronach internetowych. Należy się jednak spieszyć, ponieważ ostateczny termin mija już za kilka tygodni – podkreśla Włodzimierz Cupryszak, ekspert ds. regulacji Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, pozostałe gospodarstwa domowe nie muszą dopełniać żadnych dodatkowych formalności. W ich przypadku rachunki będą z automatu rozliczane po ubiegłorocznych stawkach.

Bankowość

Uczelnie wyższe coraz bardziej angażują się w walkę z największymi globalnymi wyzwaniami. Kluczowa jest współpraca z biznesem

 Wyzwań, które stoją przed uczelniami, jest dziś wiele i można je zakwalifikować do kilku megatrendów, które zachodzą w całym społeczeństwie – mówi prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród nich jest cyfrowa transformacja, zmiany klimatu i zrównoważony rozwój społeczny, który pozwoli niwelować nierówności. O wpływie, jaki szkoły wyższe mogą wywierać na społeczeństwa i wspierać je w odpowiedzi na bieżące wyzwania, 700 rektorów z całego świata debatowało podczas spotkania w Walencji. W przyjętej tam deklaracji zobowiązali się m.in. do uwzględniania w badaniach wyzwań globalnych i lokalnych, a także wyposażania studentów w kompetencje, które będą niezbędne w obliczu tych wyzwań w przyszłości. – Na mocy tych zobowiązań współpraca biznesu z uczelniami będzie jeszcze większa i szersza – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce, przedstawiciel organizatora cyklicznych spotkań rektorów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.