Porozumienie Zielonogórskie i TU INTER Polska razem w walce z koronawirusem
9 000 maseczek medycznych i bezpłatne porady prawne dla pomiotów leczniczych oraz pracodawców zrzeszonych w Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie to wsparcie jakie TU INTER Polska przekaże Lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej w ramach umowy podpisanej z Porozumieniem Zielonogórskim.
Lekarze rodzinni codziennie niosą pomoc setkom tysięcy pacjentów. Dlatego też w tym szczególnym czasie, INTER Polska, ubezpieczyciel branży medycznej, udostępni wszystkim podmiotom leczniczym oraz lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) zrzeszonym w Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie bezpłatne porady prawne związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Ubezpieczyciel przekaże także 9 000 maseczek medycznych będących podstawowym środkiem ochrony osobistej przy pracy z pacjentami.
Asystę prawną realizują wyspecjalizowani w prawie medycznym prawnicy, którzy współpracują z INTER Polska w ramach ubezpieczeń ochrony prawnej. Porady świadczone są w formie telekonsultacji 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu i umożliwiają uzyskanie pisemnej opinii prawnej sygnowanej przez adwokata bądź radcę prawnego.
– Mając na uwadze naszą wieloletnią, dobrą i twórczą współpracę z Porozumieniem Zielonogórskim oraz zgłaszane do nas potrzeby, podjęliśmy decyzję o bezpłatnym udostępnieniu wszystkim podmiotom zrzeszonym w Federacji, usługi w formie asysty prawnej oraz przekazaniu partii jednorazowych maseczek medycznych. Przesyłamy też słowa wielkiego uznania całemu personelowi pracującemu na co dzień w podmiotach leczniczych – mówi Janusz Szulik, Prezes Zarządu TU INTER Polska.
Jak uzyskać pomoc prawną?
Aby skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w związku z epidemią korona wirusa wystarczy zadzwonić pod numer 22 333 77 00.
- Porady świadczone są w formie telekonsultacji
- Można otrzymać opinię prawną na piśmie, sygnowaną przez adwokata lub radcę prawnego
- Usługa dostępna 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu
- Usługa dostępna bezpłatnie dla wszystkich członków Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie
Więcej informacji: www.interpolska.pl
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend.
enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.